JetHomme demiş ki:
Çokta güzel oldu. Askılıyla şortla girerken dur yokda türbanlıyamı dur var. Üniversite özgürlük demek değilmi? Kazanan hak eden herkes o üniversiteye istediği kıyafetle girer. Biz gerçekten cahil bir ülkeyiz. Elin yabancıları türbanlı üniversiteye alıyorlar biz bide müslüman olucaz türbanlı diye üniversiteye sokmuyoruz.
:thumbsup: bkz. Fransa ne şekilde giyinerse giyinsin öğrenci ünversiteye girebiliyor.

bu yorumları okurken ister istemez aklımdan şu geçti.Faşist devletin faşist çocukları.Ya o kadar dar kafalısınızki.Türbana itiraz edenlerin çoğu akp için ordan burdan duydugu şeriat için itiraz ediyorlar.Biri esrarı türbanla karşılaştırmış.Kimisi türban takıyorlar diye şeriat geliyor demiş.Yav şeriat gelse avrupa ülkelerine gelir.Avrupada herkez istediği gibi giriyor.Kimi kippa ile girer kimi türbanla giyim özgürlüğüdür bu.Biz o kadar faşistizki avrupalının hemen hemen hepsinin boynunda haç var kimse bişi demiyor biz bi allah lafzı takalım adımız cemaatçi fetocu oluyor.Unutmayınki Osmanlı şeriatla dünyayı 500 yıl yönetti.600 yıl yaşattı.yıkılması 50 yılı buldu.Biz daha 100 yılı doldurmadan geldiğimiz hale bak.Üfleseler uçucağız

BearGrylls demiş ki:
EliteTurk demiş ki:
BearGrylls demiş ki:
beyler ne özgürlüğü sizce o başörtüsü takan kızlar kendi istekleriyle mi takıyor sanıyorsunuz babaları yada anneleri zorla giydirtiyor
Baba anaları memleketlerinden uydu üzerinden her girdiği çıktığı ne halt yaptığınımı gözetliyor bırak yahu.. :lol: Adamın içinde varsa istediğini yapar hatta benim öyle arkadaşlarım varki üniversitede adam normal evde baskı halinde baş örtüsü kullanıyormuş üniversitede açılmış saçılmış. :wink1:
işte herkes senin arkadaşın gibi cesaretli olamıyor malesef :roll:
kızma ama cok boş konusuyon extraloob üyelerinden bile basörtülü bayanlar olabilir saçma sapan konusma ne anneesi karsı cıkıcak o tür anne babalar ünversiteye yollamaz bile kızını

Dj_Twiddle demiş ki:
bu yorumları okurken ister istemez aklımdan şu geçti.Faşist devletin faşist çocukları.Ya o kadar dar kafalısınızki.Türbana itiraz edenlerin çoğu akp için ordan burdan duydugu şeriat için itiraz ediyorlar.Biri esrarı türbanla karşılaştırmış.Kimisi türban takıyorlar diye şeriat geliyor demiş.Yav şeriat gelse avrupa ülkelerine gelir.Avrupada herkez istediği gibi giriyor.Kimi kippa ile girer kimi türbanla giyim özgürlüğüdür bu.Biz o kadar faşistizki avrupalının hemen hemen hepsinin boynunda haç var kimse bişi demiyor biz bi allah lafzı takalım adımız cemaatçi fetocu oluyor.Unutmayınki Osmanlı şeriatla dünyayı 500 yıl yönetti.600 yıl yaşattı.yıkılması 50 yılı buldu.Biz daha 100 yılı doldurmadan geldiğimiz hale bak.Üfleseler uçucağız
abicim ellerinden ayklarından öperim cok güzel nokltaladın konuyu valla tebrik ediyorum üyelerden bazıları din düşmanı gibi geliyor bana

Gecen günde :D haberlerde izliyorum Diyanet işleri başkanı diyorki :D osmnlıda ehül islam danısma meclisinde 2.3. sıralarda yer alırdı şu an ise diyanet işleri baskanlıgı 16.17 sıralarda devlet idaresinde bunu eski yerine getirilmelidir.:D buraya kadar hadi :D sonrası daha vahim Diyanet işleri başkanı mecliste görev almalıdır. :D tabi ipleri koparan olay dikkat edin basında bir kaç gazetede çıkı istenmediği için olay direk ört pas edildi :D
Cemaat yapılanması :D ilk öğretime kadar inmiştir.kadrolaşma Emniyet teşkilatı olmak üzere :D askeriye eğitim sistemlerine kadar sızmıştır :D
Diyolarki :D demokratikleşiyoruz :D peki nedir demokratikleşme :Dherkezin fikirine saygı bak ne güzel savunuluyor. neden tübanlı öğrencinin hakkı yeniyor diye :D
bu güzel :D ama çifte standart uyguluyolar.
medyayı takip eden bilir demokratik ülkede yaşıyoruz deniyor ama kimse hükümet başbakan hakkında bir köşe yazısı yada bir karikatür çizemiyor :D
çzenlerin sonu vahim ya işine son veriliyor yada tazminat öedemeye mahkum oluyor yada sürgün yiyor :D yani hiç kimse konusmıcaksa :D herkez aynı fikirde olucaksa :D bu demokratikleşiyoruz sacmalığınıda bir kenara koyun diyorum ya demokratikleşme ne demek bilmiyoruz :D yada şu söz geliyor aklıma :
Hiç kimse özgür olduğuna inanan,ama bunda yanılanlar kadar umutsuz bir biçimde köleleştirilmemiştir.
bize sanki böyle hissediriyolar sözde una çuk oturuyor..
Ülkede istikrar var diye demokratikleştik ülke özgülükler ülkesi :D diyemeyiz :D
kuveyt qatar :D bu ükelerin durumlarıda çok iyi :D ama demokratik diyemeyiz.
uzun lafın kısası bir dikta ve onun medyası (ne kadar yok onlar bibirine düşman deselrde danışıklı dövüş dönyor ortada) falan felan :D yazıcak cok örneklem varda neyse yaf :D değişen gene bişi olmıcak :D bir musibet bin nasihattan iyidi bosuna dememişler :D

Dj_Twiddle demiş ki:
Şeriatle 500 yıl yönetildi diyosunda ozamanla bu zaman arasında dağlar kadar fark var şeriat yönetimi şu devir için en kötü yönetim şekillerinden biri :muck:

NiGHTMaRe

Aileden
Türkiye kadar saçma sapan işler yapan bir ülkeye rastlamadım daha.Ülkenin resmi dini İslâm.Üniversiteye müslümanlığın en önemli sembollerinden biri olan başörtüsü ile girme yasağı var.Sorsunlar bakalım kendi kızıda üniye giderken kızının peruk takmasından hoşnut oluyormuymuş?Birde özgür bir ülke olacağız! Hadi ordan.Bu derece düşüncesiz insanlarla yola devam edersek daha çok görürüz böyle şeyleri.

NightStalker demiş ki:
Roxas demiş ki:
Doğru bir karar.

Nedeni de şu;

O adam zaten görmemiş, al üniversiteye eğit de o kendi kızını kapattırmasın, açık kalmasını istesin. Görgü kurallarını öğrensin. Zaten farklı bir ortamın nasıl olduğunu gördükten sonra kapanıp kapanmamaya yine kendi karar verir.

Ama dediğim gibi, diyelim %5'i kapalı. Bu %5'i eğitmeyecek misin? Diyelim eğitmedin, senden benden fazla çoğalıyorlar, çünkü eğitimsizler. Bizim ailelerimiz en fazla 2-3 çocuk yaparken, onlar 8-10 tane yapıyor ki bu 4 çağdaş ailenin yaptığına denk geliyor. Ve toplum daha da kapalı, dindar bir kesime bürünüyor.

Bakın Amerika. Özgürlükler ülkesi. Zamanında herşeyi özgür bıraktılar. Dini de öyle. Bir süre sonra insanlar dinin gerekmediğini savunmaya başladı. Ve sonrasında kötülük yapmanın bir zararının olmadığını. Ve şehirdeki suç ve cinayet oranı birden tavan yaptı.

Bunun üstüne zamane Amerika Hükümeti'nin yaptığı ne oldu biliyormusunuz? Muhafazakar, yani dinine bağlı kesmi teşvik etmeye başladı. Yahudi, Hristiyan, Müslüman bütün dinlere kapısını sonuna kadar açtı. Onlar için dernekler, vakıflar, ibadethaneler açtı.

Sizin düşüncenize göre İranlaşması gereken Amerika değil mi? Çünkü hem insanların dinine izin veriyor hemde TEŞVIK ediyor. Bunu yapsa RTE'ı öldürürsünüz bence. :) Ama ne kadar doğru bir politika olduğu sonralarda ortaya çıkıyor. %50 azalıyor suç ve cinayet oranı. Evet, %50.

Buna ÖZGÜRLÜK deniyor. Nasıl sahilde kızlar soyunurken çıtınız çıkmıyor, kızlar kapanırken de çıtınız çıkmaması lazım. Bunun sonucu daha çok kapanma da olmaz. Toplum baskısının olmadığı bir toplumda, inanın kızlar daha çok soyunur. Şu an hala sex'in ayıp sanıldığı, yasak olduğu bir toplumda yaşıyoruz. 18 yaşından önce tecavüz muamelesi görüyor. Yurtdışında millet sınıfta sevişiyor..

Parti simgesi olduğuna filan da inanmıyorum. CHP'yi savunmayın bana, Nuri Baykal'ı gördük. Kara çarşaflıları aldı partiye...

Unforgiven demiş ki:
Bakın, "türban" var "başörtüsü(eşarp)" var, ninelerimiz analarımız başörtü giyerdi. Bu türban gibi siyasi bir tarafı da yok. Ayrıca şu resimlere bir bakın;

Yani bu iki resme baktığınızda din ile hiç ama hiçbir alaka göremezsiniz. Bu gittikçe kapanmanın vereceği zararı bilmeyenler veya öğrenmek isteyenler New York'ta Beş Minare adlı filmin fragmanını izlesinler. Yayınlanınca da filmini. :thumbsup:
Kardeşim gitmişsin 2-3 dengesizin fotosunu almışsın koyuyorsun neden gidip bir medresemizden aldığın fotoyu koymuyorsun?Sen inanıyormusun bir türbanlı kardeşimizin böyle şeyler yapacağını 2-3 dengesiz kasten bunları yaparak türbanlılara zarar veriyor.

Dj_Twiddle demiş ki:
Ayrıca sana %5000000 katılıyorum ya !!!

tartışsakta sonucu yine onlar belirliyor evet diyenler düşünsün zararlı çıkan başta kendileri olacaklar!

NiGHTMaRe

Aileden
Fahmlugat demiş ki:
tartışsakta sonucu yine onlar belirliyor evet diyenler düşünsün zararlı çıkan başta kendileri olacaklar!
Onlar değil herkes zararlı çıkacak bu işin içinden.

WeAre

Buralıyım
Fahmlugat demiş ki:
ne zararı arkadaşım bu anayasa değişikliği ile türkiye altın çağına doğru gidiyor.Anlamıyorum bu kadarmı körsünüz

Journalist

Aileden
Kendimi bildim bileli her akşam haberleri dinlemeye çalışırım ve hala aynı konu..

Bazen medya bazen ise devletin başka sorunları gizlemek için senelerdir kullandığı bir numaralı yapay gündemdir türban meselesi :coffee:

Kitty

Yok da bu durum erkekleri niye bu kadar enterese etti anlamadım???

Kitty

Roxas demiş ki:
Şu an hala sex'in ayıp sanıldığı, yasak olduğu bir toplumda yaşıyoruz. 18 yaşından önce tecavüz muamelesi görüyor. Yurtdışında millet sınıfta sevişiyor..
(burak'tı galiba uzun zaman oldu) evlilik dışı her türlü ilişki zinaya girer ve GÜNAHTIR bunu Kuran-ı Kerim söylüyor herhangi biri değil.bunu normal karşılaman tamamen abes.sana yakıştıramadım açıkçası.yanlış tanımışım seni gibi geldi.
Ben bi (başörtüsüz) bayan olarak diyebilirim ki:
iyi oldu hh

Yukarı Alt