1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan açıklama geldi !!


 1. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^
  Netanyahu: "Mavi Marmara barış değil, nefret seferiydi"İsrail Başbakanı, Mavi Marmara'daki eylemcileri terörist olarak nitelendirdi
  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze yolunda seyreden Rachel Corrie adlı yardım gemisinin İsrail askerleri tarafından olaysız bir şekilde İsrail askerlerince ele geçirilip yolundan çevrilmesinden sonra, "iki seferin farklı olduğunu" öne sürerek, Mavi Marmara’daki eylemcileri "teröre destek veren, şiddet yanlısı eylemciler" olmakla suçladı.

  Rachel Corrie gemisindeki gelişmelerle ilgili brifing alan Netanyahu, 9 Türk vatandaşının öldüğü, onlarcasının yaralandığı Mavi Marmara gemisinin Gazze yolculuğunu "nefret seferi" olarak nitelendirdi.

  Netanyahu, "Bugün kendileriyle farklı düşündüğümüz, ama görüşlerine saygı duyduğumuz barış eylemcilerinin seferi ile terörizme destek veren şiddet yanlısı eylemcilerin nefret seferi arasındaki farkı gördük" diye konuştu.

  Netanyahu, hem daha önce hem de şimdi aynı prosedürü takip ettiklerini, gemilerin kontrol edildikten sonra yardım malzemelerinin Gazze’ye gönderilmesini amaçladıklarını söyledi. Ancak Mavi Marmara gemisinde İsrail askerlerinin "radikal İslami aktivistlerce baltalar ve bıçaklarla karşılaştığını" iddia eden Netanyahu, "İsrail meşru müdafaa hakkını korumayı sürdürecektir" dedi.

  Netanyahu, bu kez uygulanan prosedürün, Gazze yolundaki diğer 6 gemiden 5’inde olduğu gibi, herhangi bir yaralanma meydana gelmeden sona erdiğini belirtti.

  İsrail’in Gazze’ye ablukasını da savunan İsrail Başbakanı, bunun Gazze Şeridi’nde "İran destekli" Hamas’ın eline silah geçmesini önlemeyi amaçladığını öne sürerek, Gazze’de bir "İran limanı" oluşturulmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.  Yapıyorlar yapıyorlar yaptıklarından sonra da Meşru Müdafaa hakkı diyorlar.peki Filistin'in meşru müdafaa hakkı ne olucak soru:
   
 2. Toxicated

  Toxicated rank8

  Kayıt:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  9.443
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Point Blank TR - GM
  Şehir:
  'suz
  "baltalar ve bıçaklarla karşılaştığı" diyor amele ulan insan biraz delikanlı olur, o gemiye binenlerin hepsi x-ray cihazından geçti o gemide bozuk para ve anahtar dışında bir tane metal yoktu.
   
 3. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^
  adamları amacı belli Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmek ve kendi çıkarları doğrultusunda insanları kullanmak ama biz buna asla izin vermiyeceğiz summer2: