1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Japon maliye bakanı işini biliyor


 1. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  [​IMG]
  İflasın eşiğine gelen Japonya finansman için değişik yollara başvuruyor. Ülkeler, yaşadıkları borç sorunlarının geniş kapsamlı bir krize dönüşmemesi için birbirinden ilginç yöntemlerle finansman arayışına kalkışıyor. Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi Japonya, tahvil satışlarını artırmak için oldukça dikkat çekici bir reklam kampanyasına imza attı.

  “Seks satar” tabiri özellikle edebiyat dünyasında çok satanlar arasına girmek için kolay yöntemlere başvuran yazarları eleştirmede kullanılan bir tabir olsa da cinselliğin para kazandırma potansiyelinin farkında olan Japonya Maliye Bakanlığı bunu pek ciddiye almamış gibi görünüyor.

  Maliye Bakanlığı bu haftanın başında, Japonya’daki dergilere devlet tahvillerinin satmak için seks içerikli reklâmlar vermeye başladı. Reklamda, bir adamın çıplak olduğu görülen kadınlarla para havuzu içinde yüzdüğü görülüyor. Reklamın diğer görsellerinde, tutumlu eş arayan Japon kadınlara da yer verildi.

  Bir televizyon kanalına konuşan kaynaklar, Japonya’nın parasız kaldığı ve şu anda ürettiğinden iki katı daha fazla para harcadığını söyledi.

  Kredi derecelendirme kuruluşları da Japonya hükümeti borcunu azaltmak adına harekete geçmediği sürece, ülkenin kredi notunu düşürme tehdidinde bulundu. Standard & Poor’s hâlihazırda Ocak ayında bütçe planlarını açıklamakta geç kaldığı için Japonya’nın görünümünü değiştirdi.

  Japonya Merkez Bankası’nın harcamalarının bu yıl 96 trilyon yen olarak gösterilse de bankanın harcamasının bu miktarın iki katı olduğu belirtildi.

  Başbakan Naoto Kan’ın ülkenin borç yükünü kontrol altına almaması durumunda iflas edebileceklerini söylemesi dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olma yolunda ilerleyen Japonyanın ciddi bir tahvil krizi içinde olduğuna yönelik söylentileri artırdı ve kısa bir zaman içinde Yunanistan’dakine benzer trajedinin yeniden gündemde olacağına yönelik yorumlara neden oldu.   
 2. ALpique

  ALpique rank8

  Kayıt:
  2 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.678
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci :)
  Şehir:
  'suz

  Adamın tipe bak rofl :lol:
   
 3. Rapp3R

  Rapp3R rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  569
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  adamlar işini biliyor yaw bizde yapsak cübbeliyle zekeriya çıkar şeytan derler adama exorcism fln katarlar işin içine (doğru yazmışımdır inş. )
   
 4. Advance

  Advance  

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.577
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48

  Dini islam olan bir ülkede yapmaya kalkarsan başına gelmeyen kalmaz merak etme :roll:
   
 5. Rapp3R

  Rapp3R rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  569
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  dini islam olmakdan çıkarmaya çalışıyorlar görmüyomusun ana yasala oynayıp duruyolar allah sonumuzu hayır etsin