Bu videoda Joymax'ın ve Silkroad Online'ın gelişimi ve son durumuna düşmesi hakkında yorumlar yaptık. MMORPG Oyunlar neden çağın gerekliliklerine uymayıp rafa kaldırıldığına değindik. Lütfen eleştirilerinizi objektif ve hakaret olmadan yorumlara yapın. Teşekkürler :)
İyi seyirler :)

Adsız.jpg

3 saat 49 dakika oyuna girmeyi bekledim sonra dc yedim. Allah belasını versin böyle şirketinde böyle oyununda. Bi gireyim oyuna ne olmuş zevk alacağım bi alan varmı yokmu bakayım sonra Silk premium artık neyse onları alıp VİP olup tekrar başlayayım dedim adi oyuna 1 haftadır giremiyorum. Arkadaş bi müsade et gireyim tamam la paranı verecem bi bakayım hele.

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
2005 ten sonra kendi kafasına sıktı 2005 te yükselişini 140 cap saçmalığı ile durdurdu ve gerilemeye başladı ! :olucem:

bıyık sistemi getirmediğinden dolayı çöküşe geçmiş olabilir.

Yanlis oldugunu dusundugum iki adet noktaya deginmek istiyorum musadenizle dostlar.

Birincisi, silkroad Turkiyeye 80 cap olarak gelmedi. Yanlis olmasin ama ben Oasis server`nda oynarken 60 cap oldugunu hatirliyorum. (Ben basladiktan kisa bir sure sonra 70 cap yukseltildi diye hatirliyorum. Sonrasinda da 80 cap ile Lord Yarkan getirdiler ve hatta TaklaMakan videolari donuyordu ortalikta o zamanlar. SMYRNA guildi de saniyorum hatirlar bunu :)

Ikincisi, "Silkroad Online her zaman Pay2Win idi" demek dogru olmaz. Ilk donemlerde Premium dahi yoktu oyunda. Para verip almak istedigimiz sadece sincap/maymun ve 0x33 bot idi. Ne zaman serverlar kalabalik olmaya basladi Premium getirdiler ve sonrasinda da onu alinmaz bir Pay2Win.

Bu da eski oyuncudan bir adet mesaj olsun :)
Tesekkurler.

Son düzenleme:
Yanlis oldugunu dusundugum iki adet noktaya deginmek istiyorum musadenizle dostlar.

Birincisi, silkroad Turkiyeye 80 cap olarak gelmedi. Yanlis olmasin ama ben Oasis server`nda oynarken 60 cap oldugunu hatirliyorum. (Ben basladiktan kisa bir sure sonra 70 cap yukseltildi diye hatirliyorum. Sonrasinda da 80 cap ile Lord Yarkan getirdiler ve hatta TaklaMakan videolari donuyordu ortalikta o zamanlar. SMYRNA guildi de saniyorum hatirlar bunu :)

Ikincisi, "Silkroad Online her zaman Pay2Win idi" demek dogru olmaz. Ilk donemlerde Premium dahi yoktu oyunda. Para verip almak istedigimiz sadece sincap/maymun ve 0x33 bot idi. Ne zaman serverlar kalabalik olmaya basladi Premium getirdiler ve sonrasinda da onu alinmaz bir Pay2Win.

Tesekkurler.
Ben kendi hatırladığım kadarı ile yorumladım :) Benim gözümde oyun her zaman Paraya dayalıydı.

Tesekkurler.
Arkadaş doğru söylüyor bende hatırlıyorum ilk zamanlar 60 cap'ti ve dediği gibi kısa süre sonra 70 oldu. Dediklerine harfiyen katılıyorum arkadaşım.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Tesekkurler.
Goldbotlarla serverları doldurup sonrada premium getirdiler :)

W0LveRine

KİNG
Silkroad onlinenın en buyuk sıkıntılarından bırısı aktif bir savas harıtasının olmaması. Knight online grafik olarak geride olmasına ragmen aktif savas haritaları o oyunu canlı tutuyor. Bazı serverlarında aksam bakarsanız ıkı ırkta da 200 300 er kısı aktıf oluyor ronark land da. Silkroadın boyle bır heyecana ıhtıyacı var ve IP sınırlamasına ıhtıyacı var. Tabi türkiyede ki ucret maliyetinin de dusmesı lazım.

Goldbotlarla serverları doldurup sonrada premium getirdiler :)
Aslinda zamaninda ugrastilar engellemek icin hocam be. Her sali yaptiklari bakimdan sonra banladiklari karakterlerin isimlerini paylasiyorlardi ve bu her sali oluyordu. Ismimiz orada olacak mi diye heyecan yasadigimi hatirliyorum. Yeterli miydi tabiki hayir. Islerine de gelmis oldu Premium satislari patladi.
Biz de biraz ihanet ettik kabul edelim. Gold aldik, tesvik ettik firmalari. :)

İlk saçmalığı SilkroadR idi. Biliyorsunuz SilkroadR oyuna gelecek yenilikleri önceden test etmek içim yapıldı. Bu çok saçma. Çünkü genelde böyle bir test serverında herşeyin ücretsiz olması gerek ama normal oyundan farkı yoktu. Zaten yürümediği için kapattılar.
İkinci saçmalık ise Token Sistemi. Bu sistemi gold botlarını önlemek için yaptılar. Başta iyi gibi duruyordu ama bu başka bir sıkıntıyı doğurdu. 1-70 Token Sistemi 71-100 Gold sistemi oldu. 1-70 level arası herşey kolay oyunda bir zorluk yok (pet sistemide çöp oluyor çünkü tokenle pete pot dayanmıyor onlarıda ücretsiz vermeliydi). Ama 71 olduğun anda tokenler çöp oluyor ama artık gold kasmak zorundasın. Yani oyun tamamen değişiyordu. Parayı idareli kullanmak zorundasın mecburen. Herşey gold :)
Üçüncü saçmalık ise 101 level sonrası "Yeterlilik Derecesi" oldu. Silahların derecesi yükseliyor ama level aynı. 101 level adam 130 level adamla aynı zırhları ve kılıcı kullanıyor. Her ne kadar gücünü azaltsada 101 level birinde 12 DG silah ile 15DG silah arasında muazzam bir güç farkı var. Buda aradaki silahları azaltıyor. Yani 140 Cap serverda 12-13-14 DG silah bulamıyorsun. 15DG yapmak içinde bir sürü para harcandığı için çok yüksek fiyatlarla satıyorlar silahları. Bu sebepten 101den sonrada oyun farklı oluyor tamamen Pay2Win'e dönüyor oyun.
Başka bir durum Eski Serverlardaki giriş sorunu. Token Sistemi ile Gold Botlarını engellediler en başta ama sonrasan botu serbest bırakınca adam 100 tane çar oyuna sokuyor. IP Limit hikaye Proxy ucuz. Proxy olmasa bile 1 çar oyuna girdiğinizde zaten sen ReLog atana kadar oyunda kalıyor. Ben 0 silk ile 3 hafta oyunda kalan çarım var. Sunucu bakımı olmasa 4-5 hafta giderdi. Böyle eski serverlar Gold Bot dolu oynamak isteyen oyunu en az 6-7 saat bekliyor (en son 34 saat bekledim Ceres için). Yani Token Sistemi Gold Botları şuan engellemiyor ayrıca oyunu mahvetti. Token sistemi yerine botları banlasalardı eskisi gibi daha iyiydi.
Daha çok konu var ama önemli olan bunlar.
Son olarak;
Joymax&JCPlanet niye oyunla ilgilenmiyor. Önceden her hafta oyun güncelleniyordu Patch Note yayınlanıyordu GM oyuna girip mesaj atıyordu. Ne olduda saldılar oyunu?
- Aslında cevabı çok basit. Zamanında Hack yediler ve çok büyük oyuncu kaybı yaşadılar. Üst üste patchler ile oyunu düzeltmeye çalıştılar (ve yanlış kararlar verdiler). Premium verdiler pet verdiler. Beceremeyince oyunu tamamen Pay2Win'e çekip bıraktılar. Şuan kazanmanın rahatlığı içindeler. Ne zaman zarar ederlerse (aynı 2015-2016 yılındaki gibi) o zaman ilgilenirler oyunla. Zarar edince ya ilgilenirler yada bazı MMORPG oyunları gibi kepenk kapatıp girderler. Oyunun gidişatı hiç iyi değil şuan.

Son düzenleme:
İlk saçmalığı SilkroadR idi. Biliyorsunuz SilkroadR oyuna gelecek yenilikleri önceden test etmek içim yapıldı. Bu çok saçma. Çünkü genelde böyle bir test serverında herşeyin ücretsiz olması gerek ama normal oyundan farkı yoktu. Zaten yürümediği için kapattılar.
İkinci saçmalık ise Token Sistemi. Bu sistemi gold botlarını önlemek için yaptılar. Başta iyi gibi duruyordu ama bu başka bir sıkıntıyı doğurdu. 1-70 Token Sistemi 71-100 Gold sistemi oldu. 1-70 level arası herşey kolay oyunda bir zorluk yok (pet sistemide çöp oluyor çünkü tokenle pete pot dayanmıyor onlarıda ücretsiz vermeliydi). Ama 71 olduğun anda tokenler çöp oluyor ama artık gold kasmak zorundasın. Yani oyun tamamen değişiyordu. Parayı idareli kullanmak zorundasın mecburen. Herşey gold :)
Üçüncü saçmalık ise 101 level sonrası "Yeterlilik Derecesi" oldu. Silahların derecesi yükseliyor ama level aynı. 101 level adam 130 level adamla aynı zırhları ve kılıcı kullanıyor. Her ne kadar gücünü azaltsada 101 level birinde 12 DG silah ile 15DG silah arasında muazzam bir güç farkı var. Buda aradaki silahları azaltıyor. Yani 140 Cap serverda 12-13-14 DG silah bulamıyorsun. 15DG yapmak içinde bir sürü para harcandığı için çok yüksek fiyatlarla satıyorlar silahları. Bu sebepten 101den sonrada oyun farklı oluyor tamamen Pay2Win'e dönüyor oyun.
Başka bir durum Eski Serverlardaki giriş sorunu. Token Sistemi ile Gold Botlarını engellediler en başta ama sonrasan botu serbest bırakınca adam 100 tane çar oyuna sokuyor. IP Limit hikaye Proxy ucuz. Proxy olmasa bile 1 çar oyuna girdiğinizde zaten sen ReLog atana kadar oyunda kalıyor. Ben 0 silk ile 3 hafta oyunda kalan çarım var. Sunucu bakımı olmasa 4-5 hafta giderdi. Böyle eski serverlar Gold Bot dolu oynamak isteyen oyunu en az 6-7 saat bekliyor (en son 34 saat bekledim Ceres için). Yani Token Sistemi Gold Botları şuan engellemiyor ayrıca oyunu mahvetti. Token sistemi yerine botları banlasalardı eskisi gibi daha iyiydi.
Daha çok konu var ama önemli olan bunlar.
Son olarak;
Joymax&JCPlanet niye oyunla ilgilenmiyor. Önceden her hafta oyun güncelleniyordu Patch Note yayınlanıyordu GM oyuna girip mesaj atıyordu. Ne olduda saldılar oyunu?
- Aslında cevabı çok basit. Zamanında Hack yediler ve çok büyük oyuncu kaybı yaşadılar. Üst üste patchler ile oyunu düzeltmeye çalıştılar (ve yanlış kararlar verdiler). Premium verdiler pet verdiler. Beceremeyince oyunu tamamen Pay2Win'e çekip bıraktılar. Şuan kazanmanın rahatlığı içindeler. Ne zaman zarar ederlerse (aynı 2015-2016 yılındaki gibi) o zaman ilgilenirler oyunla. Zarar edince ya ilgilenirler yada bazı MMORPG oyunları gibi kepenk kapatıp girderler. Oyunun gidişatı hiç iyi değil şuan.
Silkroad-r server'ını da isro'ya aktardılar şuan Palmyra adı altında devam ediyor.
Birde oyunda 0 silkle 3 hafta durdum demişsiniz. Şuan böyle birşey imkansız. Sizin dediğiniz olay ne zaman bilmiyorum fakat şuan değil 3 hafta 3 saat bile zor duruyorsun. Direk dc oluyor hocam. Bunu bizzat kaç tane farklı hesapta denedim internetimde de bi sıkıntı yok . Bunu yaşayan çok sayıda arkadaşımda var. Artık Pay2Win' in en üst düzeyindeyiz :)

Server
Eris
Artık Pay2Win' in en üst düzeyindeyiz :)
Joymax kadar aptal bir şirket yok olamaz da koskoca ''Silkroad Online'' markasına sahipler tarihte buna çok malzeme varken kral yolu baharat yolu gibi oyun içerisini yığınla bölge, karakter, mob vs.. doldurabilirlerken kısa yoldan bir kaç şey ekleyip gelen parasına bakıyorlar gerçekten kardan zarardalar.

Son düzenleme:
TEK SEBEBİ CEVAP VERİYORUM; TL DEĞER KAYBI ; İTEM SİLK MİKTARLARI AYNI AMA SİLK FİYATI ARTIYOR

2008 DEN BU YANA %280 dEĞER KAYIP ETMİŞ TÜRK LİRASI.
2008 DEN BU YANA 4-5 TANE POLİTİKACI KAYIP ETMİŞ TÜRK SİYASETİ.
ÖZETLE GİREN-ÇIKAN BİRBİRİNİ TUTMAYINCA "%3.95 < İŞSİZLİK AND ENFLASYON" :curtain:

Silkroad-r server'ını da isro'ya aktardılar şuan Palmyra adı altında devam ediyor.
Birde oyunda 0 silkle 3 hafta durdum demişsiniz. Şuan böyle birşey imkansız. Sizin dediğiniz olay ne zaman bilmiyorum fakat şuan değil 3 hafta 3 saat bile zor duruyorsun. Direk dc oluyor hocam. Bunu bizzat kaç tane farklı hesapta denedim internetimde de bi sıkıntı yok . Bunu yaşayan çok sayıda arkadaşımda var. Artık Pay2Win' in en üst düzeyindeyiz :)
8 çar vardı 0 silk 3 hafta oyunda kasıldılar. Hemde ping varken yurt internetinde. Şuan Celeusta tek çar oynuyorum hesap kasıyorum ama Şubat sonunda tekrar Ceres'e geçince gösteririm. Foto atarım. Bence sende sıkıntı DC falan atmadı bana. İnternette pingde önemli değil. Kesilme olmadığı sürece kolay kolay atmıyor ama zor geriyor işte. En son oynarken ben 37 saat girmeyi bekledim o yüzden Server değiştim zaten.

Joymax kadar aptal bir şirket yok olamaz da koskoca ''Silkroad Online'' markasına sahipler tarihte buna çok malzeme varken kral yolu baharat yolu gibi oyun içerisini yığınla bölge, karakter, mob vs.. doldurabilirlerken kısa yoldan bir kaç şey ekleyip gelen parasına bakıyorlar gerçekten kardan zarardalar.
Ben Joymax'ede çok kızmıyorum. Her MMORPG bir noktada çöp oluyor zaten. Çünkü sürekli level verirsen ki MMORPGnin temeli leveldir oyunun sonu olmuyor. Sürekli level artıracaksın. Eğer leveli sabit tutarsan bu sefer oyuncu gelir en yüksek levele ve itemlere sahip olur ve oyunun son noktasına ulaştığı için bırakır. PVP falan hikaye. Bir noktaya kadar PVP yaparsın. Max limitdesin zaten. Joymax'in bahtsızlığı çok güzel sistem oturtmuşken Hack yemesi oldu. Benim çarım zaten düşük leveldi o zaman bana birşey olmadı ama adamların milyarlık çarları gitti. Biz 20 kişi oynuyorduk oyunu şuan tek ben oynuyorum. Adamların çarlar gidince bıraktılar oyunu. İşte Joymax orda bitti. Token sistemi getirdi oyunu mahvetti. Premium Silk getirdi Gold fiyatları tavan yaptı. Yetmedi gitti oyunculara 2 Premium Plus / Eventte 28 Günlük Pet / 3. Sayfa İtemi verdi. Bu güzel birşey diyebilirsiniz ama problem şu Premiumları bug ile Depoya koyup sürekli çar açıp Premium depolayan insanlar oldu. Ayrıca bu oyunun para kazanmasıda lazım. Sunucu ucuz birşey değil (Ayrıca Sro diğer oyunlar gibi yapmıyor. 1 Server 1 Sunucu olarak ayarlanıyor. 4000 kişilik sunucu ucuz değil.) Oyunun 3 gelir kaynağı vardı Silk bölümünde. Pet + Pet Uzatma + Premium. Sen bunları verirsen satış yapamazsın. Zaten o senelerde 2 sene üst üste büyük zarar ettiler sonra JCPlanet'le ortak oldular. Bir daha ne 28 günlük pet verdiler nede Premium verdiler. Zaten hackin verdiği panikle yaptılar ama hatalar oyunu geri dönülmez noktaya soktu. Hala bu oyun ayağa kalkar. Çünkü bu kadar kötü sistem ve kararla bugün hala en çok oynanan 10 MMORPG arasındaysa biraz ilgilenip oyunu ayağa kaldırabilirler ama Joymax kSROya yöneldi ve Mobil oyunlarla ilgileniyor. JCPlanet zaten %49 ortak oyuna. Para kazandığı sürece mutlu. Güncellemeler Joymax'in elinde. Oyunda Eventten tut haritalara, itemlerden tut kalelere kadar herşey Joymax'de. JCPlanet'in oyunda söz hakkı yok. Oyun gelişecekse ve ayağa kalkacaksa Joymax yapacak bunu. En son yine yanlış karar aldılar. Attılar 140 Capı görev falan yok. 15 sene kasılmaya uğraşın bende yatayım dedi. Biraz WoW'u örnek alsalar çok güzel olacak oyun. Madem derdiniz para yapın oyunu aylık ücretli oyun içi ödemeleri ayarlayın WoW gibi devam edin yolunuza. Bu şekilde daha fazla kazanıyorsunuz (şimdilik) çünkü harcadıkça harcıyor insanlar ama bir o kadar oyuncu kaybediyorsun. Adam 1 ay harcıyor diğer ay bırakıyor oyunu. Çok yanlış yoldalar...

Son düzenleme:
Yukarı Alt