1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İsrail Tarzı İşkence


 1. BeachBoy

  BeachBoy rank8

  Kayıt:
  29 Eylül 2007
  Mesajlar:
  336
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İsrail Tarzı İşkence

  İsrail'in kutsal terörünün önemli bir parçasını ise işkence oluşturmaktadır. 1967'den bu yana iki milyondan fazla Filistinli'yi işgal altında yaşamaya zorlayan Yahudi Devleti, bu Filistinlilerin muhalefetini kırmak ve onları göçe ikna etmek için sistemli bir işkence politikası uygulamıştır.

  Yahudi Devleti'nin korkunç işkence yöntemleri, ilk kez Londra'da yayımlanan Sunday Times'ın 1977 yılında yayınladığı uzun bir araştırmada ortaya çıktı. Belgelenen vakalar, 1967'den itibaren on yıllık İsrail işgali sırasında işkence gören 44 Filistinli'nin durumlarını ortaya koyuyordu.

  Buna göre, İsrail'in; Nablus, Ramallah, Hebron ve Gazze'deki hapishanelerinde, Kudüs'teki Rus sitesi ya da Moskoviya olarak bilinen sorgu ve gözaltı merkezinde ve Yona, Ramle, Sarafand, Nafha gibi özel askeri hapishanelerde inanılmaz işkenceler uygulanıyordu. Sistemli dayak dışında, İsraillilerin kullandığı işkence türleri arasında; cinsel organlara elektrik verme, tutukluyu çırılçıplak buzlu suya sokma, gözleri bağlanmış olan tutuklunun üzerine özel eğitilmiş köpekleri saldırtma, vücudun değişik yerlerinde sigara söndürme, tırnakların ve sağlam dişlerin sökülmesi gibi yöntemler vardı.

  Bazı tutukluların kızları da tutuklanmış ve bunlara babalarının gözü önünde tecavüz edilmiş, sonra da tutuklu kendi kızıyla cinsel ilişkiye girmesi için zorlanmıştı. Erkek tutukluların hayalarının sıkıştırılması da çok kullanılan yöntemlerden biriydi. Bu işkenceler sonucunda çok sayıda Filistinli tutukluda kalıcı sakatlıklar meydana geldi. Çoğunun cinsel fonksiyonları sona erdi, görme ve işitme duyularını ve akli dengelerini yitirenler oldu. Bu fiziki işkencelerin yanında psikolojik yöntemler de vardı. Siyasi tutuklular, kasten, İsrail ordusuna çizme, kamuflaj ağı, vb. malzeme imal etme işlerine koşuluyorlar, reddettiklerinde fiziki yöntemlere başvuruluyordu.

  Sunday Times'ın ortaya çıkardığı bu vakalar, 1967-1977 yılları arasındaki işkence vakalarıydı. İlerleyen yıllarda da İsrail'in terörü ve işkencesi sürdü. Yalnızca 1987-1993 döneminde; İsrail birlikleri tarafından 1.283 Filistinli öldürülmüş, 130.472 tanesi hastaneye kaldırılacak derecede yaralanmış, 481 tanesi sürülmüş, 22.088 tanesi gözaltına alınmış, 2.533 ev mühürlenmiştir. Gözaltı ve tutukluluk sırasında kullanılan işkence yöntemlerinin hangi boyutlara vardığını bilmek de mümkün değildir.

  İsrail işkence geleneği ile ilgili olarak en son 1995 Ağustosu'nda ortaya bazı yeni bilgiler çıktı. Emekli Albay ve tarihçi Moşe Givati, Çöl ve Alevlerin İçinde adlı kitabında, 1948, 1956 ve 1967'deki Arap-İsrail savaşlarında İsrail ordusunun savaş esirlerine inanılmaz işkenceler yaptığını yazdı. Buna göre, esir alınan Mısırlı askerlerin gözleri sigara ile oyulmuş, cinsel organları kesilmişti...
   
 2. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez
  sonra hitLere kötü adam derLEr.. kahvekeyfi
   
 3. mavi_

  mavi_ rank8

  Kayıt:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  ne bılIm a.g. kayboldum !
  nefret ettıgım 2 ırk : Ermeniler,İsrailliler ve daha çıkan itler onu anladınız siz headbang2ft9 headbang2ft9
   
 4. Ronin

  Ronin rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.519
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Grafik Tasarım
  Şehir:
  Ev Gibisi Yok :)
  Hitlere kurban olsun bu kodumunun bebeleri.
   
 5. Morwena

  Morwena Buralıyım

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.356
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  zuha adamLar neLer yapıyorLar yahu öyLe kahvekeyfi