1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İsrail'den Gelen Acı Haberle Yıkıldılar


 1. Relax

  Relax nowayout

  Kayıt:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.220
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İsrail'den Gelen Acı Haberle Yıkıldılar
  İsrailli Yetkililer Hakkında Suç Duyurusunda Bulunmak İçin İstanbul Adliyesi'ne Gelen Mazlum-der Üyeleri, Ağır Yaralılardan Gelen Acı Haberle Yıkıldı.


  İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmak için İstanbul Adliyesi'ne gelen Mazlum-Der üyeleri, ağır yaralılardan gelen acı haberle yıkıldı.

  Basın açıklaması sırasında yaralılardan 3'ünün daha hayatını kaybettiği belirtildi.

  Ölenlerden birinin Cevdet Kılıçlar olduğunun söylenmesi üzerine kalabalık içinde yeralan Kılıçlar'ın eşi ile kızı adeta yıkıldı.

  Baygınlık geçiren anne ile kızı taksiyle hastaneye kaldırıldı.

  İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-Der) İstanbul Şubesi tarafından, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine baskın düzenleyen İsrail'in Cumhurbaşkanı ve Başbakanı dahil 7 yetkilisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne gelen yaklaşık 100 kişi, suç duyurusundan önce basın açıklaması yaptı.

  Mazlum- der İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Elif Uzun, İsrail'den gelen bazı kişilerin kendilerine mavi renkli bir sıvı içirildiğini söylediğini ifade etti. Uzun, sıvıyı içen vatandaşlarda şuur kaybı meydana geldiğini iddia ederek, bunun Adli Tıp Kurumu tarafından incelenmesini istedi. Uzun, 'maalesef 3 kişinin daha hayatını kaybettiğini öğrendik' diyerek açıklamasını tamamladı.

  Bu sırada Uzun'un öldüğünü söylediği kişilerden birinin İnsani Yardım Vakfı Genel Merkez Sözcüsü Cevdet Kılıçlar olduğu söylentisi yayıldı. Bunun üzerine grupta yer alan Kılıçlar'ın eşi Gülhan ve kızı Derya Kılıçlar gözyaşlarına boğuldu.

  Acılı anne ve kızı yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Kılıçlar'ın kızı ve eşi taksiye bindirilerek hastaneye gönderildi. Hayatını kaybettiği belirtilen diğer 2 kişinin adı ise öğrenilemedi. Acı haber Kılıçlar'ın yakınları kadar, adliye önündeki kalabalığı da etkiledi. Gruptaki kişiler birbirlerine sarılarak uzun süre ağladı.Grup açıklamanın ardından adliyeye girerek suç duyurusunda bulundu.