burda joymax denen kolpa firma hakındaki görüşlerimi dile getiricem

1.) öncelikle bot ve gold satışlarından behsediyim
botta ve gold satışlarında joymaxın parmağının olmaması mümkün değil
bukadar aç gözlü bir firmanın büyük gelir sağlayan bu kapılara izin vermesi imkansız. bu yüzden joymaxın buralardan pay aldığını hatta botu kendisinin yaptığını düşünüyorum. bunun en büyük kanıtı goldbotlar
sizce gm bukadar salak olabilirmi. sağır sultan bile biliyor oyundaki goldbotları ama joymax haftada 2000 tane bot banlıyor serwer başına 58 bot düşüyor ama bi serwerda minimum 1000 tane goldbot var.
1 ay önce falan silk çekmeyenleri banlıyolardı (bunu inkar edene pes artık ) açıklama yaptılar "silk çekmenin banlamayla alakası yoktur" diye. sonra silk çekmiş 5-6 tane char banladılar. amaaa sonra noldu banlanmış 10 charın 9u tekrar açıldı. bota karşı değilim. g-bot a karşıyım.
salı günü update olduğunda bazen update bitmeden botun yeni sürümü çıkıyor (!)

2.) ksro ve isro
okadar dengesizlikki. onlarda silkle alınan itemlerin goldla satılması. ilk çıkan herşeyin oraya gelmesi ve en önemlisi harika eventler
bizdeki gibi dodging vermiyor ordaki itemler 40 çeşit değişik şey var
en son adam gibi event 2 sene önce yapıldı ondada gdf falan çıktı.
isro ya ise sadece silk ile alakalı olan şeyler hemen geliyor.
kr.silkroad sitesine girin bir bakın. 4-5 tane event var. bizde ise 6 ayda bir dodging scroll veren eventler.

3.) oyundaki buglar
oyunun kaderini etkileyen birsürü bug var ama hiçbiri düzeltilmiyor.
hatta joymax bu konuda yalancı. prufication pilldeki bug u düzelttik diye açıklama yaptılar ama aynen duruyor. koskoca legend 2 diye fortress war yapıyorsun ama kale duvarının içinden geçilebiliyor. kale duvarı meselesinden çok çeken vardır aranızda. veya warriorla pvp yapmak.

4.) oyunla alakasızlık
adamların oyun umurunda değil. sadece alınan silke bakıyorlar eskiden gm girerdi oyuna tek tek bot avı yapardı milletle konuşurdu bazen
ama şimdi gm salıdan salıya giriyor gibi (ki bence otomatik o yani gm falan girmiyor) en son gm ile bi charın çekilmiş resmi 2-3 sene önce
hepsini geçtim silkroadonline.net sitesine gir joymaxa forumda falan ana avrat söv o yazı orda 2-3 gün durur ondan sonra belki silerler
oyunu kendi haline bırakmışlar. tek yaptıkları yenilik avatar dress getirmek. veyahut başka silk ile satılan şeyler. bütün yenilikler silke bağlanmış durumda. gelen avatarlarda bişeye benzese artık eski avatarların rengini değiştirip satıyolar. bu kadar kolpalık olmaz

5.) serwerlardaki yoğunluk
bunun nedeni tabiki goldbotlar. goldbotların nedenide joymax
oyuna ilgi düştümü (silk gelirleri) niyeyse serwerlar bi boşalıyor joymaxın aklına botlar geliyor ve her hafta 10.000-20.000 tane bot banlanıyor
ama bişey oluyor birden bu bot banlama sayısı 2.000 e düşüyor
halbuki botlar durduğu yerde duruyor
çift charla girenlerde var. tek ip den 2 charın bağlandığını nasıl göremiyolar (!) hayret

6.) g-botların para kasması
goldbotların gold kastığı falan yok
bir charın pot giderleri ve diğer giderleri düşülünce o botlar nekadar kasabilirki.belki kasar biraz ama bukadar çok gold alınıyor
bu miktarı karşılamak mümkün değil
tabi golduda joymax veriyor bence
yani bunlar yan tezgahlar

7.) eu - chin eşitsizliği
bunun tek nedeni var. eu charlara özendirmek
millet yeni char açsın pre alsın silk çeksin
arap charlar açıldımı görüceksiniz eu-chin eşitlenicek (100 lvle birlikte eşitlenmeye başlandı) ama arap charlar güçlü olucak.
eşit derseniz size şunu soruyorum. 8 kişilik pt düşünün içinde 1 cleric 7 de chin char var. karşısındada 8 chin charlı bir pt. hangisi kazanır ? tek bir eu bile bu akdar farkederken 8 eu nun neler yapabileceğini bir düşünün.

8.) chin tomb cave
ilk defa joymaxın adam gibi bir iş çıkardığını gördüm derken içine girmemle dumur oldum
elinizin altında hariçten bir harite olmadan b3 e bile geçmek imkansızdı. hadi onu ezberledik zamanla
b3 ün yollarını ezberlemek dahada zordu yine haritaya baş vurduk. b4 te aynen öyle oldu.
niye m ye bastığımızda harita çıkmıyor. çok mantıksız. hariçten bu bölgelerin haritasının olduğunu biliyoruz ama oyuna niye eklenmiyor.
sakın silk ile instant return scroll aldırmak için olması. (!) keza repair scroll, keza silk ile pot (!)
ama gelin görünki atmosferi güzel anca haddinden fazla büyük bu yer çile çekme yeri oldu
1. 30-40 dk ya gidilen kasma yerleri (ticket buralarda yanıyor zaten), 2. bu kadar büyük olmasına rağmen ters oratı ile bu kadar az mob niye var anlamak zor. millet mob mob diye kıvranıyor ama herifler niyeyse 2 tane daha fazla mob eklemiyor. bunun hiçnir mantığı yok. 3. durup dururken yanında biten eliteler. kaç kere öldüm onların yüzünden. 90 lı lvllerde bir dert.

9.) macig pop
eskiden cap arttırıdığında ilk 1 hafta içinde birsürü sun weapon görürdük
serwer başına ilk hafta 3-4 tane sun weapon olurdu. 80 ve 90 cap arttırıldığında böyle olmuştu hatırlayanlar olur. ama 100 cap çıktı ilk hafta bırakın serwer başına 3-4 tane sun u 35 tane serwerda toplasan 10 tane sun weapon çıkmazdı. sonra bir baktıkki macig pop çıkmış. silk ile sun satıyorlar (resmen) e haliyle (!)

10.) image cod (yakın zamanda düzeltilebilir)
şimdide image cod u kaldırdılar. ecsro oynayanlar bilir saatlerce oyuna girmeyi denemeyi. en azından orda girince charın gözüküyor. burda oda gözükmüyor. amaç millet pre alsın. auto login kullananlar rahat etsin (!)

11.) ksro
ksro da patladı. oyuncu azlığı sebebiyle serwerları birleştirdiler hala çoğu zman populete.
ki onlarda o kadar event yapıyolarki. ay başına 3-4 tane event düşüyor. bizde 6 ayda bir.
bu saydığım nedenlerin yarısı orda yok ama buna rağmen oyunu bıraktılar. en büyük darbeyide macig pop vurdu orda.

12.) yeni at-öküz vs.
100 lvl ile birlikte yeni at-öküz gelmedi. yani 100 lvl birinin 60 lvl öküzü ile 5* mal çekmesi imkansız. anında yatar. at caveye giremiyor ama roc dağında bile 3 adım gidemiyorki. eeee adamlar koymuş item mall a 1silk 2silk . o kadar düşmüşler yani.

13.) job
oyunun temeli job dur. thief-hunter-trader üçgeni yani. ilk çıktığında böyle olmuştur. 3-4 sene önce oynayanlar bilirler o zmanki big trader leri guild war gibi olurdu. o zmanki sistemde bikaç sorun vardı ama iyi sayılırdı. ya şimdi. resmen job diye bişey kalmadı. job dw east gate de pvp yapmak değildir. eskiden 1 tane önde 10 tane ona trace atmış öküz 30-40 hunter vs 30-40 thief olurken şimdi 4-5 tane thief sabah akşam gezseler 1 tane trade zor bulurlar. zaten dışardan res olayı bitiriyor işi. job lar arası dengesizlikte var. kazanç sıralamasına bakın. hunterlar her hafta 1-15m - traderler 10-15m thiefler 3-4m bune şimdi. 3-4 m benim bir günlük pot param. adam gibi kazanç olmayınca jobdanda soğuyor insan çünkü hiçbir amacı yok. pvp downhang dada var.
job lvlleri hiçbir işe yaramıyor. 7 lvl olsan nolcak 1 lvl olsan nolcak. special job kıyafeti giysen nolcak 10k lık job kıyafeti giysen nolcak (special job kıyafetlerinde 2 tane macig options var ama kullanılamıyor)
halbuki honor buff tarzında her lvle bir buff olsa son lvllere doğru çok güzel buflar verse ama atlamak çok zor olsa (botta kullanamassınız) kıyafetler job lvline göre olsa ve lvle göre def verse. haftalık kazançlar 50m olsa thief içinde hunter içinde trader içinde. bakın o zman serwer job job diye yıkılmıyormu...

adamlar açmış item mallı vuruyorlar mallara

ben silkroadı 4 sene oynadım. bırakalı 3-4 ay oluyor. şuan parası olmayıpta hala sro oynamaya çalışanlara hasta,ahmak gözüye bakıyorum ne yalan diyim. " bu benim kendi zevkim sanane" diyen olursada bana aldığı zevki söylemesini istiyorum. giren kazıkların zevki ise onu biliyorum söylemesine gerek yok

ama silkroad 2 den umutluyum. eğer aylık ücret olursa yukarda saydıklarımın %90 nının olma olasılığı olmucak.

"o zaman oynama" diyenler içinde şunu söyliyim
ben oyuna 5 kr harcamayan birisi değilim. 4 senede 1 milyardan fazla harcamışımdır malesef. o zman hizmet istemek hakkımdır. eğer istemiyorsam peşinden gitmiyorsam o benim saflığım olur

alıntıdır
harfi harfine katılıyorum ayrıca 8)

joymax seni,beni düşünecek değil ya :roll: adam parasına bakar. para geliyorsa sorun da yoktur onlara göre. bizim oyundan zevk alıp, almamamız onları ilgilendiriyor mu sence :popcorn:

TwiLighT demiş ki:
joymax seni,beni düşünecek değil ya :roll: adam parasına bakar. para geliyorsa sorun da yoktur onlara göre. bizim oyundan zevk alıp, almamamız onları ilgilendiriyor mu sence :popcorn:
müşteri memnuniyeti diye bişey duymamışlarmı :mrgreen:
az küfür yemiyolar

Anthrax demiş ki:
Amma Kötülediniz Joymaxı Beğenmiyorsanız gidin osman2 oynayın
osman2 :D metin2 olmasın o :wink1: Ama yorumuna katılıyorum hiçbir online oyunu ücretsiz değil hepsi ücretsiz başlık altında olup temelinde para vardır paran varsa kralsın oyunu paşalar gibi oynarsın bu sadece sro değil her online oyununda böyledir beğenmeyen oynamaz olur biter.Paran kadar konuşacaksın diyor Joymax yoksa hiç boşuna çene yormayın sizi kaile bile almazlar.Zaten aklı başında adam gider silkini alır goldunu alır sağlam bağlantılı bir interneti ile paşa paşa kasar oyundanda zevkini alır.Arada bi kaç istisna durum olur onlar ayrı ..

Beğenmiyor musun git sil oyunu sende kurtur onlarda :wink1:

TurKKillS___ demiş ki:
Anthrax demiş ki:
osman2 :D metin2 olmasın o :wink1: Ama yorumuna katılıyorum hiçbir online oyunu ücretsiz değil hepsi ücretsiz başlık altında olup temelinde para vardır paran varsa kralsın oyunu paşalar gibi oynarsın bu sadece sro değil her online oyununda böyledir beğenmeyen oynamaz olur biter.Paran kadar konuşacaksın diyor Joymax yoksa hiç boşuna çene yormayın sizi kaile bile almazlar.Zaten aklı başında adam gider silkini alır goldunu alır sağlam bağlantılı bir interneti ile paşa paşa kasar oyundanda zevkini alır.Arada bi kaç istisna durum olur onlar ayrı ..

+1 :thumbsup:

Kazandıkları paraya göre hizmette yapmıyorlar serverların hali acınıcak durumda Allahtan oyuna giremiyoruzda acıyamıyoruz

TurKKillS___ demiş ki:
Anthrax demiş ki:

bu yazıyı yazan arkadaş oyuna milyar harcamış
bunları yaşamış ama
trilyonmu harcamak lazım :mrgreen:

TurKKillS___ demiş ki:
Anthrax demiş ki:

Osman2 dediğime bakma metin2 ile dalga geçiyordum :D

yaf girmek sorn değil benim için.Goldbotlara joymaxin kullandığını düşünmüyorum.Çünkü adamlar zaten yeşil veya mavi yanan canavarlarda kasıyo, hemde yerden para toplayınca baya parada kasılyor.Goldbotları tutmasının asıl amacı serverleri doldurup premium almaya zorlamak.
Benim tek üzüldüğüm job sistemi.Yeni serverdeysen zevkli oluyo.ezik bile olsan çekiyon 5 yıldızlı(tabiki ilk 20 li levellerde olmalısın.)krıyon m leri.Diğer türlü 3-4 tane STR thief önüne gelene oturdğu yerden dalıyo.Artık çok zorlaştı kervan çekmek.Party moblar eklenip taxi sistemi eklenince kimse job la uğraşmaz oldu.Bende taxi yapıyom ama job gibi zevkli değil.30-40 kervanla gidip parayı kırmak daha zevkli

boo

rank8
Allah askina begenmiyosan git ne demek ya. biz bu oyunu oynuyoruz ve adamlarin da bizi oynatmak icin caba harcamalilar bi hizmet sunmalilar. resmen adam akilli oynamak icin yalvariyoruz kacan kovalanir hesabi oldu. oyuna girmek zorlastkca oyuna girmek istiyo insan. sanki biz zorla yaptiriyoruz oyunu da oyle oynuyoruz .oyle bi hale getirdiler ki...

edit: silkroad 2 ile ilgili sitede bilgi var mi bulamadim da

Onların kültürleri bizimki gibi değil.Onlar kişilerin memnuniyetini düşünmüyorlar.Yalnızca eve götürcekleri parayı düşünüyorlar.Tüccarlar nasıl insanlara çeşitli hileler yapıyorlarsa Joymax şirketi de aynısını yapıyor.Bunun için onları suçlayamazsın.Diğer konulara gelirsek Joymax şirketinde toplam 6 kişi'den oluşan 21 tane GM bulunmakta ve her hafta yeni bir update atılmakta.6 kişinin 100.000 aktif oyuncusu olan bir oyunda bütün oyuncuları takip edemez , botları ayıramaz.
Ps:Joymax'ı savunuyor değilim ama lütfen olaylara gerçekçi bakalım.

Yukarı Alt