1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İsrail ve İskenderun saldırıları tesadüf mü?


 1. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^
  İsrail ile İskenderun saldırısının aynı anda olması tesadüf mü?
  İsrail'in Gazze'ye giden Türk yardım gemisi Mavi Marmara'yı vurması ile İskenderun'da deniz üssüne yapılan PKK saldırısının aynı gece yapılması aralarında bir bağlantı olduğu şüphesini yarattı.

  AK Parti adına açıklama yapan Hüseyin Çelik'te aynı şüpheye vurgu yaparak 'olayın tesadüfi olmadığını düşünüyoruz. İskenderun limanının çok çok içeride olması şüphelerimizi artırıyor' dedi. Çelik ayrıca teşaron kullanılarak saldırı yapıldığını da ima etti...

  Tesadüf mü tartışmalarına ilk vurgu yapanlardan biri de Saadet Partisi Başkanı Numan Kurtulmuş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu... Kılıçdaroğlu: "İsrail operasyonlarının olduğu bir anda İskenderun saldırısını olması çok manidar" dedi...


  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İsrail'in yardım konvoyuna yaptığı saldırı ile İskenderun'da yedi askeri şehit eden terör saldırısını değerlendirdi.

  "AK Parti camiası olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. İsrail Gazze'yi yerle bir etmişti. İnşaat malzemelerin Gazze'ye girmesine bile izin verilmiyor. İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

  İskenderun'da bir askeri birliğimize saldırı yapılmıştır. Bunu da nefrete kınıyoruz. Bu iki saldırının eşzamanlı olmasının tesadüfi olduğunu düşünmüyoruz.

  KILIÇDAROĞLU: ÇOK MANİDAR

  Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısını kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, "Bu insanlık dışı saldırının gerekçesi ne olursa olsun asla mazur gösterilemez" dedi.

  Gazze’ye insani yardımların gönderileceğinin ilgili ülkelerin resmi makamları tarafından bilindiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Ambargoyu delmeye yönelik bu son girişime Türkiye’den katılan ve filodakilerin en büyüğü olan Türk gemisinin hareketinden önce tarafımızdan İsrail makamları nezdinde kararlı girişimlerde ve uyarılarda bulunulabilinirdi. Böylece yaşadığımız vahim tablonun önünün alınması mümkün olabilirdi. İsrail tarafından yapılan bu saldırının tarafımızdan geçiştirilmesi mümkün değildir.

  Büyükelçimizin geri çağrılması olumlu bir girişimdir. Bunun yanında Hükümetin başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası örgütlerin gündemine getirmesini, yakından izlemesini ve hukuki yollara başvurmasını yerinde buluyoruz."

  -İSKENDERUN’DAKİ TERÖR SALDIRISI-

  Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin, İskenderun’daki terör saldırısında 7 askerin şehit olduğunu hatırlatarak, İsrail’in operasyonuyla bağlantısının olup olmadığına ilişkin görüşünü sorması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bu konuda değişik çevrelerin kaygıları var. Bunlar dile getiriliyor.

  Biz tabii İskenderun’da yaşanan olaydan gerçekten büyük üzüntü duyduk. 7 askerimizin şehit olması üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. İsrail Ordusu’nun yaptığı operasyonların sürdüğü bir ortamda Türkiye’de böyle bir eylemin gerçekleşmesi gerçekten de manidardır."

  KURTULMUŞ: İNŞALLAH TESADÜFTÜR

  Gündemdeki konuyla ilgili Saadet Partisi de İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yaptığı açıklamayla İsrail'e sert tepki gösterdi.Kurtulmuş, 'İsrail'in yaptığı kanunsuz uygulamalarının her adımının hesap verildiği bir döneme gireceğimizi umuyorum' dedi. Hayatını kaybedenlerin kanları hürmetine Filistin'deki masum insanların acıların son bulmasını temenni eden Kurtulmuş, İskenderun'da meydana gelen terör saldırısı ile İsrail'in saldırısının zamanlamasına dikkat çekti. Kurtulmuş,' İlginç ve manidar tesadüfe dikkat çekiyorum. Türkiye'de de şehitler verdik. Türk Deniz Kuvvetleri'nden İskenderun'daki Deniz Üs Komutanlığı'na karanlık saldırı yapılmasından sonra İsrail'in konvoyu taciz etmeye başlaması inşallah tesadüftür. Ama bu hain saldırırda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah rahmet eylesin" şeklinde konuştu.

  "BU TAVIRLAR HİTLER'E, FİRAVUNLARA RAHMET OKUTACAK TAVIRLARDIR"

  ' Yüreğinde gönlünde insanlık bulunan hiçbir kimse tarafından hukuki bulunması mümkün değil' diyen Kurtulmuş,İsrail'e verilecek tepkilerin neler olması gerektiğini ifade etti. Kurtulmuş şöyle konuştu: 'İsrail uluslararası alanda yalnızlaşacak ve destek bulamayacaktır. Bunun karşısında dünyanın dört bir yanında haktan insanlıktan yana olan barbarlığa karşı olan bir insanlık cephesi oluşacaktır.Bizim milletimiz azınlıklarına hürmetkar davranmıştır. Evet tansiyon yükselmiştir. Şehitlerimizin gelmesiyle tansiyon iyice yükselecektir. Bu ülkede yaşayan Yahudi azınlıklara en ufak bir taciz yada zarar verecek meselenin ortaya çıkmamasıdır. Bizim tarihimiz Yahudilerin koruyucu şemsiyesidir. Bu tavırlar Hitler'e, Firavunlara rahmet okutacak tavırlardır. Hitler'in o kadar büyük gücü bile hak ile yeksan olmuştur. Bu uzlaşmaz tavırları da hiç zannetmesinler ki hak ile yeksan olacaktır. Dünyaya holokos müzeleri yapanlar bu müzeleri neden yaptıklarını hatırlasınlar. Bu gemileri batırsalar da Müslüman milletlere işlenmiş bu zulümler bu gemiler birer holokos müzeleri olarak kalacaktır. Yapılması gerekenler derhal diplomatik saldırganlığını önleyecek bir cephenin oluşturulması zorunludur. Bu kadar açık bir saldırganlık insanlığa yapılmış olup dünyada İsrail'e karşı diplomatik bir korumanın sağlanması zorunludur. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplanması gerekirdi. İslam Konferansı Örgütü, Avrupa Parlamentosu, Arap Birliği, NATO, Kızılhaç, Af örgütü gibi küresel güçler derhal toplanmalı. Bu konuyu barışçıl şekilde sonlandıracak adımları atmalıdır.Türkiye'nin İsrail büyükelçisi geri çekilmelidir. İsrail büyük elçisi geri gönderilmelidir. Uluslararası savaş suçları mahkemesinde suç duyurusunda bulunulmalıdır. Bu yardım gemileri limanlara yanaşmak üzere. Şehit edilen kardeşlerimiz nasıl şehit edildi. Deliller nedir?. Karartılması tehdidine karşı uluslararası camia harekete geçirilmeli ve bu gemiler tarafsız ülkelere gönderilerek deliller toparlanmalı' diye konuştu. Önümüzdeki günlerde İstanbul'da büyük bir miting düzenleyeceğiz. Gazze mitinginde olduğu gibi Türkiye çapında olacak ve partiler üstü bir miting olacaktır' "

  İSRAİL'İN YAPMIŞ OLDUĞU İŞİN DOĞRU VE YANLIŞLARINI AYIRMAYACAĞIZ"

  'Arkadaşlarımız çok güzel duygularla yola koyuldu' diyen İnsani Yardım Vakfı genel başkan yardımcısı Veysel Başar ise , 'Ama maalesef siyonist İsrail rejiminin sorumsuz politikalarının sonucu olarak gemilerimize el konulmuş durumdadır' şeklinde konuştu. Operasyon sırasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Başar,! Cenab-ı hak bizleri de onların açtığı yoldan ayırmasın. Yardım gemilerinde herhangi bir saldırı aletini bir yana bırakın kendilerini savunmaya yönelik alet yoktu. İsrail isteseydi bu gemileri kendi savaş gücüyle istediği limana çekip götürürdü. İsrail'in yapmış olduğu işin doğru ve yanlışlarını ayırmayacağız. Çünkü hiçbir doğru yanı yok. Siyonist İsrail 40 yıldır böyle çalışıyor, davranıyor. Hiçbir sorumlu tarafı yok. İnsanlık suçu işlemekte behis görmüyor. Tamamen insani amaçlarla yola çıkmış arkadaşlarımız var. Başka hiçbir emelleri yok. Ama İsrail siyasi münahazaraları bildirerek müdahale etmişti. Gazze limanının 79 mil açığında müdahale edildi. Tamamen uluslararası karasuları demek. Müdahale hakkının bulunmadığı güvence altına alındığı sularda müdahale ettiler. Gazze toprakları İsrail toprakları değildir' diye konuştu.NEZZAL DA ORADAYDI

  Bu arada Hamas Siyasi Şube Sorumlusu Muhammed Nezzal,de partiye geldi. Ancak kameraların karşısına geçmedi. Nezzal toplantı sonrası aracına binerken görüntülendi.
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  tabiki israilin işi ama intikamımız gerçekten fiziksel olarak olmalı...
   
 3. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^
  çok haklısın abi yeter artık
  onlar bizim bayrağımızı indirmeye çalıştığı bir anda bizim askerimiz indirmeye çalışanı vuruyor 5 gün sonra oda ölüyor ama onlar bizim hiç suçu olmayan insanlarımızı acımadan öldürüyor ama biz susup oturamayız bunu hiç kimse kabullenmez sin:
  Bu bayrak kanla oluştuysa onu indirmeye çalışanında cezası kan ile olur.
   
 4. BLackHunterS

  BLackHunterS rank8

  Kayıt:
  27 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  94
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İRANDAN BUYUK CEVAP GELDİ ARKADASLAR BİZE HER HANGİ BİR SALDIRIDA İRAN VURURUZ DEDİ.
   
 5. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL
  El arabia Seviyorum bu İranı ama oda çıkarlarını düşünüyor ...
   
 6. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez
  hadi ama ya pkk'yı yetiştiren mosad olduğunu sokaktaki çocuk bilir
  İsrail'den emir gelir onlar yapar kesinlikle tesadüf değil adamlar bize kendi içimizden ultimatom verdi
   
 7. SayHiToReaper

  SayHiToReaper rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  102
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Gerçekten çok üzülüyorum.Ama bir o kadarda kararsızım.Katledilen masum insanlara mı üzeleyim yoksa Dünya'yı fethetmiş bir ülkenin torunlarının tamamen Türklere yönelik bir vahşete tepkisiz kalmasına mı yanayım.Birde İran çıktı.Artık millet devletin başındakilerden o kadar umudu kesmişki , Dünyanın en büyük ordusuna sahip ülke İran bizi kollayacak diye seviniyor.Ne demiş 4. Murat : ''Yardım almaya alışan, emir almaya da alışır!'' ne güzel de demiş..Dünyanın en soylu ulusu yardım almaya alıştı ve yavaş yavaş emir almaya da alışıyor. daral:
   
 8. Josephine

  Josephine rank8

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5.760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sakarya
  Arınç, ''Hiç kimse bu olay sebebiyle İsrail'e savaş ilan etmemizi beklemesin. Böyle birşey olmaz. Mümkün de değil, doğru da değil'' dedi.

  Buyrun istediginiz yerden yakın..
   
 9. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez
  Arınç ağlar diye bekledim ben ama ..
   
 10. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^
  adamların ülke millet falan düşndkleri yokki tek dertleri rahatça yaşayabilmek sin: