1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

İşte İlk Türk Yapımı Arama Motoru Şeklinde Download Merkezi


 1. Difficult

  Difficult rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  7/24 Silkroad Online

  "Oyun var program var"

  Üniversite öğrencisi Serkan Aslan, "Ceoshare" isimli bir oyun ve yazılım arama motoru kurdu. Aslan, motorun türünde ilk olduğu iddiasında.

  Google Yahoo'yu iki kez geçti! (18/10/2008) Arama e-postaya yaklaşıyor (09/08/2008) Google'a içeriden darbe! (28/07/2008) Pamukkale Üniversitesi Matematik Bölümü'nde öğrenci olan Serkan Aslan, ilginç bir projeye imza attı. Aslan, aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır ve 4 arkadaşının yardımıyla oyun, program ve aygıt sürücüsü arayan "Ceoshare" isminde bir arama motoru kurdu. Ceoshare, bir oyun ve yazılım arama motoru ve aranan sonucu 80 bin muhtemel sonuç arasından 30 salise ile 4 saniye arasında bulup getirebiliyor. "Kırık" bağlantıları ise 12 salise içerisinde gösteriyor.

  Kelime bazında arama yapan bilindik arama motorlarıyla aranan sonucu bulmanın zor olduğunu, bu yüzden böyle bir işe giriştiğini söyleyen Aslan, Ceoshare'in alanında ilk olduğu iddiasında. Arama motorunu şimdilik evinde kurduğu 1 GB'lık sunucuda barındıran Aslan, ilk hedefinin 250 bin arama sonucuna çıkmak, daha sonra da lisanslı oyun ve yazılımların yasal yollardan satışına aracı olmak olduğunu belirtiyor.

  Siz sormadan söyleyelim, site lisanslı oyunları "kırmak" için kullanılan "crack" yazılımcıklarını, seri numaralarını ve seri numarası üreticileri bulmuyor, buldurmuyor.

  İşte Siteye buradan ulaşabilirsiniz= http://www.ceoshare.com
   
 2. Style`

  Style` rank8

  Kayıt:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  132
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Çok mütiş..Tavsiyemdir..