1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İsveç ve Norveç'in 2016 hazırlığı


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Üst düzey bir İsveçli futbol yetkilisi, İsveç ve Norveç'in 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ni ortakla düzenlemek için girişimlere başlayacağını bildirdi.

  İsveç Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Sune Hellstromer, Stockholm'de yayın yapan SR adlı bir radyo istasyonuna yaptığı açıklamada, İsveç ve Norveç'in Euro 2016'yı ortaklaşa düzenlemek için girişimlere başlayacağını ve konuyla ilgili gerekli dokümanlarında Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne gönderileceğini ifade etti.

  Hellstromer, bundan sonraki turnuvalarda 16 yerine 24 takımın mücadele etmesinin planlanmasıyla ilgili olarak ise bu konunun kendileri için bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtti.

  Hellstromer, Norveç ve İsveç'in 4'er stadyumla turnuvaya ev sahipliği yapmayı düşündüklerini de aktardı.

  İsveç, 8 takımın mücadele ettiği 1992 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne ev sahipliği yapmıştı. Norveç'in ise henüz büyük bir futbol organizasyonunda ev sahipliği bulunmuyor.

  UEFA Başkanı Michel Platini'nin ülkesi Fransa'nın da 2016 için devrede olduğu bildiriliyor.

  2012 Finalleri'ne ise Polonya-Ukrayna ortaklığı ev sahipliği yapacak. 2000 yılında Belçika-Hollanda, 2008'deki İsviçre-Avusturya ortaklıklarından sonra 2012'de de turnuvaya iki ülke birden ev sahipliği yapmış olacak.