1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İstambul Kıyamet Vaktinden haberiniz varmıydı?


 1. Ram

  Ram rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OrDan BuRa

  Evet arkadaşlar ben bu oyunu bırakalı 1 yıl oluyor.Grafikleri güzel 100% türk yapımı bir oyundur.ESkiden lvl 29 du şimdi 39 olmus en fazla lvl.Oyunda 3 seçenek vardır Şifacı Savaşcı Büyücü.
  Karakterler
  Agah Bey

  Agah Bey Afet'ten öncesini net olarak hatırlayabilen az sayıda kişiden birisidir. Öğrenimini Fransa'da tamamlayan Agah, Alman tehtidi baş gösterdiği yıllarda yurda geri döndü. İkinci dünya savaşı yıllarında gazetecilik ve çevirmenlik yaparak kendini geliştirdi. 1956 yılında meteor felaketine tanıklık etti ve bilinen dünyanın düzenini tamamen yıkan meteor faciasının ardından sağ kalan insanların önde gelenleriyle birlikte Teşkilat'ın kuruluşunda önemli rol oynadı. Eski dünyanın refahına yakın bir dünyaya kavuşmak en büyük amacı idi. Yaratıklar hakkında önemli araştırmalar yaptı. Bugün Teşkilat'ın liderliği görevini sürdürmektedir.
  [​IMG]


  Komutan

  Teşkilat'a bağlı olarak çalışan Jandarma'nın başındaki isimsiz kişilik. Teşkilat'ın önemli askeri harekatlarının planlayıcısı ve çok iyi bir taktisyendir.

  [​IMG]

  Sahaf Necmi

  Mısır Çarşısı eşrafından kitap koleksiyoncusu Necmi Efendi, Teşkilat'ın önemli üyelerinden biridir. Kütüphanesinde bir çok önemli kitabı barındıran Sahaf Necmi, çok kültürlü olmasına rağmen bir o kadar da aksi bir kişilik olmasıyla tanınır. Sahaf Necmi'nin geçmişinin bir çok hikaye barındırdığı bilinmekte ise de kendisi bu konulardan bahsedilmesini pek sevmediğinden, onun hakkında pek fazla dedikodu dönmez.
  [​IMG]  Demirci Rüstem

  Eski Yükseliş Cemiyeti'nin baş demircisi rahmetli Mahmut Efendi'nin çırağı. Ocağı Mısır çarşısındadır. Teşkilat'ın en önemli silah ve zırh ustasıdır. Eserlerine efsun katmayı bile öğrendiği söylenen Rüstem, çeşitli alaşımlarla ilgili formülleri de ilgilenenlerle paylaşarak sanatını yaymaya çalışır.
  [​IMG]  Terzi Fahri Bey

  Mısır Çarşısının yegane terzisi Fahri Bey, Teşkilat başta olmak üzere çeşitli kurumlar için özel kıyafetler diker.
  [​IMG]  Aktar Şevket

  Mısır Çarşısında konuşlanmış, Aktar Şevket, Teşkilat için gerekli iksirleri üretir. Aynı zamanda bir çok materyalin reçeteleri Aktar Şevket'ten temin edilebilir.
  [​IMG]  Kuyumcu Agop

  Teşkilat'ın kuyumcusu, değerli eşyalardan sorumlu Kuyumcu Agop, Mısır Çarşısı'ndaki dükkanında hizmet verir. Çeşitli taş reçeteleri, Kuyumcu Agop'tan temin edilebilir.
  [​IMG]  Jandarma Ali

  Teşkilat'ın yazıcısıdır. Mısır Çarşısı girişindeki Türk Bayrağının altında daimi nöbettedir.
  [​IMG]

  Arzuhalci

  1979 yılında Beyoğlu'ndan Eminönü'ne gelen gizemli kişilik. Keşfettiği Ruh taşlarının sırları karşılığında Eminönü'nde kendisine kurtarılmış bir bölge talep etmiş, bu talebi kabul edilmiş ve Çınar Altı denilen bölgeye yerleşmiştir. Oldukça lüks bir yaşam süren Arzuhalci hakkında bir çok dedikodu çıkarılmış olsa da, hiç kimse bu adamın neyin nesi olduğu konusunda tam bir bilgiye sahip olamamıştır.
  [​IMG]  Şarapçı

  Yaratıkların cirit attığı Eminönü iskelesinde, kaygısızca dolanan, ayyaş bir adamdır. Hala yaşıyor olması Eminönü insanı için, mucize sayılacak bir olaydır.
  [​IMG]  Handan Hanım

  Eski Arzın Çocukları gazetesinin editörüdür. Gazete, barış yanlısı politikalarıyla 70'lerin ortalarında desteklenmiş ancak 14 Nisan olayları sonunda, halkın tepkisine maruz kalmış ve kapatılmıştır. 80'lerin başında, Eminönü'nde şiddet yanlısı anlayışın yükselmesi, onu Arzın Çocukları Klanını kurmaya sürüklemiştir. Bu klan zaman içerisinde zıt bir politika güden Lodos Klanı ile savaşmaya başlamış ve Handan Hanım, klan savaşlarının baş oyuncularından biri olarak boy göstermiştir.
  [​IMG]  İsmet Bey

  Balyoz Nazım'ın zehirlenerek öldürülmesinin ardından, Lodos Klanının başına seçimle geçmiştir. İsmet Bey, klan politikasını daha da sertleştirmiştir. Ayrıca İsmet Bey klanlar tarihinde ilk kez seçimle başa gelmiş olması yönünden de farklılık yaratmıştır.
  [​IMG]

  Sİlahlar

  Yakın Dövüş Silahları

  Ağır güçlü balyozlar, hızlı ve keskin palalar, hançerler, baltalar gibi birçok çeşit mevcuttur.
  Farklı silahlar farklı şekillerde hasar verirler. Kesici, Delici ve Ezici olmak üzere üç tip hasar farklı kombinasyonlarda değişik silahlarda bulunabilir. Kimi düşmanlar, zırhları veya fiziksel yapıları yüzünden bunların bazılarına çok dirençli olabilirken, bazılarından ise çok daha fazla etkilenir.
  Örneğin iskeletlerin delici ve kesici tipteki silahlardan ezici silahlara oranla çok daha az etkilendiği iyi bilinen bir gerçektir.
  Bu nedenlerden ötürü bir savaşçının yanında farklı tipte silahlar taşıması oldukça yaygın bir alışkanlıktır.

  [​IMG]

  Menzilli Silahlar

  Tümü delici tiptedir ve verdikleri zarar yakın dövüş silahlarından düşüktür. Güvenli bir mesafeden ilk darbeyi indirme şansı vermesi açısından tercih edilirler. Çoğu tecrübeli savaşçı düşman yakına gelene kadar menzilli silahlarıyla düşmanı yaralar ve yanına gelince asıl silahlarını devreye sokar.

  [​IMG]

  Asalar

  Büyücü ve şifacıların vazgeçilmez silahları ve prestij sembolleridir. Çoğu büyücü asasını darbe indirmek için değil üzerine yüklenmiş efsunlar için yanında taşır.

  [​IMG]

  Kıyafet ve zırhlar

  Ne kadar kaliteli malzeme ile giyinmişseniz o kadar iyi korunuyorsunuz demektir. Kıyamet sonrası dünyada bazı dayanıklı materyalleri bulmak zorlaşmış olmasına karşın Teşkilat ve bazı diğer gruplar üyelerini en iyi şekilde giydirmeye gayret etmiştir.
  Her kıyafet, darbelerden daha az etkilenmeyi sağlayacak ve kimilerinin üzerindeki efsunlar ise herhangi bir savaşın gidişatını değiştirebilecek farklar yaratacaktır.

  [​IMG]

  Oyunndan bazı görüntüler
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Oyunun sitesi
  http://istanbuloyun.mynet.com/
  Oyunu indirmek için
  İKV indir
   
 2. HastaInsan

  HastaInsan rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.708
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ben biraz oynamıştım bunu ilk çıktığı zaman fakat sarmadı.
   
 3. Ram

  Ram rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OrDan BuRa

  Ben oynadığım zamanlar 29 lvl çok iyiydi.Ama tüm karakterler silinice oyundan bıktım. :)
   
 4. Rapche

  Rapche rank8

  Kayıt:
  4 Aralık 2007
  Mesajlar:
  872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Bu oyunun öyle bir hikayesi varki en kral MMORPG oyununun hikayesini ikiye katlar ama grafiksel olraka malesef aynı güzelliğe sahip değil. 35 lvl büyücüm vardı yeni gelen değişikliklerden sonra biraz ezik kalınca büyücüler bırakmıştım oyunu. Biraz daha gelişmesi gereken bir oyun bence.
   
 5. Charles Darwin

  Charles Darwin rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  606
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Japonya / Tokyo

  İstambul* : İstanbul olacak !
   
 6. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  Evet .

  Yorumum : Kaçınca yüzyılda geçiyor acaba bu oyun . Jandarma Ali ' de gaz maskesi var sanırsam :mrgreen:
   
 7. 4Ever2Gether

  4Ever2Gether rank8

  Kayıt:
  6 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.367
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Student
  Şehir:
  Old 4Ever2Gether #

  Başladıktan 3 gün sonra bıraktım . :S sıkıcı ve eğlencesiz bana göre ..
   
 8. Aleral

  Aleral rank8

  Kayıt:
  15 Mart 2008
  Mesajlar:
  3.000
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  メメメ

  İlk çıktığında bende oynamıştım daha doğrusu oynamaya çalışmıştım indirdikten 2 gün sonra sildim ama :D bana göre o kadar güzel değil
   
 9. TheGamee

  TheGamee rank8

  Kayıt:
  7 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  57
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ben bu oyunu yaklasık 1yıl kdar oynadım ilk çıktığından beri ilk zamanlar oyuna sürekli yeni şeyler ekleniyodu yani gelişiyodu daha güzel bi hal alıyordu ama 39lw güncellemesi ile oyunu bıraktım [GM]ler oyuna biraz ilgisiz kaldı oyuncuları oyuna katacak yeni şeyler yapılmamaya basladı böyle oluncada bir çok kişi oyundan soğudu ama arada bir Forum sitesine bakıyorum biraz gelişme var artık yeni adımlar atmaya baslamıslar oyunun tam sürüme gecişi 1.5 yıl felan oldu
  ilk türk yapımı online oyun olması sevindirici ama oyunun daha çok gelişmeye ihtiyacı var ve sürekli gelişiyor belki bundan 1-2 yıl sonra dünya çapında bir oyun olacak :)
   
 10. Ram

  Ram rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OrDan BuRa

  Öyle olursa yabancılarda türkçeyi öğrenmiş olurlar :)