1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İsviçre'den zeytin dalı


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İsviçre'den zeytin dalı

  Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde yeraldığı A Gruptaki rakiplerinden evsahibi İsviçre, Türkiye'yle arasındaki sorunları aşmak için adım atmaya hazırlanıyor.


  16 Kasım 2005 tarihinde iki takım arasında İstanbul'da oynanan ve yaşanan büyük olaylar nedeniyle Türk milli takımına büyük cezalar verilmesiyle sonuçlanan karşılaşmanın yarattığı olumsuz izler nedeniyle uzun süredir arası açık olan iki ülke federasyonu, 29 Şubat Cuma günü İstanbul'da buluşuyor.

  Avrupa Şampiyonası'ndaki maçlarını İsviçre'de oynayacak olan takımları ziyarete Çek Federasyonu'yla başlayan İsviçre Federasyonu'ndan Başkan Ralf Zloczower ve Genel Sekreter Gillieron, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'la görüşecek. İsviçre Federasyonu'ndan verilen bilgide, bu görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenlenerek kamuoyuna Euro 2008'e ilişkin bilgiler vereceği öğrenildi.

  Görüşmenin bir nezaket ziyareti olduğu ve İsviçrelilerin amaçlarının, bu ziyaret aracılığıyla, Euro 2008'e katılmak üzere ülkelerine gelecek olan Türk milli takımına "Sizi en iyi şekilde ağırlayacağız" mesajını vermek istemeleri olduğu öğrenildi.