1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iSlate


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.466
  Beğenilen Mesajlar:
  367
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Apple'ın müstakbel tablet bilgisayarının ismi iSlate olabilir


  [​IMG]  Ürünlerini iPod, iPhone ve iMac gibi başında "i" harfi bulunan isimlerle markalamayı tercih eden Apple'ın, 2010 yılının ilkbaharında piyasaya süreceği öngörülen tablet bilgisayarını nasıl isimlendireceğiyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan sonuncusu, MacRumors adlı siteden geldi. Site yaptığı ufak çaplı bir istihbarat çalışması sonucunda derlediği bilgilere dayanarak, Apple'ın tablet bilgisayarının isminin iSlate olabileceği ihtimalini gündeme getiriyor.

  Söz konusu iddiaya dayanak olarak, Apple'ın islate.com web adresini 2007 yılında satın alması gösteriliyor. Halihazırda islate.com adresi, bir marka koruma şirketi olan Mark Monitor adlı şirket tarafından Apple adına kayıt altında tutuluyor. Aynı şirket islate.co.uk, islate.fr, islate.jp, islate.cn, islate.biz ve islate.info gibi web adreslerinin de kağıt üzerindeki sahibi konumunda.

  İddianın sahipleri istihbarat çalışmalarını bir adım daha ileriye götürmüş ve Islate markasının ABD'de hangi şirket adına kayıtlı olduğunu araştırmış. Yürütülen araştırma sonucunda markanın Slate Computing adlı bir şirkete ait olduğu belirlenmiş; söz konusu şirket markanın isim haklarını almak için 2006 yılında başvuru yapmış. Slate Computing şirketinin şu anda aktif bir web sitesinin bulunmayışı ve şirketin Islate markası için yaptığı başvuruda faaliyet alanı olarak "bilgisayar donanımı, yazılım, internet hizmetleri" gibi iş kollarını göstermesi, firmanın Apple'ın paravan şirketi olduğu ihtimalini akıllara getiriyor.

  Elde edilen bu bilgilerin birbirleriyle bir şekilde örtüşmesinin tesadüf olamayacağını savunan çevreler, Apple'ın önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği bir ürününü mutlaka iSlate olarak adlandıracağını söylüyorlar ve haliyle bu ismi en çok firmanın tablet bilgisayarına yakıştırıyorlar.


  [​IMG]