1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İslami siteden zinaya kadın engeli


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  İslami forum sitelerinde 'chat' sohbetiyle başlayan ilişkiler zinaya dönüşüyor. Siteler bunun için formüller üretti.

  İslami forumlarda kadın ve erkekler arasında “chat” sohbetleriyle başlayan ilişkilerin zinaya varmısına engel olmak için İslami bazı internet siteleri çözümü kadın üyelerin kadınlığını gizlemekte buldu.

  Gazete Habertürk'te Ali Kemal Erdem'in haberine göre, internette İslami forumlarda “sanal sohbetler”le başlayıp aşka dönüşen ilişkiler, İslami kesimde bazı çevrelerin tepkisini çekiyor. Bu tepkilerin etkisiyle bazı İslamcı internet siteleri, chat sohbetlerinin önüne geçebilmek için yeni önlemler geliştirdi.

  ‘SANAL ZİNA ARACI’

  “Zehirliok” adlı internet sitesi, ana sayfasında chat aşklarının kötülüklerini uzun uzun anlatan, üyelerini bu tür ilişkilere girmemesi konusunda uyaran bir yazı yayınladı. “İstikamet Forum” adlı internet sitesi ise chat aşklarının önüne geçmek amacıyla kadın üyelerin cinsiyetlerini belli edecek üye adları kullanmasını yasakladı. Sitenin kurallar başlıklı bölümünde ise “Laubali, küfürlü konuşmalar ve bayan cinsiyeti belirtici isimler yasaklanmıştır” uyarısı yer alıyor. “Sadakat” adlı sitede ise bu konuda özelmesajlar bile takip edildiği için bu tür sorunlarla karşılaşılabileceği belirtildi. İstikamet Forum’un yöneticisi Caner Canyürekli ise “Dini siteler, hep suiistimal edilmekte ve birer sanal zina aracı olarak kullanılmaktadır” diyor.

  CİHAT AYAĞIYLA GİRİYOR ZİNAYA DÖNÜŞÜYOR

  İSLAMİ forumlardaki “chat aşkları”ndan duyulan rahatsızlık, kimi İslamcı yazarlarca da gündeme getirilmişti. Milli Gazete Yazarı Mevlüt Özcan, “Karşı cinsle chat’leşmenin bedeli” başlıklı yazısında “Bu, zinanın bir başka boyutudur. Namahremler tebliğ, cihat ayaklarıyla başlıyorlar chatleşmeye. Sonra bu çığırından çıkıyor, buluşmaya, daha sonra da fiili zinaya dönüşüyor” demişti.