1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

İstanbul Sapphire kapılarını açıyor


 1. Aragornnn

  Aragornnn olduser

  Kayıt:
  8 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.268
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sandalye..

  - Resim Silinmiş.
  236 metre yüksekliğiyle Türkiye ve Avrupa’nın ‘en’ yüksek binası İstanbul Sapphire kapılarını açıyor.
  Seyir Terası, Sapphire Çarşı, ve rezidanstan oluşan İstanbul Sapphire, kentin simgeleri arasında yer alacak.

  Kiler GYO tarafından 250 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen İstanbul Sapphire kapılarını açıyor. 261 metre anten yüksekliğ...i ile Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire, Seyir Terası, Sapphire Çarşı ve rezidanstan oluşuyor.

  4 Mart 2011 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılacak olan İstanbul Sapphire, basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Melkan Tabanlıoğlu katıldı.

  İstanbul Sapphire projesinin kendileri için büyük önem arz ettiğini aktaran Nahit Kiler “Kiler GYO olarak gayrimenkul sektörü için dönüm noktası niteliğinde bir proje yaratma hedefiyle yola çıktık. Amacımız; büyüyen ve yükselen Türkiye’ye yakışan, tasarımı, teknolojisi ve altyapısı ile İstanbul’un hatta ülkemizin simgesi haline gelecek bir eser yaratmaktı” diye konuştu.

  Geleneğe sahip çıkarken geleceğe de bugünden imza atmak felsefesiyle hareket ettiklerini kaydeden Kiler, “Şehrimize hem estetik hem de referans noktası olarak katkı sağlayacak İstanbul Sapphire’i arsa hariç 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdik. Projenin hiçbir aşamasında kaliteden taviz vermedik. İstanbul’da malzeme ve altyapıda kalite anlamında rakipsiz bir proje ortaya çıkarmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

  İstanbul’un yeni tepesi

  261 metre anten yüksekliği ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası İstanbul Sapphire’in 236 metre yükseklikteki ‘Seyir Terası’nın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Nahit Kiler şunları söyledi: “New York, Paris, Tokyo, Dubai gibi dünyanın belli başlı şehirlerinin ardından, İstanbul’a ve Türkiye’ye, bir dünya metropolüne yakışacak muhteşem bir Seyir Terası hediye etmenin heyecanını yaşıyoruz. Seyir Terası ziyaretçilerine ilk defa, Kız Kulesi, Ayasofya, Bozdoğan Kemeri, Dikilitaş ve benzeri pek çok tarihi yapıyı, iki kıtayı, iki denizi ve iki köprüyü aynı anda görme fırsatı sunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından günübirlik turizm destinasyon alanı olarak kabul edilen Seyir Terası’nın, İstanbul’u ziyaret eden 8 milyon yabancı turist kadar yerli turistlerin ve İstanbulluların da ilgi odağı haline gelmesini bekliyoruz. ”

  Seyir Terası’na özel tasarlanan Simülasyon Salonu’nun yanısıra, seyir dürbünleri, etkinlik alanları, hediyelik eşya, fotoğraf köşesi ve kafesi ile her yaştan ziyaretçi için eğlendirici ve öğretici bir deneyim sunacağını da vurgulayan Kiler “Sapphire Seyir Terası bir kez değil, pek çok kez ziyaret etmek için cazip etkinliklerin sunulacağı, yerli turistin, okulların, üniversitelerin ve fotoğrafçılık tutkunlarının vazgeçilmez bir uğrak noktası ve bir ‘Kültür Destinasyonu’ olacak” diye konuştu.

  İstanbul’un Yeni Geleneksel Çarşısı

  Sapphire Çarşı hakkında bilgi veren Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ise, AVM’de 130 mağazanın yer aldığını belirterek şunları söyledi: “Sapphire Çarşı, Pazar katındaki geleneksel İstanbul tatları, mimarideki İstanbul dokuları ve hediyelik çarşı konsepti ile İstanbulluların her aradığını bulduğu bir çekim noktası olacak. 46 bin metrekare alana yayılan ve 30 bin kiralanabilir alana sahip Sapphire Çarşı’nın yılda 15 milyon yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.”

  Alkaş kentin tarihi ve sanatsal dokusundan faydalanarak, 7. tepede 7. tarihi alışveriş bölgesinin ortasında geleneksel ile çağdaşı buluşturan Sapphire Çarşı’nın iç tasarımında “İstanbul’un en yüksek noktasında İstanbul’un Yeni Geleneksel Çarşısı” temasını vurguladığını kaydetti.

  200 metrede bahçe, 163 metrede golf

  Rezidanslarla ilgili bilgi veren Tabanlıoğlu Mimarlık ortağı Melkan Tabanlıoğlu ise “İstanbul Sapphire her üç katta bir yer alan dikey bahçeleri, 163 metrede golf oynama imkanı sunan 1600 metrekarelik golf salonu ve 4 metreyi aşan kat yüksekliği ile sıradışı bir yaşam biçimi sunuyor” dedi. Tabanlıoğlu; 261 metre yüksekliği, tasarımının estetiği nedeniyle Sapphire’in İstanbul’un her yerinden görülen ve tanınan bir bina olduğu kadar enerji tasarrufu sağlayan altyapısı ve ekolojik özelliklerine de dikkat çekti. Tabanlıoğlu “Toplam 160 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Sapphire’de çevre dostu sistemlerin kullanılmasıyla enerji tüketimi kontrol ediliyor. Her 3 katta yer alan yeşil alanlar, doğal ve sıcak bir atmosfer sağlarken, bahçeli ev hissi yaratıyor. Çift cam cephe sistemi sayesinde rezidans genelinde, dışarıdan gelen doğal hava kullanılıyor. Böylece enerjiden de yüzde 25 tasarruf edilebiliyor” dedi.

  Sapphire hakkında;
  • Dünyanın 97. yüksek binası
  • Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek binası
  • 165 bin metrekare inşaat alanı
  • 46 bin metrekare alışveriş merkezi
  • 261 metre yükseklik
  • 236 metrede Seyir Terası
  • 200 metrede bahçe keyfi
  • 163 metrede golf
  • 56’sı zemin üzerinde olmak üzere toplam 66 kat
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. _UmuT_

  _UmuT_ rank8

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  403
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  deprem olursa hiç şansı yok :)
   
 3. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.416
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  • 236 metrede Seyir Terası


  ben buraya gitsem hemen bu kata çıkmak isterim ki eminim orası ful çekiyordur birisi aşağıya uçmasın makara:
   
 4. Belarj

  Belarj rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38

  kimse birbirini iteklemezse neden uçsun :mrgreen:
   
 5. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  Adamlar 250 milyon yatırım yapacak ama bina temeli kiremitten mi olacak :P
   
 6. Kai

  Kai olduser

  Kayıt:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.936
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  İstanbul

  Bizim evden gözüküyor,çok büyük abi ya
   
 7. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 8. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Bildiğim kadarıyla teras katında mini golf sahası var^^