1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İstanbul için bir iyi bir kötü haber


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Meteoroloji uyardı. Bulutlar gidecek, güneş yüzünü gösterecek. Ancak...

  [​IMG]

  Meteorolojik tahminlere göre İstanbullular'ın günlerdir hasret kaldığı güneş önümüzdeki günlerde yüzünü gösterecek ancak aynı zamanda etkili olacak kuzey rüzgarları nedeniyle hava daha da soğuyacak.

  21'ini 22'sine, 22' sini de 23 üne bağlayan gecelerde son günlerin en düşük sıcaklıklarının kaydedilmesi bekleniyor.

  Perşembe ve Cuma geceyarıları sıcaklığın İstanbul ve Trakya'da 5 derecenin altında olması hatta bazı kesimlerde 0 derece cıvarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

  Meteorolojik tahmin raporlarından derlediği bilgilere göre bugün İstanbul'un genelinde gözlenen yağış günün ilerleyen saatlerinde Avrupa yakasını terkederek Anadolu yakasında kayacak. Yağmurun ve akşam saatlerinden sonra da bu bölgedeki etkisini yitirmesi bekleniyor.

  Bugünden itibaren kuvvetle esmesi beklenen kuzey rüzgarının havanın soğumasına neden olacağı, söz konusu rüzgarın zaman zaman etkisini yitirse de haftasonu dahil gözlenmesi bekleniyor. Meteorolojik tahminlere göre İstanbul için önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen hava koşulları şöyle ;


  20 Nisan Çarşamba:

  Avrupa yakasında öğleden sonra yağmur yok, Anadolu yakasında yağış giderek etkisini kaybedecek ardından tamamen kesilecek uzak semtler de ise hafif de olsa yağışın gözlenmesi söz konusu. Kuzey rüzgarlarının (Yıldız) bugün akşam saatleri yaklaşırken esmeye başlaması, havayı soğutacak bu rüzgarların sadece İstanbul değil Marmara Bölgesi'nin tamamını etkilemesi bekleniyor. Avrupa yakasındaki semtlerden bugün akşam saatleri yaklaşırken güneş görülebilir. Anadolu yakasında gökyüzü günün sonuna kadar bulutlarla kaplı.

  21 Nisan Perşembe:

  Gece ve gündüz yağış beklenmiyor. Yüksek bulutlar kısa sürelerle güneşin kapatsa da günün genelinde güneşi görmek mümkün olacak. Gündüz sıcaklığın 10 derece, gece ise 5 derece cıvarında gerçekleşmesi bekleniylor. Gün boyu kuzey yönlü rüzgarlar..

  22 Nisan Cuma :

  Son günlerin en soğuk gecesini yaşama ihtimali yüksek. Sıcaklığın genelde 5 derecenin altında gerçekleşmesi bekleniyor. İç kesimlerde daha da sorğuk bir gecenen geçmesi bekleniyor. Bu bölümlerde 0'a yakın soğuğun görülme ihtimali yüksek. Gün boyu güneşi göreceğimiz saatlerde ise sıcaklığın 10 derecenin üstünde ölçülmesi bekleniyor. Poyraz rüzgarı gün boyu esecek, denizlerde daha etkili.

  23 Nisan Cumartesi:

  Yine soğuk bir gece olacak ama güneşi yüksek bulutlara rağmen gün boyu görmek mümkün. Yağış yok. Güneşin kendini gösterdiği bu saatlerde sıcaklığın yine 10 derecenin üstünde gerçekleşmesi öngörülüyor.

  24 Nisan Pazar :

  Yağış beklenmiyor. Bir önceki günün tekrarı gibi. Gece soğuk, gündüz sıcaklık yine 10 derecenin üstünde. Rüzgar kuzeyli yönlerden esmeye devam edecek.