1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iView MediaPro 2.6


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  [​IMG]
  Dijital fotoğraf kullanıcılarının en çok gereksinim duydukları şeylerin başında, çektikleri resimleri hızlıca görüntüleyebilecekleri ve resimler üzerinde çeşitli oynamalar yapabilecekleri bir yazılım gelir. İnternette küçük bir arama ile bu tür yazılımlardan birçoklarına rastlanabilir.

  Biz, ev kullanıcıları için oldukça başarılı olan bir yazılımı sizlere öneriyoruz: iView MediaPro. iView MediaPro, resimleri kataloglar halinde hazırladığı için istenildiği zaman daha önceden kayıtlı herhangi bir kataloğa çok hızlı bir şekilde geçip, içerisine eklenmiş resimlere göz atılabiliyor. Herhangi bir klasör programın simgesi üzerine atıldığı anda program açılacak ve klasör içerisindeki resimler görüntülenecektir.


  Görünüm Çeşitleri

  iView MediaPro resimlerinizi üç farklı şekilde gösterebiliyor. List; resimleri detaylı bir liste halinde alt alta sıralıyor, Thumbnail; resimleri küçük hallerini gösteriyor. Üstlerine tıklayınca ise Media sekmesinde büyük halleri geliyor. İsterseniz direkt olarak Media sekmesinden resimlerin ekrana sığdırılmış boyutlarında da görebilirsiniz.

  En çok kullanacağınız görünüş şekli Thumbnail olacaktır. Çünkü buradayken küçük resimlerin görüntü büyüklükleri de değiştirebiliyor. Küçük resimlerin boyutları gözünüze küçük gelirse programın araç çubuklarından üzerinde büyüteç olana tıklayarak açılan menüden yeni boyutlar seçilebilir. Yeni boyutların aktif olabilmesi için küçük resimlerin yeniden oluşturulması gerekiyor. Bunun için tüm resimleri seçin Action menüsünden “Build Item” komutunu verin.


  Şimdi “Action” Zamanı
  Yazılım resimleri göstermenin yanında diğer birçok yeteneğe de sahip. Örneğin resimleri CD ya da DVD’ye yedekleme işlemi birkaç fare tıklaması ile halledilebilir. Ya da resimlerden web siteleri için galeriler oluşturulabiliyor. Hazır şablonlardan faydalanarak her şeyiyle özelleştirilebilen resim galerileri oluşturmak oldukça kolay.

  Window menüsünden aktif hale getirebileceğiniz “Organize Panel” seçeneğini kullanarak birçok işlem tek bir pencere içerisinden yapılabilir. Herhangi bir resme anahtar kelime eklemek ya da farklı renklerde etiketleme bu panelden kolayca değiştiriliyor. Ayrıca resim sayısı fazla olanlar için şöyle bir özelliği var: Mükerrer olan resimler taranabiliyor.

  Resmin niteliklerinde yapılması gereken değişiklikler de kolayca uygulanabiliyor. Sağa sola döndürme, yatay ya da dikey çevirme gibi işlemler oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Kesme, küçültme, yeniden boyutlandırma gibi işlemler için Image Editor rahatlıkla kullanılabilir. Image Editor’u kullanarak kırmızı gözlere sahip resimler kolaylıkla onarılabiliyor.


  Elinizde çok fazla sayıda resim varsa ve bu resimler üzerinde birçok işlemi kolayca gerçekleştirmek istiyorsanız bu yazılım biçilmiş kaftan. Bir işlemi toplu olarak birden fazla resme uygulama özelliği de bulunan iView MediaPro, resim kataloglamak ve bunları saklamak isteyenlerin öncelikli tercihi olacaktır


  http://www.iviewmultimedia.com/