1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İsrail Takımı Korumalarıyla Geliyor


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli
  Türkiye-İsrail eşleşmesinde maç tarihi yaklaşırken İsrail’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.

  Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi’nde aynı grupta yer alan Türkiye-İsrail eşleşmesinde maç tarihi yaklaşırken İsrail’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.

  İsrail’in, Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırıda bulunmasının ardından iki ülke arasında gerilen ilişkiler, spor camiasında da etkisini gösterirken, voleybol branşı da yaşananlardan nasibini aldı.

  Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Türkiye’nin, Avrupa Bayanlar Ligi’nde (B) Grubunda ilk olarak 26-27 Haziran tarihlerinde İsrail’i ağırlayacak olması nedeniyle Avrupa Voleybol Federasyonu (CEV) nezdinde bazı girişimlerde bulunmuştu.

  CEV konuyla ilgili sessizliğini korurken, İsrail’in iki ülke arasındaki gergin ilişkilere rağmen Türkiye’ye gelmek için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

  [​IMG]

  İsrailli yetkililerin Ankara’daki Büyükelçilikleriyle bağlantıya geçerek, Türkiye’ye giriş yapacaklarını bildirdikleri, bu konuda bilgi aldıkları ve Türkiye’ye girişlerinde kim tarafından karşılanacaklarını sordukları duyumu alındı.

  İSRAİLLİ KORUMALAR SIKINTI YARATABİLİR

  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri, bu arada 1972 Münih Olimpiyatları’nda yaşananların ardından spor müsabakalarında yurtdışına kendi korumalarıyla giden İsrail’in, bu geleneğini Avrupa Ligi maçında da sürdürmesinin sıkıntı yaratacağını belirtiyorlar.

  İsrail’in, özellikle içinde bulunulan durum nedeniyle ülkeye yine kendi korumalarıyla giriş yapmak istemesi durumunda, bu talebin Türk yetkililerce nasıl karşılanacağı ise merakla bekleniyor.