Kayıt
21 Mayıs 2008
Mesajlar
251
Beğeniler
0
Şehir
suzuz.


Yeni bir çalışma sayfası açalım. Ben 400*125 açtım ama siz istediğiniz değeri verebilirsiniz. Daha sonra içini siyah ile dolduralım ve yazımızı kalın bir font ile yazalım.Yazı layerımızı aşağıdaki gibi rasterize layer yapalım.Yeni bir layer açalım. Işın ismini verelim.Işın layerımızı mouse ile tutup yazı layerımızın altına getirelim.
Işın layer'ı seçili iken Edit-> Fill seçeneği ile içini siyah ile dolduralım.

http://i301.photobucket.com/albums/nn44/jerfi74/dersler/6.jpg

Yazı layerımızı seçelim ve Blending ayarını Soft Light yapalım.Işın layerımızı seçip Blending ayarını Luminosity yapalımIşın layerına Filter->Render->Lens Flare uygulayalım.

İmage Ready'e geçelim. (CS3 kullanıcıları Windows seçeneğinden Animation penceresini açsın). Işın layerımız seçili iken (Bu önemli), Movie Tool veya klavye okları ile ışığı yazımızın en sol üst köşesine kaydıralım.Animasyon penceresinde aşağıdaki gibi yeni bir Frame oluşturalım.

Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi işaretli yere tıklayarak Tween oluşturalım;Yazı dar olduğundan ben 3 değerini verdim. Yazı boyutlarına göre değiştirebilirsiniz.Tekrar yeni bir Frame oluşturalım. Yeni frame i seçelim.Yeni Frame seçili durumda iken Movie Tool veya klavye okları ile ışığı, yazımızın en sağ alt köşesine getirelim.Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi işaretli yere tıklayarak tekrar Tween oluşturalımYazı uzunluna göre bir değer verelim. Bu yazıya ben 10 değeri verdim. Yazı uzunsa bu değeri arttırınTekrar yeni bir Frame oluşturalım. Yeni frame i seçelimYeni Frame seçili durumda iken Movie Tool veya klavye okları ile ışığı, yazımızın en sağ üst köşesine dikey olarak kaydıralım.tekrar Tween oluşturalımEn başta aşağıya doğru kaydırıken hangi değeri verdiysek tekrar o değeri verelim.Tekrar yeni bir Frame oluşturalım. Yeni frame i seçelim
Yeni Frame seçili durumda iken Movie Tool veya klavye okları ile ışığı, yazımızın en sol üst köşesine ok yönünde yatay olarak kaydıralım.Tween oluşturalımYatay değerimizi verelim. İlk olarak 10 vermiştik tekrar ediyoruz bu değeri.Çalışmamız bitti. File->Save Optimized As... ile gif olarak bilgisayarımıza kaydediyoruz.

http://i301.photobucket.com/albums/nn44/jerfi74/dersler/28.jpg

Her adımı doğru yaptıysanız, sonuç olarak böyle bir şey çıkması lazım.
Kolay gelsin (Takıldığınız veya anlamadığınız yer olursa sormaktan çekinmeyiniz)

 
Kayıt
21 Mayıs 2008
Mesajlar
251
Beğeniler
0
Şehir
suzuz.
İmageraeady ile olan kısımı tekrar gözden geçirirmisiniz? Heraket animasyon kısmı İmage Ready bölümüne girer.
 
Yukarı Alt