1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İşte yere en yakın minibüs


 1. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  [​IMG]
  Ünlü otomobil tasarımcısı Andy Saunders son çılgın tasarımı dünyanın yere en yakın minibüsü ile rekor peşinde. Saunders ve üç arkadaşı Volkswagen marka karavanın 2,20 metre olan yüksekliğini 96 santimetreye 3 gün içerisinde indirmeyi başardı ve dünyanın yere en yakın minibüsü rekorunu almak için başvuruda bulundu. "Van-Cake" adını verdikleri, 130 kilometre hızda bile üstün yol tutuş sağlayan araç, otopark bariyerlerinin altından kolaylıkla geçebiliyor.

  Saunders ayrıca 2006 yılında tasarladığı 55 santimetre yüksekliğindeki "Flat Out" isimli otomobiliyle dünyanın yere en yakın otomobili ünvanını elinde bulunduruyor. Saunders'un "Flat Out" isimli aracını "Van-Cake" ile beraber ilk defa bir arada görüntülendi. "Flat Out" ise bir ay sonra Londra'da açık artırmada satışa sunulacak. Saunders her iki aracında tavanlarını kestiklerini, yeni direksiyon sistemi kullandıklarını, koltukları alçalttıklarını, el freni ve vitesin yerlerini değiştirdiklerini ve yeni benzin deposu koyduklarını söyledi. Saunders, Volkswagen marka karavanın 80 model olduğunu, 2 bin pounda satın aldığını ve karavanı dönüştürdüklerinde 112 bin kilometrede olduğunu sözlerine ekledi.

  Saunders "Flat Out"u yeniden yaparlarken yardımcıları Jim Chalmers ve Doug Brown ile birlikte günde 18 saat çalıştıklarını belirtti. Saunders, "Flat Out'u izleyicilerin huzurunda tam 3 günde yaptık, Cuma günü sabah 8'de başladık ve Pazar günü akşam 5'de tamamladık. Lord Montague'nin kızı ilk test sürüşünü yapan kişi oldu. Flat Out'u Londra'da birisi ofisinde masa olarak kullanmak üzere satın almak istiyor ve önümüzdeki ayki müzayedede o da olacak" şeklinde konuştu.
   
 2. PhaetoN

  PhaetoN rank8

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.564
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci-Üniversite
  Şehir:
  Ümraniye

  tırın altından geçer artık filmlerdeki gibi :D