1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İtiraz etmeyen kaldı mı?


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  6 tarayıcı yapımcısı şikayetçi.

  Cevap ne yazık ki evet; ama bu sefer bir kişi ya da kurum değil, 6 tarayıcı birden itiraz etti!

  İnternet tarayıcı seçim ekranında yer alan ve pek yaygın kullanılmayan internet tarayıcıların yapımcılarından, şikayet geldi.

  6 yazılım firması Avrupa Birliğine şikayette bulunarak kendi tarayıcılarının sunduğu özelliklerin daha iyi anlatılmasını istedi. Bu tarayıcıların hepsi seçim ekranının 2. sayfasında yer alan internet tarayıcılar.

  İtiraz eden tarayıcılar Avant, Flock, Maxthon, Slim, Sleipnir ve Green Browser oldu. "Son tasarım, kullanıcıların çoğunu seçimde 5'ten fazla seçenek olduğundan habersiz bırakıyor" açıklamasıyla şikayette bulunuldu.

  İstekleri ne?

  İnternet tarayıcı seçim ekranında Avant, Chrome, Firefox, Flock, Green Browser, Internet Explorer, K-meleon, Maxthon, Opera, Safari, Sleipnir, Slim Browser yer alıyor.

  2. Sayfada kalan tarayıcılardan olan K-Meleon, şikayete imza atmadı.

  Peki şikayette bulunan bu 6 tarayıcının yapımcıları ne istiyor? "Tek isteğimiz sayfaya bir metin ya da görsel eklenerek, ortalama kullanıcının seçimlerin 2. sayfada devam ettiği yönünde haberdar edilmesidir" dediler.

  Microsoft yaptığı açıklamada bu ekranın Avrupa Komisyonu tarafından onaylı şekilde hazırlandığını belirtti.

  Microsoft'un ezeli rakipleri olan Oracle, IBM, Red Hat, Opera ve Adobe'dan oluşan ECIS (European Committee for Interoperable Systems) ise bu tarayıcı seçim ekranının bütün dünyada uygulanmasını istiyor.