1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

İsrail İran'a saldırırsa yanındayız


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Juppe, İsrail'in saldırıya uğraması durumunda bu ülkenin yanında yer alacaklarını söyledi.

  [​IMG]

  Fransa Dışişleri Bakanı Juppe, Tahran'ın nükleer programıyla ilgili Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) raporunun yayımlanması öncesinde, İsrail'in İran'a yönelik önleyici bir harekatının bölgenin istikrarını tamamen bozabileceğinden, bu ülkeye yönelik ambargoların ağırlaştırılması yolunu sürdürmek gerektiğini söyledi.

  Juppe, Europe 1'e yaptığı açıklamada, "Yaptırımları sürdürebiliriz, İran üzerindeki baskıyı artırmak için ambargoyu daha da ağırlaştırabiliriz" derken, İsrail'in önleyici bir askeri harekatı olasılığı konusunda da, "Umarım, bu aşamaya gelmeyiz" diye konuştu.

  İsrail'in saldırıya uğraması durumunda bu ülkenin emniyetinin sağlanması için Fransa'nın İsrail safında yer alacağını söyleyen Juppe, "Eğer İsrail saldırırsa, bu aynı şey değil" dedi.

  Tahran'ın nükleer programıyla ilgili Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) raporunun salı günü yayımlanması öncesinde, İran'a yönelik bir operasyonun “giderek daha muhtemel göründüğünü” söyleyen İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de yaptığı bir başka açıklamada, "İran'a karşı bir askeri harekat olasılığının diplomatik bir seçenekten daha yakın" olduğunu kaydetti.

  İsrail medyasına sızan haberlere göre, İran'ın nükleer tesislerine yönelik önleyici bir operasyon düzenlenmesi fikri giderek daha çok konuşulurken, bu konu Binyamin Netanyahu kabinesinde görüş ayrılığı yaratıyor.