İspanyol basınında yapılan, ''Bojan, milli takım seçiminde Sırbistan'ı mı yoksa İspanya'yı mı seçecek?'' tartışmalarından dolayı bugün basın toplantısı yapmak zorunda kalan Bojan, İspanya Milli Takımı'nda oyanayacağını açıkladı.

Özel maçlarda İspanya Milli Takımı'nın kadrosuna alınmasına karşın hiçbir resmi maçta oynamayan ve bu nedenle Sırbistan'da oynama opsiyonu da bulunan Krkiç, Sırbistan Milli Takım Teknik Direktörü Radomir Andiç'in, ''Bojan'ın babası yakın arkadaşım ve kendisiyle Bojan'ın bizimle oynaması konusunda konuştum. Bizim için büyük onur olur'' şeklindeki sözleri üzerine polemik konusu olmuştu.

Genç futbolcu, ''Danimarka ile oynanan özel maçta kadrodaydım ve Avrupa şampiyonları ile birlikte yedek kulübesinde oturmak benim için büyük önceliği olan bir şeydi. Ben öğrenmeye ve çalışmaya devam edeceğim. Eğer bir gün milli takım ile oynama şansı bulursam, en iyisi olur'' değerlendirmesini yaptı.

2010 Dünya Kupası elemelerinde Bosna Hersek ve Ermenistan ile 6 ve 10 Eylül'de karşılaşacak olan İspanya'da teknik direktör Vicente Del Bosque, Bojan'ı kadroya çağırmadı.

BojanKrcic.jpg

Yukarı Alt