Istanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu'dan 'kısa mesafe' açıklaması:

 1. Reklam


  1. r1

 1. ExcI

  ExcI rank8

  Kayıt:
  17 Kasım 2016
  Mesajlar:
  2.583
  Beğenilen Mesajlar:
  392
  Ödül Puanları:
  93
  Şehir:
  ILgaz
  Beyoğlu’nda ‘kısa mesafeyi’ duyunca yolcuyu araçtan indirmeye çalışan taksici tartışmalara neden olurken, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu konuyla ilgili açıklama yaptı.

  'ARACINA ALDIĞI YOLCUYU GÖTÜRMEK ZORUNDA'

  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu görüntüleri izlediğini ve büyük bir üzüntü duyduğunu belirterek, "Öncelikle şu konuyu herkesin bilmesinde fayda var. Eğer bir taksici aracına yolcuyu alıyorsa her ne olursa olsun o yolcuyu gideceği yere götürmek zorunda" dedi.

  'DEĞİŞİM SAATİ EFSANE DEĞİL'

  [​IMG]

  Taksilerde kısa mesafeye indi-bindi ücreti de çözüm olmadı
  Tüm sektörlerde olduğu gibi taksicilerde de değişim saati olduğunun altını çizen Aksu, şunları söyledi:


  "Değişim saati bir efsane filan değil. Gerçekten de bizlerin de değişim saati var. O saatte aracı teslim etmek zorunda şoför. Eğer o saat geldiyse taksicinin hiç yolcu almadan, herhangi bir vatandaş için durmadan yoluna devam etme hakkı var. Ama eğer aracını durduruyor, yolcuyu aracına alıyorsa artık 'değişim saati' bir bahane olur. Yolcuyu alıyorsan, istediği yere götüreceksin. Eğer götürmezse ve dünkü gibi görüntüler yaşanırsa hem Emniyet Trafik Şube ilgili sürücüye ceza kesiyor hem de biz işlem yapıyoruz. Bizim yaptığımız işlem, sürücüye ceza puanı vermek. Belirli bir sınırı geçen şoförler taksi kullanamıyor."
   
  Son düzenleme: 12 Temmuz 2019
 2. Toxicated

  Toxicated rank8

  Kayıt:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  9.645
  Beğenilen Mesajlar:
  73
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  Mermer & Granit
  Şehir:
  İstanbul
  Lavuklar daha taksiye binmeden camı aralayıp zaten nereye gideceğini soruyorlar. Hemen binemiyosun bile taksiye ki.. Kısa mesafe olduğunu duyunca değişim saatim diyor vs vs uzuyor kaçıyor...