joysro

Durum
En iyi cevaba gitmek için tıklayın >> En iyi mesaja git…
Server
Minerva
Takımı
Galatasaray
Fiyatının 150-200bin lira gibi olacağı söyleniyor henüz kesin birşey göremedim ama :)

Takımı
Besiktas
Beklentimin cok uzerinde ve harika bir dis tasarim ornegi. Ben bayildim, gayet basarili.. Adamlar yapmis.

ExcI

Tanrı ExcI 'yi korusun
Server
Seçiniz...
Takımı
Seçiniz...
Bu araç yerli ise; bu yıl çıksalar max. vade ve max. faiz ile satışı ₺89,500 'yi geçemez. Peşinde de ₺60.000 - 70.000 arası olur.
Araç güzel ama ne kadar yerli olsa da teknolojinin de bir fiyatı vardır.
Türk Lirasıın; Euro, Dolar, Sterlin'e kıyasla değerinin çok geride olması satış fiyatının arttırımı konusunda etki yapacaktır diye düşünüyorum.
Demek istediğim şu ; Amerika ve Avrupa ülkelerinde yerli aracımızın dengi olan otomobillerin fiyatı asgari ücretin kaç katı ise aynı oranı da yerli otomobilin fiyatını belirlemede kullanmamız gerekecek. (Gerçekten yerli diyebilecek isek tabi)
Ama ortaya çıkacak olan fiyat bu sefer Avrupa ülkelerinin gözünde komik bir rakam olabilir. Aynı denk sınıf bir otomobilin 5-6 katı daha ucuza satılması durumu ile karşılaşacaklar.
Bu yıl çıksa fiyatı ₺60.000 - 89.000 yi 2 ye belkide 3'e katlardı. Çünkü aynı durumu Emlak sektöründe de görüyorum + fındık tada görüyorum.
Bu durumu ne kurtarır derseniz Türkiyedeki asgari ücret, Avrupa ve Amerikadakinden sayısal olarak görünüşü yüksek. Daha da yükseltilmesi gerekecek ki olacağınada inanıyorum.
Burada en büyük görev Türk halkına düşüyor ellerindeki arabayı yerli otomobil ile değiştirmeleri gerekecek.

Bakın Amerikalılara neyi belirsiz iphona nasıl sahip çıkıpta gelişmesine vesile oldular amerikalıların cebinde leblebi gibi gel birde Avrupada gör.

Araç hafiften Mercedes-Maybach GLS 600 e benziyor.

Son düzenleme:
Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Bende beğendim gerçekten . Başarılı bir aile arabası olur .

Takımı
Galatasaray
2017 yılında başka bir firma tarafından yapıldığı söyleniyor, adı da kinetic k550 hybrid'miş. Bilmiyorum doğruluğunu. Halbuki ben de beğenmiştim.

Takımı
Besiktas
Sanırım ülkecek uzun zaman sonra tekrar bir gurur duyduk, göğsümüz kabardı..

2017 yılında başka bir firma tarafından yapıldığı söyleniyor, adı da kinetic k550 hybrid'miş. Bilmiyorum doğruluğunu. Halbuki ben de beğenmiştim.
Neredeyse aynı sayılır.

Takımı
Galatasaray
Neredeyse aynı sayılır.
Baya benziyorlar ama zaten tasarım italyan firmaya yaptırıldı, baba yiğitlerle pek bir alakası yok. Konu baştaki hükümet olunca, akla bir sürü şey geliyor ama göreceğiz artık 3 yıla kadar satışına başlanması lazım, yapılırken illa fabrikadan bir resim atılır, görürüz gerçekten yapılıyor mu yapılmıyor mu. Umarım gerçekten yapılıyordur çünkü elektrikli otomobil trendi daha yeni başlıyor. Bunun peşini bırakmayıp şehirleri elektrikli araba dostu bir şehir yaparsak efsane olur.

ExcI

Tanrı ExcI 'yi korusun
Server
Seçiniz...
Takımı
Seçiniz...
yerli otomobilin ön sipariş fiyatları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 30-40 bin olabilir deniliyor..

Öyle olursa benim tahiminim araçta çıktığında 81 - 108 bin arasında olacaktır.
bu durumda araç piyasaya çıktığında asgari ücret 3100-4150 tl olacaktır.

Durum
En iyi cevaba gitmek için tıklayın >> En iyi mesaja git…
Yukarı Alt