Basına ve Kamuoyuna ;

İSMET ÖZEL SAPITTI MI?....

23.12.2009 akşamı Haber Türk Tv’de yayınlanan “Balçiçek Pamir ile Karşıt Görüş ” programına katılan İsmet Özel, Alevilik ve Aleviler hakkında akıl almaz sözler söyledi. İsmet Özel’e göre; Alevilik “sapkınlık”, Aleviler “sapık”, “yıkanmaz”, kirli insanlarmış, “dağda yaşayan” dağlı, “Haçlı ordularından arta kalan” artıklarmış. İsmet Özel devam ediyor: “Kurtuluş savaşı diye bir şey yoktur.” “Gavura karşı savaşan Müslüman’a Türk denir.” “Ermeniler ve Rumların dillerini ve dinlerini yok etmek Türkiye Devletinin görevidir.” Belli ki; ülkemizde hergün artık şaşırmadığımız yeni yeni şeyler oluyorken, ortalık toz dumanken; Kürt sorunu, DTP, BDP, Anayasa Mahkemesi, Sine-i Millet, TBMM, İmralı’dan mesaj, Arınç’a suikast, Kurban paraları, Alevi Çalıştayı, Ökkeş Kenger, Alevi Subaylar vb vb üst üste binmiş, iç içe geçmiş iken; tüm bunlar üzerinden toplum şaşırmış, bölünmüş iken; İsmet Özel de nereden çıktı?... Sapıttı mı bu “Ünlü Şair”?... Kafayı mı yedi? Bir görev mi üstlendi? “Öyle bir söz söyleyeyim ki; Aleviler de sokağa çıksınlar, Haber Türk kanalını bassınlar, evimi taşlasınlar, böylece panzerler yürüsün, silahlar patlasın, ortalık şenlensin, belki buradan bir Gazi Katliamı bile çıkar” diye mi düşündü?... Bütün bunları bilemeyiz. Ama bildiğimiz bir şey var ki: İsmet Özel’in söyledikleri yenilir yutulur şeyler değil. Bu adam iddia ettiği gibi ne Türk, ne de Müslüman… Şu söyledikleri kendi benzeri bir iki şeriatçı, bir iki kafatasçı faşistin dışında, kimse tarafından paylaşılabilir değil çünkü. İsmet Özel bizim için “malum kişi”dir. 35 canımızın şeraitçi faşistler tarafından, canlı canlı yakıldığı Madımak Katliamı sonrasında da; katliamı alkışlamış; “Ya Müslüman Türkiye, ya hiç” demiştir. Hayat kimseyi “dönek” yapmasın. Dönekler, döne döne pervaneye dönüyorlar zira. 68’li yıllarda solcu-sosyalist-komünist olan birinin geldiği şu noktaya ne denir başka… İsmet Özel, ne Aleviliği biliyor ne de Alevileri tanıyor. Ağır yükünü daha önce hiç çalmadığı bir kapının önüne indirdi. O nedenle çekip gitmelidir kapımızdan. Şu Yas-ı Matem (Muharrem Orucu) günlerimizde ona verebileceğimiz ne bir damla suyumuz ne de bir lokma aşuremiz var. Çek git kapımızdan, zehrini kendi içine akıt. Belki vicdanın yardım eder de, için dışın temizlenir.

25.12.2009

Ali BALKIZ
Genel Başkan

İsmet Özel denen şahsiyetsize !!!

Rezil herif ağzından çıkan kelimeleri idrak edemiyorsun sanırım.Birilerinin bu adama adam gibi konuşması gerektiğini öğretmeli...!

volkan.ka demiş ki:
İsmet Özel, ne Aleviliği biliyor ne de Alevileri tanıyor. Ağır yükünü daha önce hiç çalmadığı bir kapının önüne indirdi. O nedenle çekip gitmelidir kapımızdan. Şu Yas-ı Matem (Muharrem Orucu) günlerimizde ona verebileceğimiz ne bir damla suyumuz ne de bir lokma aşuremiz var. Çek git kapımızdan, zehrini kendi içine akıt. Belki vicdanın yardım eder de, için dışın temizlenir.
+1

Diyecek birşeyler bulamıyorum.Nasıl bir insan bu adam anlamadım :roll:

Yukarı Alt