Japonya'da yapılan bir araştırma, çay ile ilgili bir gerçeği daha ortaya koydu.

Mide ağrısına ve hazımsızlığa iyi geldiği bilinen çayın, kemik zayıflamasına karşı da iyi geldiği belirlendi.

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre; siyah çay içerisindeki antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması önlüyor.

KEMİK DOKUSUNU GÜÇLENDİRİYOR
Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi.

GÜNDE 20 ÇAY
Yapılan açıklamaya göre; fark edilebilir bir gelişme meydana gelmesi için üç gün içerisinde 60 fincan çay içilmesi gerekiyor dedi

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
İlk baş günde 1 diyorlardı tamam dedim, 2 oldu, sonra 3 sonra 6 yok artık dedim.
Günde 20 nedir hacım? Hepsini kafede içtiğini düşünsene 20x4. Bu arada gerçekten kafelerdeki şu çayın fiyatı nedir ya? :roll:

Kahvehaneleri kötülediler sonra 9 liradan çay satmaya başladılar ince belli bardaklarda...

Takımı
Fenerbahce
Günde 20 bardak çay ... Ben 3 yıldır toplasan 5 tane içmedim... Daha öncesi baya çay tüketimim vardı.

Yukarı Alt