1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Irkçı futbolcular hapsi boyladı!


 1. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
  10 Ocak 2009'da oynanan maçta Bada Bing adlı takımın futbolcuları, Güney Amerikalılar'dan oluşan Rosario Central takımının futbolcularına karşı yaptıkları sözlü ve fiziki ırkçı saldırıdan dolayı yargılandı. Mahkeme, 2 futbolcuya 6 yıl ile 6 yıl 9 ay hapis cezası verirken, sanık olan diğer 4 futbolcuya da 2 ila 3 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi.

  Mahkeme ayrıca, Bada Bing takımını, yaptığı ırkçı saldırıdan dolayı Rosario Central takımındaki her futbolcuya 300 ila 600 Avro arasında değişen para cezası ödemeye mahkum ederken, çıkan kavga sırasında oluşan 1671 Avroluk zararın da karşılanmasını istedi.

  Bada Bingli futbolcuların maç sırasında Güney Amerikalı futbolculara, "Eğer Franco (diktatör general Francisco Franco) yaşasaydı şu anda ülkenizde olurdun. Seni bıçaklayacağım. Başını kesip, zarfla ülkene postalayacağım" şeklinde ırkçı nitelikte hakarette bulunup tehdit ettiği bildirildi.

  Futbolcular arasında kavganın da çıktığı olaylar sonrasında mahkemenin verdiği karar, sahalarda ırkçılığa karşı mücadelede örnek oluşturacak bir ceza olarak yorumlandı.