Jigsaw

Aileden
Bicheon 90, Lightning 90, Cold 90, Heuksal 30 (Passive)

Bu rehber LVL 90 Skilleri ve sabit kalacak 300 masterye göre hazırlanmıştır.

[col="[img:c8359]http://img144.imageshack.us/img144/8343/bichzz7.jpg[/img]

Bicheon combolarının tamamı, Castle Shield skilleri (Bir kitabı açın, diğer kitabı açmayın, bir kitabı açın..), Yatır & Batır skilleri ve Block Ratio arttıran passive açılacaktır.

[img:c8359]http://img512.imageshack.us/img512/7052/lightjm3.jpg[/img]

Lightning imbue kullanılacak. Mag. atak arttıran buffımız, Grasswalk skilleri, Lion Shout serisi, Parry Ratio arttıran buffımız, Parry Ratio arttıran passive imiz açılacaktır."]- Resim Silinmiş.

Frost Guard Phy. defans buffımız, frost nova skillimiz, ice rain skillimiz, charımıza hayat veren snow shield skillimiz ve phy. defans passive imiz açılacaktır.

- Resim Silinmiş.

Sadece passive açılarak hp ve spearin gücü arttırılacaktır.[/col]

Kıyafet tercihi:
- 7dg'ye kadar protector kullanın 80-90 olmadan pvp ye başlamayın zaten. 8-9dg de ise her zaman garment kullanın. Atlardan hızlı koşun, MP ihtiyacınız azalsın. Char zaten Cold passive, cold buffa ve castle shield skillerine sahip, ihtiyacınız olan mag. defans. Bu da garment ile sağlanacaktır. İyi bir protector seti bulursanız onu kullanın.

Buildin avantajları:
- Çok güçlü vuruşlar, elektrik ile düşmanı zayıflatıp parry ratiosunu düşürerek gerçekten bir ölüm makinası olmak.
- Çok güçlü defans, sizi koruyacak bir kalkanınız ve en büyük rakibiniz str charlara karşı cold savunma skilleriniz olacaktır. INT buildlere karşı da garmentiniz ve yine kalkanınız. Snow shield %50 iken rakibiniz size 10k vuruş yaptığında 5k etki eder. 5k mp den gider. Uygun potu kullanırsanız hiç mp sıkıntısı yaşamazsınız. Ayrıca lighttaki parry ratio skilleri ile ölmeniz çok zorlaşacak.
- Light ile hızlı olmak ve Heuksal passive ile yüksek HP'ye sahip olmak.
- Unique keserken spear kullanarak daha yüksek vuruşlar elde ederek bir unique katili olmak. Heuksal 30 (60) olduğundan dolayı %30 (%60) daha güçlü vuruşlarınız olacaktır yine.
- Çok fazla saldırı skilline sahip olduğunuzdan neredeyse hiç skillsiz vurmanız gerekmez.

Buildin dezavantajları:
- Görünmez charları göremezsiniz. Fire skilleriniz olmadığından dolayı. Ama potion satıcısındaki 10k lık pillerle her şeyi görebilirsiniz yine.
- Frostbite ve Freeze etkilerine karşı zayıfsındır. Çünkü Fire'ın 2. effect azaltıcı skilline sahip değilsiniz. Ama artık cold tercih eden oyuncu sayısı çok az. STR Buildler fire, INT Buildler lightning kullanmakta.
- Çok fazla MP potu kullanmanız gerekecek.
- Snow shieldiniz olmadan pvp de zayıf olacaksınız. Snow shield bittikten sonra 2 dakika safe zone da beklemek biraz karizmanızı zedeleyebilir.

Buildin kullanımı:
Bir STR Glaive ile pvp yaptığınızı farzedelim. Size glaive fırlattıktan sonra siz colddaki 1 lvl frost wall skillinizle duvarınızı ördünüz. HP Potu basarak da fırlattığı glaive den hiç bir zarar görmediniz. Size stun vurmaya çalıştı ama duvar skillinizi kaybetti sadece siz ise bu sırada güçlü bir lightning nuke fırlattınız hala hp niz full onunki ise yarılandı. Size şimdi ghost spear vurdu. Combolarınızı yaptıktan sonra yatır batır yaptınız. Kalkarken bir lightning nuke daha yolladınız ve artık glaive in hiç şansı kalmadı. Genel oynayış tarzınız bu şekilde olmalıdır. :)

Önemli Notlar:
- Snow Shieldi PVP dışında kullanmayın.
- Cold nukeü ve frost novayı pvpde kullanmayın. Vakit kaybıdır. Novayı çok fazla yaratık tarafından sıkıştırıldığınızda zaman kazanmak için kullanın. Ice Rain de 5 tane moba karşı kullanılabilir. Job yaparken civardaki rahatsız edici yaratıklardan arınmanızı sağlar.
- Nuke, Imbue, Hızlı koşma sizin için kasarken en önemli skillerdir. Bunlara öncelik verin.

Jigsaw,
The Playboy

Rehber ile ilgili tüm sorularınızı konuya yazabilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

bannedddd

Buralıyım
A'dan Z'ye kadar anlatmışsın çok süper olmuş Cem. Kesinlikle ben de yazdıklarına katılıyorum ama snow shield kasarken neden açılmayacak onu anlayamadım. Confused

Ellerine sağlık. mucX

Jigsaw

Aileden
Rational demiş ki:
A'dan Z'ye kadar anlatmışsın çok süper olmuş Cem. Kesinlikle ben de yazdıklarına katılıyorum ama snow shield kasarken neden açılmayacak onu anlayamadım. Confused

Ellerine sağlık. mucX
Bittiğinde bot büyük ihtimalle bekleme süresi içinde yatar çünkü. extraokk

Çok güzel olmuş hacım.Hele şükür fire'siz bir char ne anlıyorlarki fire dan.Bu arada yeni imzanı çok beğendim :mrgreen:

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
hacım cidden çok farklı bir yapılandırma çok değişik fikirlerin var ama katılmıyorum

ups bunu yeni gördüm
LVL 90: Bicheon 90, Lightning 90, Cold 90, Heuksal 30 (Passive)
cidden bu çok güzel olabilir ama diğeri pek de hoş durmuyor

Çok güzel Cem, ellerin dert görmesin. Bişey sorayım,Bicheon'da smashing series açmamız bleed için güzel olmaz mı?cooldown da düşük hem, 2 sn falan. Rolling Eyes
ama onun için SP harcanmaz diyorsan,tercih meselesi tabi extraokk

Jigsaw

Aileden
macrocheck demiş ki:
hacım cidden çok farklı bir yapılandırma çok değişik fikirlerin var ama katılmıyorum

ups bunu yeni gördüm
cidden bu çok güzel olabilir ama diğeri pek de hoş durmuyor
Heuksal 60 yerine force da açılabilir. Ama 90 açısından skill kapama açma işleri için heuksal daha iyi bence.

Jigsaw

Aileden
A.T.P demiş ki:
Çok güzel Cem, ellerin dert görmesin. Bişey sorayım,Bicheon'da smashing series açmamız bleed için güzel olmaz mı?cooldown da düşük hem, 2 sn falan. :roll:
ama onun için SP harcanmaz diyorsan,tercih meselesi tabi ?!!!!!!!
Unuttum oynamaya, oynamaya o ilk seri ise sp bolsa açılabilir, lakin comboların yerini asla tutamaz. Eğer 4. seri ise güzel ama tek vuruş. Onun yerine lion shout ile cıss yapmak daha mantıklı.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Jigsaw demiş ki:
A.T.P demiş ki:
Çok güzel Cem, ellerin dert görmesin. Bişey sorayım,Bicheon'da smashing series açmamız bleed için güzel olmaz mı?cooldown da düşük hem, 2 sn falan. Rolling Eyes
ama onun için SP harcanmaz diyorsan,tercih meselesi tabi extraokk
Unuttum oynamaya, o ilk seri ise sp bolsa açılabilir, lakin comboların yerini asla tutamaz. Eğer 4. seri ise güzel ama tek vuruş. Onun yerine lion shout ile cıss yapmak daha mantıklı.
bencede mkineli gibi arka arkaya bütün cıss ları vuralım :mrgreen:

O kadar çok çeşit varki hangi yöne gideceğimi şaşırdım :D Rehberin mantıklı gözüküyor ama pacheon un attack artırıcı özelliğini araya sıkıştırabilirmiyiz? Değerlendirirsen sevinirim, cevabını bekliorum.. (Cold la defans kurmuşken heuksal yerine pacheon mesela..)

Jigsaw demiş ki:
Bu rehber LVL 90 Skilleri ve sabit kalacak 300 masterye göre hazırlanmıştır.

LVL 80: Bicheon 80, Lightning 80, Cold 80, Heuksal 60 (Passive)

- Resim Silinmiş.

Bicheon combolarının tamamı, Castle Shield skilleri (Bir kitabı açın, diğer kitabı açmayın, bir kitabı açın..), Yatır & Batır skilleri ve Block Ratio arttıran passive açılacaktır.

- Resim Silinmiş.

Lightning imbue kullanılacak. Mag. atak arttıran buffımız, Grasswalk skilleri, Lion Shout serisi, Parry Ratio arttıran buffımız, Parry Ratio arttıran passive imiz açılacaktır.

- Resim Silinmiş.

Frost Guard Phy. defans buffımız, frost nova skillimiz, ice rain skillimiz, charımıza hayat veren snow shield skillimiz ve phy. defans passive imiz açılacaktır.

- Resim Silinmiş.

Sadece passive açılarak hp ve spearin gücü arttırılacaktır.

Kıyafet tercihi:
- 7dg'ye kadar protector kullanın 80-90 olmadan pvp ye başlamayın zaten. 8-9dg de ise her zaman garment kullanın. Atlardan hızlı koşun, MP ihtiyacınız azalsın. Char zaten Cold passive, cold buffa ve castle shield skillerine sahip, ihtiyacınız olan mag. defans. Bu da garment ile sağlanacaktır.

Buildin avantajları:
- Çok güçlü vuruşlar, elektrik ile düşmanı zayıflatıp parry ratiosunu düşürerek gerçekten bir ölüm makinası olmak.
- Çok güçlü defans, sizi koruyacak bir kalkanınız ve en büyük rakibiniz str charlara karşı cold savunma skilleriniz olacaktır. INT buildlere karşı da garmentiniz ve yine kalkanınız. Snow shield %50 iken rakibiniz size 10k vuruş yaptığında 5k etki eder. 5k mp den gider. Uygun potu kullanırsanız hiç mp sıkıntısı yaşamazsınız. Ayrıca lighttaki parry ratio skilleri ile ölmeniz çok zorlaşacak.
- Light ile hızlı olmak ve Heuksal passive ile yüksek HP'ye sahip olmak.
- Unique keserken spear kullanarak daha yüksek vuruşlar elde ederek bir unique katili olmak. Heuksal 30 (60) olduğundan dolayı %30 (%60) daha güçlü vuruşlarınız olacaktır yine.
- Çok fazla saldırı skilline sahip olduğunuzdan neredeyse hiç skillsiz vurmanız gerekmez.

Buildin dezavantajları:
- Görünmez charları göremezsiniz. Fire skilleriniz olmadığından dolayı. Ama potion satıcısındaki 10k lık pillerle her şeyi görebilirsiniz yine.
- Frostbite ve Freeze etkilerine karşı zayıfsındır. Çünkü Fire'ın 2. effect azaltıcı skilline sahip değilsiniz. Ama artık cold tercih eden oyuncu sayısı çok az. STR Buildler fire, INT Buildler lightning kullanmakta.
- Çok fazla MP potu kullanmanız gerekecek.
- Snow shieldiniz olmadan pvp de zayıf olacaksınız. Snow shield bittikten sonra 2 dakika safe zone da beklemek biraz karizmanızı zedeleyebilir.

Buildin kullanımı:
Bir STR Glaive ile pvp yaptığınızı farzedelim. Size glaive fırlattıktan sonra siz colddaki 1 lvl frost wall skillinizle duvarınızı ördünüz. HP Potu basarak da fırlattığı glaive den hiç bir zarar görmediniz. Size stun vurmaya çalıştı ama duvar skillinizi kaybetti sadece siz ise bu sırada güçlü bir lightning nuke fırlattınız hala hp niz full onunki ise yarılandı. Size şimdi ghost spear vurdu. Combolarınızı yaptıktan sonra yatır batır yaptınız. Kalkarken bir lightning nuke daha yolladınız ve artık glaive in hiç şansı kalmadı. Genel oynayış tarzınız bu şekilde olmalıdır. :)

Önemli Notlar:
- Snow Shieldi PVP dışında kullanmayın.
- Cold nukeü ve frost novayı pvpde kullanmayın. Vakit kaybıdır. Novayı çok fazla yaratık tarafından sıkıştırıldığınızda zaman kazanmak için kullanın. Ice Rain de 5 tane moba karşı kullanılabilir. Job yaparken civardaki rahatsız edici yaratıklardan arınmanızı sağlar.
- Nuke, Imbue, Hızlı koşma sizin için kasarken en önemli skillerdir. Bunlara öncelik verin.

Jigsaw,
The Playboy

Rehber ile ilgili tüm sorularınızı konuya yazabilirsiniz.
Eline Sağlık Çok İşime Yarayacak...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Teşekkrler.Levelim 64 Fire ise 63 bunu Kaç Haftada Kaparım?Günde 6 Saat Kassam Mesela?

34 LVL düşürmen yeterli olacak, kapamaya kasmana gerek yok zaten, bırak 64'te kalsın sen topla curst heartları şehre dönünce de kapa hafiften. Daha 64'sün, master sorunun önplanda değil.

Harika bi yapılandırma 30 lv xbow vardı onu bırakıcam bu şekil bir nuker açıcam ama bir sorum var

Bu chara nasıl sp yetiştiricem :( sp ticket falan alamam bizm lanet cafede satılmıyor :( açıklar mısn?

Jigsaw

Aileden
Heuksal yerine force açmanızı öneriyorum artık. Çok tatlı skilleri var force'un. Hele sondan ikinci seri bomba.

Yukarı Alt