İstanbul son yılların en büyük afetini yaşıyor. Geceyarısı başlayan şiddetli yağış nedeniyle kentin en işlek otoyollarından İkitelli Basın Ekspres Yolu tamamen kapandı; göle döndü; sürücüler ve yolcular araçları üzerinde kurtarılmayı bekliyor. İstanbul Valisi, kesin olmamakla birlikte 16 kişinin öldüğünü söyledi. İkitelli'de yağma başladı; yağmacılar kamyonetle atölyelerin bulunduğu bölgeye geliyor.

ÖLÜ SAYISI: İstanbul ve çevresinde dünden beri etkili olanak sağanak yağış sonrasında oluşan sel baskınlarında ölenlerin sayısı İstanbul'da 23, Trakya bölgesinde 7 kişi olmak üzere 30 kişiye ulaşmıştır .

İstanbul Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, İkitelli ve Ayamama Deresi bölgelerindeki bu sabah erken saatlerinde başlayan sağanak yağış neticesi oluşan sel baskınlarında ölenlerin sayısının 16'ya yükseldiğini kaydetti.
Başta İkitelli Basın Ekspres Yolu olmak üzere, Arnavutköy, Sultangazi, Bağcılar, Eyüp, Esenler, Bahçelievler, Başakşehir, Büyükçekmece ilçelerinde su baskınları, sele neden oldu. Ayamama, Tavukçu ve Papaz dereleri taştı. Suya kapılan TIR'lar Atatürk Havalimanı yolunu kapadı.

Son yılların en büyük yağışını alan bölgeye, saatte metrekareye 90 kilogram yağış düştü. Eylül ayı ortalaması 45 kilogramken, bu sabah İkitelli bölgesine bir saatte 90 kilogram yağış düştüğü belirlendi.

[CNNTURK]

Önümüzdeki günlerde de yağışlar hızını kesmeyecektir .

2006 - 2007 413 Kg
1980 - 1981 942 Kg
50 Yılın Ortalaması 718Kg
Son 24 Saat içerisinde 205 Kg .
50 Yılın Ortalaması'nın 3/1'i 1 Günde görülmüştür .
Nerdeyse 4 Ay'da aldığımız yağışa denk geliyor .

/Güncel .

ben bahçelievlerde yim ama öyle büyük bir sel baskını yaşamadık :think:

Arcadia demiş ki:
ben bahçelievlerde yim ama öyle büyük bir sel baskını yaşamadık :think:
CNNTURK'ün sitesindeki bildirge bu .
Arnavutköy'deyim gerçekden selin şiddetini gördüm .
İkitelli ve Halkalı'da 16 İstanbul çevresinde toplam 20 kişi ölmüş, allah ailelerine sabır versin . :cry:

İzmirde'de çok yağmur yağdı izmirde yazın yapmur yağarsa diğer illerde neler olur ortada.

Üzgünüm ama sel sonucu ölü sayısı 25'e yükselmiştir .
Ülkenin Batısında görülen bu hava ilerki günlerde Doğu'ya doğru giderek etkisini orada da gösterecektir .
Bilginize ...

/Güncel .

Kocaeli'deyim ve şuan evde çıplak oturuyorum :lol:
Ps:Burası çok sıcak komşu olmasına rağmen.Ölenlerin ailelerine sabır diliyorum :cry:

Ölü sayısı İstanbul'da 23 kişi, Trakya'da 7 kişi olmak üzere 30'a yükselmiştir .

/Güncel .

Windy

duzceyede bugun sel uyarisi yapildi, hayatta en nefret ettigim sey sudur. umarim oyle birsey olmaz burada,olan illerimizinde biran once toparlanmasini diliyorum.

Tekirdağ ve istanbul çok kötü durumda.
bide biz bayramda tekirdağ'a gitmeyi düşünüyoruz (tatile değil memleket orası :))

Önümüzdeki günlerde de yağışlar hızını kesmeyecektir .

2006 - 2007 413 Kg
1980 - 1981 942 Kg
50 Yılın Ortalaması 718Kg
Son 24 Saat içerisinde 205 Kg .
50 Yılın Ortalaması'nın 3/1'i 1 Günde görülmüştür .
Nerdeyse 4 Ay'da aldığımız yağışa denk geliyor .

/Güncel .

Yukarı Alt