1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İstanbul Park'a soruşturma


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  İstanbul Park'a soruşturma
  Uluslararası Otomobil Federasyonu, İstanbul Park’ta yapılan GP2 yarışları sırasında piste 2 köpeğin girmesi nedeniyle soruşturma açtı. Pilotlar Derneği yöneticilerinden Mark Webber, ''Ciddi bir sorunla karşı karşıyayız, bu tip olayların meydana gelmediği yerlerde yarışmalıyız'' diye konuştu.
  İstanbul Park'ta geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen GP2 yarışı sırasında piste 2 köpeğin girmesinden dolayı Pilotlar Derneği sert eleştirilerde bulunurken, İspanyol basını F1 Başkanı Bernie Ecclestone'dan dolayı piste ciddi bir ceza verilmesinin zor olduğunu iddia etti.
  Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından soruşturma açılan piste köpek girmesi olayıyla ilgili açıklama yapan Pilotlar Derneği'nin yöneticilerinden olan Mark Webber, ''2008 yılındayız. Bu tip olayların meydana gelmediği yerlerde yarışmalıyız. FIA iyi bir tavır gösterdi, çünkü bu sorun tahmin ettiğimizden çok daha ciddi. Sadece 2 köpeğin girmesinden dolayı değil. Yarıştığımız alanların içine ya da yakınlarına insanların girmesine de izin verilmemeli. Sadece onlar için değil pilotlar için de tehlikeli. Güvenlik eksikliği yarış kaybettirebilir'' dedi.
  Bu arada, İspanyol spor gazetelerinden As, ''Türkiye, güvenliğinden mercek altında'' başlığı altında verdiği haberde, ''Tüm olanlara ve eleştirilere rağmen F1 Başkanı Bernie Ecclestone'un İstanbul Park'ın işletme hakkına sahip olmasından dolayı, F1 takviminden çıkartılması gibi ciddi bir ceza verilmesinin zor olduğu'' iddia edildi.
  Ecclestone'un İstanbul Park için ''Dünyanın en iyi pisti'' dediği hatırlatılarak, F1 Başkanı'nın İstanbul Park'taki işletme haklarını aldığında ''en kötü yatırımlarından biri'' ifadesini kullandığı ve ''Bununla para kazanmayacağım, ama ülke olarak ve F1'deki geleceğinden Türkiye'ye güveniyorum'' diye eklediği bildirildi.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  bu webber'de fazla oluyor...
  adamın kendi ülkesinde yarış esnasında adam piste atlıyor ölümden dönüyor belkide ve o yarıştan sonra sesini cıkartmıyor ,ama yarış Türkiye GP si olunca piste cıkan köpek yüzünden bunları söylüyor, tamam güvenlik cok önemli ama böyle şeyleri söylemek icin önce kendimize bakmalıyız Webber !!!
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  Webber pis laf sokmuş ama. Yinede Sanmıyorum büyük sorun olacağını atlatırız
   
 4. IorıYAGAMI

  IorıYAGAMI rank8

  Kayıt:
  20 Aralık 2007
  Mesajlar:
  766
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aaaaa uçuyorum

  kıskanç lık sezdim bu yazıda adam türkiyeyi kıskanmış ve çamur atmaya başlamış bukadar uzama ması gereken bir konu aslında. daha önce yaşandı bu tip olaylar bukadar sorun olmadı. niye şimdi türkiyede olunca bu adam bukadar uzatıyor.pistin gerçek dünyadaki en pistlerden biri oldu adamda bunu çekemiyor ve kaldıramıyor.oyüzden böyle konu abartıp milleti kışkırtmaya çalışıyor.şerefsizin teki zaten webber.
   
 5. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.458
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  sorun olmaz basit olarylar ve organizasyonun reklam çıkarları doğrultusunda yapılan eylemlerdir.