Avasin

İHH İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubesi ile Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Gazze'ye yardım için yola çıkan gemilere İsrail'in saldırısı üzerine kurduğu Bilgilendirme Çadırı'nda, 'İsrail'le Savaşa Hazırız' imza kampanyası başlattı.

Bilgilendirme Çadırı'nda basın açıklaması yapan İHH İnsani Yardım Kayseri Şubesi Başkanı Şaban Sözduyar, İsrail askerlerinin üzerinden çıkan bir belgenin, saldırının ne amaçla yapıldığını ortaya koyduğunu ifade ederek, 'İsrail, bir devlet değil, tam anlamıyla bir terör örgütüdür. Bu örgüt de, kendi ölüm listesini hazırlamış, o listeye göre saldırı yapılmıştır' dedi.

İsrail'in saldırısıyla ilgili bazı birimlerce çeşitli haberlerin servis edildiğini, ancak sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi makamları ile İHH İnsani Yardım Derneği'nden verilen bilgilere itibar edilmesini isteyen Sözduyar, şöyle devam etti:

'Özellikle İsrail tarafından verilen bilgilere itibar edilmemelidir. Çünkü bu bilgiler, çok karmaşık ve abartılı. İsrail kaynaklı ilk haberlerde ölü ve yaralı sayısı yüksekti. Şimdi biraz düştü, ama henüz net bir bilgi yok. En büyük endişemiz ise, ölü sayısını yüksek gösteren İsrail'in elinde tuttuğu kardeşlerimize soruşturma adı altında işkenceler yaparak katletmek istemesidir.'

Kayseri Gönüllü Kültür -Teşekkülleri adına çadırda bir açıklama yapan Mazlum-Der Şube Başkanı Ahmet Taş da, şu ana kadar kendilerine ulaşan bilgilere göre, İsrail tarafından yapılan saldırıda, 9 insanlık gönüllüsünün şehit olduğunu, onlarcasının da yaralandığını bildirdi. İsrail'in bir devlet olmaktan öte, terörist bir örgüt olduğunun altını çizen Taş, şunları kaydetti:

'Kayseri gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak, devletimiz ve hükümetimizden beklentilerimiz var. Bunların başında, İsrail'in terörist bir örgüt olarak ilan edilmesi, bu örgütle tüm diplomatik ilişkiler kesilerek, dünyada yalnızlaştırılması için çaba sarf edilmesi, tank modernizasyonunda görev alan ve halen Kayseri'de bulunan İsrailli teknik elemanların derhal sınır dışı edilmesi, İsrail'le daha önceden imzalanan bütün anlaşmaların derhal iptal edilmesi geliyor.'

Konuşmaların ardından, çadırda 'İsrail'le Savaşa Hazırız' imza kampanyası başlatıldı. İsrail'in yaptığı insanlık dışı uygulamaları protesto edenler ve İsrail'le savaşmaya hazır olduklarını belirtenler, kampanyaya imzalarıyla destek verdiler.

TheNeasTa demiş ki:
SayHiToReaper demiş ki:
Önce iran'la ittifak yapmak lazım..
ittifak yapmak gereklide türkiye tek başınada yeter sanırım. Sonuçta dünyanın en büyük ilk 10 ordusubdab birine sahip
eger böyle bir savas cıkarsa insanlıgın sonu olabilecek boyutlara ulaşır. + israilin savaş gucu bizimki kadar yuksek olmasada kağıt uzerınde adamlar bizden kat kat üstun durumda. Ya şöyle dusnunun adamlardan uçak alıyorsun silah alıyorsun . . Kaldırdın sen o uçagı bombalaması için israil o uçağı kaldırdıgın gibi indirir . daral: :confused1: . israil stratejik olarak bizi yenebilecek konumda.

Yukarı Alt