Geçtiğimiz sezon Güiza'nın saç-baş yoldurttuğu Sarı-Lacivertliler, aradığı kanı buldu. PAOK maçlarında rakip kaleyi zorlayan Niang, Manisa maçında coştu. İki golüyle zaferin başrol oyuncusuydu...
Fenerbahçe’nin uzun uğraşlar sonunda Marsilya’dan kadrosuna kattığı Niang 4. maçında golle tanıştı. Avrupa Ligi Play Off maçlarında PAOK ve ligde Trabzon’a karşı forma giyen ve rakip kaleyi zorlamasına rağmen gol sevinci yaşayamayan Senegalli, Manisaspor sınavında coştu. Rakip fileleri iki kez havalandıran yıldız oyuncu, attığı gollerin yanı sıra futboluyla da iyi bir transfer olduğunu gösterdi. 90 dakikanın ardından bir hayli mutlu olduğu gözlenen Niang, “Avrupa Ligi’nde yaşadığımız düş kırıklığından sonra bu maçı kazanmak çok önemliydi. Özellikle psikolojik olarak bu maça hazırlanmak çok kolay değildi. Ancak teknik direktörümüz gerekenleri anlattı ve onun söylediklerini yerine getirerek, karşılaşmayı kazandık. Son derece mutluyuz”
‘Çok sert oynuyorlar’
Maça iyi başlamadıklarını da söyleyen Niang, “Rakibimizin golünün ardından saha içinde iyi organize olduk. 2 gol bulduk. Bu çok önemliydi. Süper Lig’de savunmada oynayan arkadaşlar çok sert müdahale ediyorlar. 5 sene Fransa Ligi’nde oynadım. Benim için yepyeni bir ülke; oyun tarzı, alışmam belli bir zaman alacak. Sahada mücadele etmek en fazla ön planda tuttuğum şey. Goller atmak için buraya geldim. Taraftar için ne kadar çok mücadele edersem, burada işlerimin o kadar iyi olacağını düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Yukarı Alt