Extrowe demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
JetHomme demiş ki:
Çokta güzel oldu. Askılıyla şortla girerken dur yokda türbanlıyamı dur var. Üniversite özgürlük demek değilmi? Kazanan hak eden herkes o üniversiteye istediği kıyafetle girer. Biz gerçekten cahil bir ülkeyiz. Elin yabancıları türbanlı üniversiteye alıyorlar biz bide müslüman olucaz türbanlı diye üniversiteye sokmuyoruz.
sorarım sana, askılı short dini temsil eden kılık kıyafetmi? yasalara göre, dini kılık kıyafet okullarda yasak(tı) :wink1:
Aslında onu düşündüm bi ara bildiğim kadarıyla dini sembol belirten şeylerin devlet kurumlarında giyilmesi yasak.
Ps:Pek fikrim yok bu konularda aslında açıkçası pekde ilgilendirmiyor beni :P

tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yasak ayrım gözetmeksizin. seni pekde ilgilendirmediğini söyleyemezsin ilerde bir gün çocugun olurda türban taktırırsalar rızası dısında o zaman bir ilgin olacağı kanatindeyim. yanılıyormuyum. ?

JetHomme demiş ki:
Çokta güzel oldu. Askılıyla şortla girerken dur yokda türbanlıyamı dur var. Üniversite özgürlük demek değilmi? Kazanan hak eden herkes o üniversiteye istediği kıyafetle girer. Biz gerçekten cahil bir ülkeyiz. Elin yabancıları türbanlı üniversiteye alıyorlar biz bide müslüman olucaz türbanlı diye üniversiteye sokmuyoruz.
Hadi diyelim türbanlılar üniversiteye alındı mezun olup kamuya hizmet etmek vermek istediklerinde önlerine hep engeller çıkacak her işverenin kendine has kuralları vardır ki devlet kurumlarında zaten türbanla çalışmak yasak. EE ne yapıcak üniversite okuyan türbanlılar? kendi işini yapamadıktan sonra neye yaradı ki diploma kazanmak ?
Yurt dışında okullara türbanla girmek serbest niye serbest ? ee çünkü orda türbanlılar azınlık, varsa 10.000 kişide bi tane ya vardır ya yoktur. (görev başındayken almanyada hemşireler bile türban takamıyor)

Ben hiç birşeyi savunmuyorum burda farkettiysen.Birgün zorla giydirmeye çalışırsa demişsin onun olması için şeriat olması gerek oda berbat bişe ve bu ülkede yaşanmaz o zaman :muck:

Extrowe demiş ki:
Ben hiç birşeyi savunmuyorum burda farkettiysen.Birgün zorla giydirmeye çalışırsa demişsin onun olması için şeriat olması gerek oda berbat bişe ve bu ülkede yaşanmaz o zaman :muck:

İRANLAŞMA = ŞERİAT DEMEKTİR..

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Herkes oyunu bilinçli verdi. Kimsenin aklından zoru yok ki seçmen yapsınlar. Herkesin gözü görüyor. Kimse de bu ülkede Cumhuriyetimizin elden gitmesini istemez. En azından ben böyle düşünüyorum. Bu yüzden sen o oyu verdin bu oyu verdin diye saçma bir düşünceye kapılmaya gerek yok. Çünkü bu ülkede ister sağcı olsun ister solcu herkesin gözü görüyor ve ülkemizin İran gibi kara çarşafa zorla girmesine seyirci kalmaz :muck:

Darknes08 demiş ki:
Extrowe demiş ki:

İRANLAŞMA = ŞERİAT DEMEKTİR..
Onu anlayabilecek zekadayım.Çok tartışmak istiyorsan iyi oldu diyenlerle tartışabilirsin benim bu konuda yorumum yok :beer:

Takımı
Galatasaray
yıl 2050 ;

Güneydoğu'nun büyük bir kısmı Kürdistan olmuştur.Karadeniz'de Trabzon Rum Pontus devleti kurulmuştur,Boğazlar işgal edilmiştir,bizede 3-5 bölge kalmıştır..

Herkes bi başkasının özgürlüğüne zarar verici bir davranışta bulunmadan özgürce yaşayabilmeli !

EliteTurk

Aileden
Nina Ricci demiş ki:
yıl 2050 ;

Güneydoğu'nun büyük bir kısmı Kürdistan olmuştur.Karadeniz'de Trabzon Rum Pontus devleti kurulmuştur,Boğazlar işgal edilmiştir,bizede 3-5 bölge kalmıştır..
''Kurtlar Vadisi Filistin'' yakında sinemalarda.. :rolleyes1:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
EliteTurk demiş ki:
Nina Ricci demiş ki:
yıl 2050 ;

''Kurtlar Vadisi Filistin'' yakında sinemalarda.. :rolleyes1:
Tek fark Filistin'i çıkar yerine Türkiye'yi koy.

BearGrylls demiş ki:
beyler ne özgürlüğü sizce o başörtüsü takan kızlar kendi istekleriyle mi takıyor sanıyorsunuz babaları yada anneleri zorla giydirtiyor
Puhasdhasdhasdhadshaasdlhgksşldgşasld :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avasin

BearGrylls demiş ki:
beyler ne özgürlüğü sizce o başörtüsü takan kızlar kendi istekleriyle mi takıyor sanıyorsunuz babaları yada anneleri zorla giydirtiyor
Görüyoruz zaten yahu bir misali de bu

ps:Bakın sakın yanlış anlamayın sözüm hepsine değil sakın ola yanlış anlamayın tekrarlıyorum polemik çıkmasın ben sadece kendi gözümle gördüklerim için yorum yapıyorum

Nina Ricci demiş ki:
yıl 2050 ;

Buna ne kadarda çok inanıyosunuz :twisted:

Doğru bir karar.

Nedeni de şu;

O adam zaten görmemiş, al üniversiteye eğit de o kendi kızını kapattırmasın, açık kalmasını istesin. Görgü kurallarını öğrensin. Zaten farklı bir ortamın nasıl olduğunu gördükten sonra kapanıp kapanmamaya yine kendi karar verir.

Ama dediğim gibi, diyelim %5'i kapalı. Bu %5'i eğitmeyecek misin? Diyelim eğitmedin, senden benden fazla çoğalıyorlar, çünkü eğitimsizler. Bizim ailelerimiz en fazla 2-3 çocuk yaparken, onlar 8-10 tane yapıyor ki bu 4 çağdaş ailenin yaptığına denk geliyor. Ve toplum daha da kapalı, dindar bir kesime bürünüyor.

Bakın Amerika. Özgürlükler ülkesi. Zamanında herşeyi özgür bıraktılar. Dini de öyle. Bir süre sonra insanlar dinin gerekmediğini savunmaya başladı. Ve sonrasında kötülük yapmanın bir zararının olmadığını. Ve şehirdeki suç ve cinayet oranı birden tavan yaptı.

Bunun üstüne zamane Amerika Hükümeti'nin yaptığı ne oldu biliyormusunuz? Muhafazakar, yani dinine bağlı kesmi teşvik etmeye başladı. Yahudi, Hristiyan, Müslüman bütün dinlere kapısını sonuna kadar açtı. Onlar için dernekler, vakıflar, ibadethaneler açtı.

Sizin düşüncenize göre İranlaşması gereken Amerika değil mi? Çünkü hem insanların dinine izin veriyor hemde TEŞVIK ediyor. Bunu yapsa RTE'ı öldürürsünüz bence. :) Ama ne kadar doğru bir politika olduğu sonralarda ortaya çıkıyor. %50 azalıyor suç ve cinayet oranı. Evet, %50.

Buna ÖZGÜRLÜK deniyor. Nasıl sahilde kızlar soyunurken çıtınız çıkmıyor, kızlar kapanırken de çıtınız çıkmaması lazım. Bunun sonucu daha çok kapanma da olmaz. Toplum baskısının olmadığı bir toplumda, inanın kızlar daha çok soyunur. Şu an hala sex'in ayıp sanıldığı, yasak olduğu bir toplumda yaşıyoruz. 18 yaşından önce tecavüz muamelesi görüyor. Yurtdışında millet sınıfta sevişiyor..

Parti simgesi olduğuna filan da inanmıyorum. CHP'yi savunmayın bana, Nuri Baykal'ı gördük. Kara çarşaflıları aldı partiye...

Bakın, "türban" var "başörtüsü(eşarp)" var, ninelerimiz analarımız başörtü giyerdi. Bu türban gibi siyasi bir tarafı da yok. Ayrıca şu resimlere bir bakın;

Yani bu iki resme baktığınızda din ile hiç ama hiçbir alaka göremezsiniz. Bu gittikçe kapanmanın vereceği zararı bilmeyenler veya öğrenmek isteyenler New York'ta Beş Minare adlı filmin fragmanını izlesinler. Yayınlanınca da filmini. :thumbsup:

Bu ülkede herşey zaman ile olacak,açık giyinene laf söylemeyenler,kapalı giyinenlerede laf söylemeye hakkı yoktur! İran ile Türkiye arasında dağlar kadar fark var.İran'daki halkı getirin Türkiye'ye koyun nüfus patlaması olur.Zorla kimseye dinini yaşatamazsın özgürlük ülkesi olma yolunda daha çok zaman var ama olacak az kaldı..Baskı ortamı kalkacak.Açık giyinmek isteyen istediği gibi kapalı da aynen istediği gibi itirazı olan var mı ?

Wax Whine demiş ki:
JetHomme demiş ki:
sorarım sana, askılı short dini temsil eden kılık kıyafetmi? yasalara göre, dini kılık kıyafet okullarda yasak(tı) :wink1:
Bende sorarım sana boynunda dini temsil eden bir simge ile ( haçla ) derslere girmek yasalara göre nasıl açıklanıyor ?

Unforgiven demiş ki:
Bakın, "türban" var "başörtüsü(eşarp)" var, ninelerimiz analarımız başörtü giyerdi. Bu türban gibi siyasi bir tarafı da yok. Ayrıca şu resimlere bir bakın;

Yani bu iki resme baktığınızda din ile hiç ama hiçbir alaka göremezsiniz. Bu gittikçe kapanmanın vereceği zararı bilmeyenler veya öğrenmek isteyenler New York'ta Beş Minare adlı filmin fragmanını izlesinler. Yayınlanınca da filmini. :thumbsup:
aynı resimler bu tip bütün konularda dönüyor. Farkli bir resim göremedim bu zamana kadar. Bende bunların kasıtlı çekildiğine inanıyorum. Geçiceksiniz bunları Eğer Üniversiteye girerken kılık kıyafet zorunluluğu yoksa Başı kapalınında girmeye sonuna kadar hakkı var.

Takımı
Galatasaray
JetHomme demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
JetHomme demiş ki:
Bende sorarım sana boynunda dini temsil eden bir simge ile ( haçla ) derslere girmek yasalara göre nasıl açıklanıyor ?
Hiç bir şeyin derecesini abartmayacaksın , resimlere bak. Eşarp farklı bir şeydir bu arada. hadi üniversitelere baş örtüsü ile giriliyor , ilk öğretimde de var bu , buna ne diyeceksin ?

@Nina Ricci
O kurtlar vadisinde olur hacım.^^

Yukarı Alt