1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İspanya'dan salladı, Türkiye'de topladı


 1. shneZee

  shneZee rank8

  Kayıt:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci.
  Türkiye yolculuğu öncesi Barcelona'da DHA'ya konuşan Daum, “İki başlılık Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Artık her şey net olmalı” dedi. Alman hoca, İstanbul'a iner inmez, “Aykut ile ilişkilerim çok iyi. Birlikte çalışabiliriz” ifadesini kullandı.

  [​IMG]

  Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Daum, İstanbul’da ilk iş olarak Başkan Aziz Yıldırım ile görüşeceğini ve her şeyin netleşmesini isteyeceğini söyledi. İstanbul’a hareket etmeden önce Barcelona’da DHA’ya yaptığı açıklamada, “İki başlılık Fenerbahçe’ye zarar veriyor” diyen Alman teknik adamın sözleri şöyle: “Başkan Aziz Yıldırım artık karar versin. Kulübü nasıl yönetecek ve kiminle devam edecek? Fenerbahçe Kulübü o kadar büyük bir dünya kulübü ki, bunlarla vakit kaybedecek lüksü yok. O gitti, bu geldi, böyle bir şey olabilir mi? Her şey net olmalı. Dediğim gibi Başkan, artık bu kulübün nasıl yönetileceğine karar vermeli. Aykut Kocaman mı, yoksa ben mi? Bu spekülasyonlara son vermeliler. Bunu açıklamaları lazım ki, artık herkes yoluna baksın. Hatalar yapıldı ama ben bunu size söyleyemem. Başkan’la görüşüp ona teker teker bunları anlatacağım.”


  ‘Transferi ben yapmadım’

  Transfer politikasını da eleştiren Alman hoca, “Bana söyler misiniz? Ben geçen sezon kaç tane transfer yaptım? Sadece 1 tane. Cristian Baroni. Onun dışında bir tane bile oyuncu alamadım. Ne giden Roberto Carlos’un yerine, ne de Kazım’ın yerine. Ben ne zaman transfer konuşmak istediysem, Aykut Kocaman yanına iki üç kişi daha alıp beni ikna etti ve transfere gerek olmadığını söyledi. Hiçbir zaman ne sezon başında ne de devre arasında istediğim transferlerin hiçbiri yapılmadı” ifadesini kullandı.


  ‘Aziz Yıldırım ne derse o olur’
  Gece geç saatlerde İstanbul’a gelen Daum, havalimanında ise farklı açıklamalar yaptı. Alman hoca, “Aykut ile ilişkilerim çok iyi, neden böyle dedikodular çıkarıldı bilmiyorum. Başkan, ben buradayken, ‘Aykut Kocaman teknik direktör olmayacak’ dedi. Durum şimdi değişti mi bilmiyorum. Yine söylüyorum, bu kararı Aziz Yıldırım verecek. Aykut Kocaman ile birlikte çalışabiliriz. Ama Fenerbahçe’de yalnız kaldım. Aykut ve Aziz Yıldırım beni sürekli yalnız bıraktılar. Bir mektup aldım başkandan. Bu mektup üzerine buradayım. Yeni sezon planlamasını yapamadım. Çünkü ne olacağı belirsiz. Almanya’da geçen sezon çok iyi şartları bırakıp geldim. Aragones ile benim durumum kıyaslanamaz. Ben çok başarılı oldum. Beşiktaş ve Galatasaray’ı çok geride bıraktım. Fenerbahçe’de iki hoca olmaz. İki başlılık Fenerbahçe’ye zarar verir. Aziz Yıldırım ne derse o olur bu kulüpte” diyerek sözlerini noktaladı.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Burası İstanbul 8)