1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İsrailli Heron'cu krize mi girdi?


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  İsrailli Heron'cu krize mi girdi?

  Haaretz Gazetesi, Türkiye'nin yönünü ABD'li insansız uçak üreticilerine çevirdiğini, Türkiye'ye Heron üreten Elbit'in ise sıkıntıda olduğunu yazdı

  [​IMG]

  Türkiye'ye gönderilen Heron'ların üreticisi Elbit'in insansız hava aracı departmanındaki 100 çalışanını, azalan siparişler nedeniyle başka departmanlara kaydırdığı belirtildi.
  Toplam 12 bin çalışanı bulunan Elbit'in insansız hava araçlarının üretildiği departmanda ise 800 çalışanın görev yaptığına dikkat çekilirken, firmanın son dönemde kaybettiği siparişlere de yer verildi. Özellikle Brezilya'nın ihalesini kazanamayarak Elbit'in 350 milyon dolarlık bir gelirden olduğunun altı çizildi.
  Özellikle Türkiye ile yapılan son anlaşma ve teslim edilen Heron'ların bilgilerine de yer verilen Haaretz'in haberinde Türkiye'nin geçmişte İsrail'den birçok insansız hava aracı satın aldığı, İsrail cephesinde bu ilişkinin süreceği umudunun var olduğu bilgisine yer verilirken, Türkiye'deki savunma sanayi yetkililerinin son yaşanan gerilimler sonrasında yönünü ABD'li insansın hava aracı üreticilerine çevirdiğine dikkat çekildi.

  Buna karşılık gazetenin haberinde Elbit'in, zor duruma düştüğü yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı şeklindeki savunması da yer aldı. Elbit 100 çalışanın yerinin değiştirilmesinin firma içerisinde sürekli gerçekleştirilen bir rotasyon olduğunu, bunun da normal bir prosedür kabul edilmesi gerektiğini açıkladı.