Fairmont Hotel & Resorts, Mekke’de yapılan 577 metre yüksekliğindeki Mekke Clock Royal Tower’ı açmaya hazırlanıyor.

Fairmont Hotel & Resorts, Mekke’de yapılan 577 metre yüksekliğindeki Mekke Clock Royal Tower’ı açmaya hazırlanıyor. 858 odaya sahip otel bu yılın üçüncü çeyreğinde açılacak.

Otel, Suudi milyarder işadamı Prens Elvelid bin Talal bin Abdülaziz el Suud'un sahibi olduğu Kraliyet Holding'e ait Fairmont Otel ve Resort şirketi tarafından yönetilecek.

Otelin, içerisinde Kabe'nin bulunduğu Mescid-i Haram bölgesinin yanına kurulacak yedi kuleli Abraj El Beyt kompleksinin parçası olduğu kaydedildi.

76 katlı yeni otelde ayrıca 40 metrelik saat de bulunacak. Bu saatin Londra'daki meşhur Big Ben saatinden beş kat büyük olduğu ifade edildi.

Fotoğraflar

Ps:Çok fazla fotoğraf olduğu için spoiler'a aldım.
Saygılarımla;

günahtır be , orada koskoca KABE var onun yanına afilli afilli , onu görünmeyecek kadar küçük gösterebilecek birşey yapılabilir mi ?

pes doğrusu !

Arcadia demiş ki:
günahtır be , orada koskoca KABE var onun yanına afilli afilli , onu görünmeyecek kadar küçük gösterebilecek birşey yapılabilir mi ?

pes doğrusu !
Gerçekten..
:think:

Arcadia demiş ki:

pes doğrusu !
kimse uzaktan bakıp gormeye gitmiyor zaten :curtain:
bence çok şahane projeler , islam dini bütün dünyada benimsenecek zaten boyle bi çevre düzenlemesi

yakışır doğrusu !

Hallow Heart

Öğreniyorum
adamlar da para var huzur var .. nereye yatırım yapcaklarını şaşırdılar ..

Osmanlının yaptırdığı avlu kemerlerini yıktırıp yer genişleteceklermiş birde....
Dünyada almanlardan sonra sevmediğim bi millet varsa onlar da araplardır.Hadi bakalım hayırlısı.

Bence güzel bir proje dinin yaşandığı yer kabe ve çevresi oraya hiçbir zarar verilmeden çevresi gelişiyor,bir çöl şehrinden çok daha gelişmiş turistik avrupa şehirlerini yansıtmış.

Güzel çalışmalar yapılması gerektiğini dşünüyorum.

Yukarı Alt