1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

JP: Netanyahu özürden yana değil


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Jerusalem Post, İsrail Başbakan'ı Benyamin Netanyahu'nun Türkiye'ye karşı özür dilenmesinden yana olmadığını yazdı. Haaretz ise kriz görüşmelerinin geçen hafta durduğunu duyurdu.

  [​IMG]

  'One Minute'le başlayıp Mavi Marmara baskınıyla zirveye çıkan Türkiye-İsrail arasındaki gerilim, Hayfa yangınından sonra başlayan görüşmelerle yumuşama sinyalleri veriyordu. Ancak İsrail basınında bugün çıkan haberler krizin çözümünün uzak olduğunu vurguluyor.

  Jerusalem Post gazetesi, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Mavi Marmara baskını için Türkiye'den özür dilenmesinden yana olmadığını yazdı. Habere göre, Netanyahu sadece Ankara ile ilişkilerdeki krizi çözmenin mümkün olduğu ümidini taşıyor.

  Jerusalem Post ayrıca, Netanyahu'nun Türkiye'den özür dilenmesinden yana olduğu için İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak ve İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile ters düştüğü yönünde bir Türk gazetesinde çıkan haberin İsrail makamları tarafından yalanlandığını duyurdu.

  Gazeteye konuşan İsrail hükümet kaynağı, "Başbakan Netanyahu, İsrail'in Türkler'den özür dilemesinden yana olduğunu söylemedi, sadece Ankara ile ilişkilerdeki krizin çözülmesinin mümkün olabileceğini ümit ediyor" dedi.

  Haaretz gazetesi ise Türkiye ve İsrail arasındaki krizi çözmeye yönelik görüşmelerin geçen hafta durduğunu yazdı.

  Habere göre, İsrail'in Mavi Marmara'daki "Türk aktivistlerin" ölümü için özür dilemeyi kabul etmedi. Bunun yanı sıra, Türkiye'nin de İsrail askerlerine karşı yasal olarak harekete geçmeyeceği konusunda söz vermediği ve İsrail askerlerinin meşru müdafaada bulunduklarını reddettiği ifade edildi.

  Bir İsrailli yetkili, görüşmelerin durduğunu ve taraflar arasındaki görüş farklılıklarının halen büyük olduğunu ifade etti. Aynı yetkili, "Buna rağmen, görüşmelerin bittiğini söylemek için hala erken" dedi ve yakında yeni görüşmelerin olacağı umudunu taşıdığını vurguladı. Gazetede, Türk Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün de cuma günü, görüşmelerin pek yakında yeniden başlayacağını söylediği hatırlatıldı.

  Ulan sen kalk bide helikopter gönder orman yangını için sonra aramızdaki durgunluk bittimi diye sor. Yahu gelde küfür etme bu baştakilere summer2:
   
 2. Uprising

  Uprising  

  Kayıt:
  23 Kasım 2007
  Mesajlar:
  4.068
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Extrablatt/Antalya
  :headbang:
   
 3. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Çokta şeyimde.Özür herşeyi geri getirecek sanki summer7:
   
 4. HollowDalton

  HollowDalton rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.244
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Aslında SAT'larla yollayacaklardı o insanları oraya, SAT'lar israil askerlerine kısasa kısas(ateşe ateş) uygulayacaktı göreydiler katliamı..Şerefsizler ya bizimkilerde hala özürden bahsediyo..
   
 5. BayPipo

  BayPipo rank8

  Kayıt:
  7 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  774
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Sporcuyum
  zamanında bizden savaş tazminati aldılar donanmamızı yakıp şimdi de vermiyorlar...