İşte o mesaj
“Bir Fenerbahçeli yönetici beni uyardı: Gitmezsen, kalmakta direnirsen burası senin ve ailen için güvenli olmayabilir...” Christoph Daum'un Fanatik Gazetesi Haber Müdürü Mehmet Demircan'a yaptığı bu açıklama ortalığı karıştırmıştı. Alman hoca dün yönetimle bir araya geldi ve bu sözlerini kesin bir dille yalanladı. Ancak gönderdiği mesaj aksini söylüyordu...

Mehmet Demircan ile telefonda görüşüp, olay yaratan o sözleri söylemeden önce ilk olarak seri mesajlar gönderen Christoph Daum, tehdit ve güvenlikle ilgili sıkıntısını vurgulamıştı. İşte geçen pazar gecesi yaşanan mesaj trafiğinin tamamı:

1-Christoph Daum; 17 Haziran Perşembe günü İstanbul’da olacağım.

-Mehmet Demircan; Öyle mi? Niçin geleceksin?
2-CD; Bütün planları, görüşmeleri ve kararları yerinde görüşmek için.
-MD; Bütün görüşmeler avukatın aracılığıyla yapıldı, öyle değil mi?
3-CD; Hayır, her şeyi telefonda konuştuk. Avukatım ise belgeleri faksla kulübe gönderdi. Benim kendi evimde faksta bir problem vardı. Benim e-mailleri avukatıma gönderdim, o da kulübe faksladı. Bu belgeler yeni sezon planı ve analizleri içeriyordu.

-MD; Nasıl yani, yeni sezon da takımın başında mı kalacaksın?
4-CD; Benim tecrübemle yeni sezonda Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istiyorum. Çok açık önerilerim olacak. Geçen sezon takımla ilgili personel konusunda tam yetkili değildim. Bu konuda yeni sezon öncesi yetkiler konusunda sabit bir karar verilmeli. Başkan açıkça kimin ne konuda sorumlu olduğunu ifade etmeli. İsteğim, ailem ve benim için burasının tehlikeli olmaması. Çünkü Fenerbahçe bu konuda beni uyarmıştı. Türkiye ve Fenerbahçe’yi seviyorum.

-MD; Yani Aykut’suz devam etmek istiyorsun. Ya da Aykut kalırsa bile tek yetkili olmak istiyorsun?
5-CD; Bütün kararları başkan Aziz Yıldırım veriyor. Ben gerekli önerilerim ve isteklerimi kendisine ileteceğim.

-MD; Gerçekten hala inancın var mı, Aziz Yıldırım sana bir şans daha verir mi. Takımdaki oyuncularla aran nasıl?
6-CD; Profesyonel bir kulüpte kararları sadece başkan ve teknik direktör verir. Takımdaki oyuncuların çoğuyla iyi bir ilişkim vardı. Başka dedikodulara inanma.​

Fanatik ^^

sen olsan 2 sezonun parasını peşin verirmisin fener borç batağına düştü diyo türkiyede fener borç batağına düşücek son takımdır.

Yukarı Alt