1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İspanya krize sürükleniyor


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  İspanya krize sürükleniyor
  İspanya Başbakanı Jose Zapatero, FIFA'NIN muhalefetine rağmen futbol federasyonunu kanunun gereğini yaparak genel kurulu toplaması çağrısında bulundu.
  FIFA'nın, "Hükümet futbola müdahalesini sürdürürse İspanya'nın FIFA üyeliği askıya alınır" tehditine karşın, İspanya Başbakanı Jose Zapatero geri adım atmıyor.
  Zapatero, FIFA'nın da desteğini alarak seçimleri 26 Kasım’a erteleyen futbol federasyonundan genel kurulu kanunun öngördüğü tarihte gerçekleştirmesini istedi.
  Zapatero, "Hükümet kanunları uygulamak ve diğer kurumların da kanunlara bağlılığını gözetmek zorunda. İspanya hukuk sistemi bu ülkede yaşayan herkes için geçerli. Futbol Federasyonu da uluslararası alanda ülkeyi temsil ettiği için diğer sportif kurumlar gibi kanunlara uymak zorunda" dedi.
  FIFA ile hükümet arasında sıkışıp kalan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar'ın tavrı ise merakla bekleniyor.
  FIFA'nın desteğini arkasına alan Villar, İspanyol mahkemesinin aldığı 'seçim ertelenemez' kararına karşın toplanan genel kurul sonunda seçimin 26 Kasım'da gerçekleştirileceğini açıklamıştı.
  FIFA ile İspanya arasındaki kriz, hükümetin yeni kanun gereği olimpiyat oyunlarına katılmayacak tüm federasyonlardan 2008'in ilk 3 ayında erken seçime gitmesini istemesiyle patlak vermişti. Bunu siyasi müdahale olarak niteleyen FIFA, İspanya'nın üyeliğinin askıya alınabileceği dolayısıyla milli takımın EURO 2008'den, kulüp takımlarının da Avrupa kupalarından men edilebileceğini açıklamıştı.
   
 2. The_DifferenT

  The_DifferenT rank8

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Fucker LoL
  Şehir:
  Kestel / BURSA
  loooooooooooool
  ispanya geçmişe donuyo boyle giderse çok kotu olur dunya futbolu ispanyasız çok zorlanır çokta kötü olur
  Fifa da biraz öküz tabi orda biliyo futbol siyaset demek bu yıllardır boyle şimdi çıkmış karışıyo madem karşıydın şimdiye kdr nerdeydin