Arkadaslar ben hazır Salı gunu swler kapalıyken dedım pcdekı tozları alım Islemcı fanını soktum temızledım bıde ıslemcıye el atım dedım cıkarırken bırazz zorlandı ama sonucta cıktı bıselerın ters gıttıgını anladım ama sorunun ıslemcının dıslerinin egrıldıgını farketmedım kapadım pcyı tekrar pcyı acarken hersey calısıyodu ama monıtorun ısıgı yanıp yanıp sonuyordu ama ekran gelmıyordu sonra goturdum bı teknık servıse cıkardı gosterdı ıslemcının dıslerı egrılmıs... anlıcagınız yenı ıslemcı taktırcam ama suan 0'a para wercek durumda degılım 2.el soledım bana 60TL gibi bi fiyat werdi bende almadan once bı sorım dedım sızce 2.el almalıyım?

AMD Athlon x2 64 Dual Processor 5000+ olmalı:D

Sizce 2.el ıyımı bıde fıyatı nasıl ?

AMD - ATHLON 64 X2 5000+ AM2
WINDSOR ÇİFT ÇEKİRDEK 2600 MHZ BOX FANLI 1280 KB TOPLAM CACHE 3 YIL GARANTİ
68 USD

dıyor sızce?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
işlemcilerini ömürleri olmaz yani 1.el 2. el farketmez bu yüzden çalışan bir işlemci bulduysanız kaçırmayın 2.el alın.

Bende oyle dusunuyodum aldım btane ama adamda tek cekırdek kalmıs:s

Yeni İşlemcim : AMD Athlon 64 Processor 3500+ = 60 TL

Sizce Nasıl?

arkadasım nıye degmez ama zaten omur boyu kullanmıcam bıde 3 charla bas edebılırmı yada 4

hiper demiş ki:
arkadasım nıye degmez ama zaten omur boyu kullanmıcam bıde 3 charla bas edebılırmı yada 4
benim 5 senelik işlemcim 4 charla idare ediyorsa bu hayli hayli eder ekran kartı ve ramda önemli bi faktör tabi

extraloob demiş ki:
işlemcilerini ömürleri olmaz yani 1.el 2. el farketmez bu yüzden çalışan bir işlemci bulduysanız kaçırmayın 2.el alın.
İşlemcilerin elbette ömrü olur.Overclock falan yapılmışsa hatta ömrü dahada kısalır.Mesela şirketlerde overclock yöntemiyle işlemcinin hızını düşürür ve bu sayede işlemcinin hızını dahada uzatırlar
Sana tafsiyem alıyosan sıfırını al.Senden önceki kişi kaç sene kullanmış, kullandığı fan nasıl, overclock yaptırtmışmı bilemezsin
Bide sürekli temizlik yapıyosan macununuda kötü alma.

MainMagic demiş ki:
extraloob demiş ki:
İşlemcilerin elbette ömrü olur.Overclock falan yapılmışsa hatta ömrü dahada kısalır.Mesela şirketlerde overclock yöntemiyle işlemcinin hızını düşürür ve bu sayede işlemcinin hızını dahada uzatırlar
Sana tafsiyem alıyosan sıfırını al.Senden önceki kişi kaç sene kullanmış, kullandığı fan nasıl, overclock yaptırtmışmı bilemezsin
Lütfen mesajı göndermden önce doğru mu yazdım,anlaşılır mı yazdım diye bi kontrol ederek gönderin. Kendi kendinle çelişen cümleler kurmuşsun..

@hiper
extra hacımın dediği gibi işlemcinin ömrü olmaz. eğer düzgün çalışıyorsa ikinci el de işini görür.Ama işlemcinin anakartına ve sistemine uyumlu olmasına dikkat etmen gerekir.

Benim eski bilgisayarımda AMD Athlon 64 Processor 3000+ 1,8ghz var. ddr2 667 4 gb ram taktım(tabi işletim sistemi sebebiyle tam performans ram kullanamıyorum; maks. 3,5 gb görüyor) sbot ile 4 karakter açıyor,zorlarsam 5 de oluyor.

Sözün özü,biraz daha iyisi varsa ona bak.yoksa bununla idare et

Xanthos demiş ki:
MainMagic demiş ki:
extraloob demiş ki:
Lütfen mesajı göndermden önce doğru mu yazdım,anlaşılır mı yazdım diye bi kontrol ederek gönderin. Kendi kendinle çelişen cümleler kurmuşsun..

@hiper
extra hacımın dediği gibi işlemcinin ömrü olmaz. eğer düzgün çalışıyorsa ikinci el de işini görür.Ama işlemcinin anakartına ve sistemine uyumlu olmasına dikkat etmen gerekir.

Benim eski bilgisayarımda AMD Athlon 64 Processor 3000+ 1,8ghz var. ddr2 667 4 gb ram taktım(tabi işletim sistemi sebebiyle tam performans ram kullanamıyorum; maks. 3,5 gb görüyor) sbot ile 4 karakter açıyor,zorlarsam 5 de oluyor.

Sözün özü,biraz daha iyisi varsa ona bak.yoksa bununla idare et
Ömrü olmaz diyonuzda ömür boyu kullanılmaz ki işlemciler.1 işlemciyi 2 senede kullanırsın 5 senede kullanırsın.Demek istediğim adam ne kadar temiz kullanmış bilemezsin.Çelişen yerleri de söylesen iyi olurdu

Yukarı Alt