Nedir bu forumlarda dillerden dillere düşmüş olan Joymax hack olayı?

Bir kişinin ıd ve mailini biliyoruz ve bu kişinin mailine register kodu gönderiyoruz. işte bu son şifre gönderdiğimiz ekrandaki bir hatadan dolayı karşı tarafın mailinin şifresini bilmesek bile mailine girmemize gerek kalmdan register kodu öğrenebiliyoruz. Buraya kadar kısmı ben başardım fakat benim aşamadığım yer bu kodu girdiğimizde yeni şifre penceresi alamıyor hatalar alıyordum ki bunu rev6 aşıp bu register kodu yazdığında mailden yönlenmemize gerek kalmadan yeni şifre penceresini almış. Şifreleri alabiliyor fakat gizli soru mail şifresi isim soyisim alamaz sadece şifremizi değiştirebilir.

Şifrelerimizi Niçin Alıyorlar ve niçin hesaplarımız blocklanıyor?

Şifrelerimiz ile hesaplarınızda sun itemleriniz ve goldlarınız başta olmak üzere çalıyorlar.

Böyle bir açık mademki var şifremizi o halde sadece rev6 değil herkes de alabilir mi?

Rev6 şifreleri alabiliyor ben kişisel bi sro oyuncusu olarak son aşamasına kadar gelebilmiştim demek ki yöntemi burada açıklasam bilgisayar bilgisi iyi olan kişlerden de başarabilenler olucak.

Şifremiz Niçin Joymax Tarafından Değiştittiriliyor?

Şifremiz art niyetli kişilerin eline geçtiğinden dolayı bu art niyetli kişilerin giriş yapamaması için şifremizi değiştirmemiz isteniyor.

Peki bu açık giderildi mi?

Dün şifremi değiştirdim fakat bugun yine blocklandım, demek ki şifrem 2. kez alınmış ve bu da demektir hala açık devam ediyor.

Peki joymaxın dediği gibi Rev6 sitesine girmem veya botla kasıyor olmam mı neden oluyor?

Hayır. Tamamen joymax sitesinden yabancı birisi için 2 saat süreyle kullanabileceğimiz register kodu alabilmemizden kaynaklanıyor.

Rev6 Bunu Joymaxa niçin yapıyor?

Hatırlar iseniz yaklaşık 2,5 ay önce rev6 nın yaptıkları(server durumu-player durumu-revbot) karşısında aciz kalan silkroad bir mesaj ile rev6'ya girmeyiniz sitelerinde exploit(bir nevi virüstür bu) var diyerek hem rev6'yı karalamış hemde item durumu göstermelerini bu şekilde geçiştirmişti. Rev6 işte bu söylemin intikamı için joymax'ı bu sıkıntıya seve seve sokuyor, ve bu adamlar gerçekten işin ehli adamlar joymax biter ise bunlar bitirecektir.

Peki ne yapmalıyız?

Anlaşılan o ki açık hala devam ediyor şifre değiştirsekte adamlar yine şifreleri öğrenebiliyorlar ve joymax çaresiz kalmış, rev6 nın tehditvari vermiş olduğu 48 saat süreye rağmen açığı kapatamadılar ve rev6 şu an hesapları hacklemeye başladı, biz napalım diyor iseniz joymaxın çözemediğini biz mi çözücez, o halde bir kez daha şifremiz rev6 nın eline geçtiğinde ve joymax bu nedenle hesabımızı blocklandığında yetersiz bir önlem olsa da bu block'u kaldırmayacağız.

Barzo

ufs cok fena durumdayız desene yaw Sad artık oyunumuza naparlar bilmiom ama hepımıze geçmişler olsun ne diyem : Sad

ellerine saglık joymax gibi bir şirketin böyle büyük acıklarının olması şaşırtıcı sanki bir aldatmaca tamamen joymax ürünü gibi geliyor bana...

sokcam böle ise ya önceden www.joymax.com dan degistirmiyoduk sifremizi silkroadonline.net ten degistiriyoduk hic bi acık olmuyodu kimse kimseyi kolayca hackliyemiyodu.sacma sapan bi b.k yapdılar sonra acıklarını kapatamıyolar böyle güvenilir sitemi olur.insallah sifre degistirme sekli yine silkroadın sitesinden eskisi gibi olur gizli soruyu yazmadan sifre degistirme kalkar ins.

Yukarı Alt