1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İşlemciler kendilerini montajlayacak!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  İşlemcilerde büyük devrim!

  İşlemci dünyasına bomba düştü: Akıllı işlemciler, kendi montajlarını kendileri yapacaklar...


  Teknoloji geliştikçe işlemcilerin kapasitesi ve becerileri de her geçen gün artıyor. Fakat bilgisayarların giderek küçülmeleri, işlemcilerin artan yeteneklerini daha dar bir alanda göstermelerini gerektiriyor. Bu durum maliyetlerin artmasına neden oluyor ama bilim adamları işlemci maliyetlerini düşürmek yönünde ilginç bir buluşa imza attılar. Artık işlemciler kendi montajlarını kendileri yapacaklar...

  MIT'de görevli üç bilim adamı, elektron ışınlarını şekil oluşturacak şekilde işlemci üzerine yansıtmayı başardılar. Böylece polimerler de bu şekilleri izleyerek işlemci üzerinde kendi yollarını bularak, montajı otomatik halde gerçekleştirebildiler.

  Giderek küçülen işlemciler üzerinde mikro seviyede bu montajları yapmak fabrika maliyetlerini arttırıyordu. Fakat bu sistem işin en can alıcı kısmının otomatik gerçekleşmesini sağlayarak fiyatların düşmesini sağlayabilecek. MIT'deki bilim adamları bu teknolojiyi kullanabilen ilk ekip olduklarını ama Intel ve Micron'un da aynı konu üzerinde çalışmakta olduklarının bilindiğini söylediler.