İngiliz arşivciler, 1922 yılında kullanılan dünyadaki ilk cep telefonu görüntülerini ortaya çıkardı.

Siyah beyaz bir sessiz filmde iki Amerikalı kadın sokakta büyük açılır kapanır bir cep telefonu taşırken görülüyor.

Geleceğin teknolojilerinin yer bulduğu filmde, telefonu kullanan kadın, cep telefonunu önce bir kabloya sonra da yangın söndürücüye bağlıyor. Sonrasında ise şemsiyesini açarak telefon anteni yerine kullanıyor.

Filmi tarihin tozlu raflarından çıkaran British Pathe, bu ilginç filmdeki diğer teknolojik ayrıntıları inceliyor. Şirketin sözcüsü Mark Harris "Cep telefonu teknolojisinin olmadığı 90 yıl öncesinde bile bu teknolojinin en azından düşünce olarak var olduğunu görmek heyecan verici. Demek ki, sokakta yürürken cep telefonuyla konuşma fikri çok eski."

Video Link

EliteTurk

Aileden
Uuuu santral den istek parca gramofona dayiyor ahizeyi ilk alet net ceksin diye semsiye kullanarak sabit bi yere takiyolarmis ucunu saka gibi ama bugunlere bu sekilde degiserek gelismesi guzel olmus.. makara:

Ps Bir rus otelinde oldugumdan dolayi klavyede Turkce karakter bulunmuyor o yuzden bole idare ediyorum, imla hatam olabilir. 8)

LegendMaster demiş ki:
Uuuu santral den istek parca gramofona dayiyor ahizeyi ilk alet net ceksin diye semsiye kullanarak sabit bi yere takiyolarmis ucunu saka gibi ama bugunlere bu sekilde degiserek gelismesi guzel olmus.. makara:

Ps Bir rus otelinde oldugumdan dolayi klavyede Turkce karakter bulunmuyor o yuzden bole idare ediyorum, imla hatam olabilir. 8)
Hiç dikkat etmemiştik reklam yapmana gerek yoktu :mrgreen:

Mojito

Mike Shinoda demiş ki:
LegendMaster demiş ki:

Hiç dikkat etmemiştik reklam yapmana gerek yoktu :mrgreen:
makara: :kalp: :santa:

Yukarı Alt