1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

İran'ı üç ülke vuracak !!


 1. Jaysean

  Jaysean gamer

  Kayıt:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.682
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kırklareli / Üniversitesi

  İran’ı üç ülke birlikte vuracak!
  'İran’ın nükleer silah geliştirdiğine' dair BM raporu öncesi İsrail, ABD ve İngiltere, Tahran’ı vurma planlarında son rötuşları yapıyor.
  Guardian’a göre hedefler belirlendi, üsler hazır. Savaş gemilerinin konuşlandırılacağı yerler de seçildi  ‘Arap Baharı’ isyanlarıyla kan gölüne dönen Ortadoğu’da bu kez çok daha büyük bir savaş için çanlar çalıyor. En kritik gün 8 Kasım... Çünk bu tarihte BM Atom Enerjisi Kurumu, İran’ın nükleer programına ilişkin raporunu açıklayacak. İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, 7 yıllık araştırma sonucu hazırlanan raporda İran’ın uluslararası yaptırımlara rağmen, yasaklanan tesislerinde nükleer silah geliştirdiği ve test ettiği yönünde bilgiler yer alacak. İran’ın “Kum şehri yakınlarındaki dağlık bir bölgede uranyum zenginleştirme faaliyetlerine hız vermiş olduğu ve 4 atom bombasına yetecek miktarda 70 kilogram yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum elde ettiği” de ifade edilecek. Bu da İran’ın nükleer programından tedirgin olan ülkelerin askeri müdahalede bulunması için gerekli bahaneyi verecek.
  Merkez Diego üssü


  İsrail’in önceki gün nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzeler denemesi ve hava kuvvetlerinin İtalya’da saldırı tatbikatı yaptığının ortaya çıkması, “İran’a kıştan önce düzenlenecek bir saldırının provası” olarak yorumlanmıştı. Dün İngiliz basınına yansıyan haberler, bu hazırlığı sadece İsrail’in yapmadığını ortaya koydu. Guardian gazetesinin dün manşetten duyurduğu habere göre, İngiliz Savunma Bakanlığı, İran’a düzenlenecek bir Amerikan hava operasyonuna destek vermeye hazırlanıyor. Haberde İngiliz Savunma Bakanlığı’nın ABD’nin önceden olası hedefler olarak belirlediği, İran’ın önemli nükleer tesislerine planladığı askeri operasyonu öne çekebileceğine inandığı belirtildi. Habere göre, İngiliz yetkililer, her ne kadar bu konuda muhalefette çatlaklar olsa da, ABD’nin yardım talep etmesi halinde her türlü görevde yer alabileceklerini ifade etti. Birkaç ay içinde hava ve denizden gerçekleştirilebilecek bir operasyon kapsamında, İngiliz askeri yetkililerinin Kraliyet Donanması’na ait, Tomahawk kruvazör füzeleri taşıyan savaş gemileri ve denizaltıların konuşlandırılacağı yerleri belirledikleri belirtildi. ABD’nin, askeri müdahale halinde geçmişte Ortadoğu operasyonları için kullandığı Hint Okyanusu’ndaki Diego Garcia adasını kullanmak için İngiltere’den izin isteyebileceği de alınan bilgiler arasında.
  ‘Bu yıl vurulacak’  Geçen hafta İngiliz Genelkurmay Başkanı’nin İsrail’e gitmesi, bir hafta sonra da İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın Londra’ya sürpriz bir ziyaret düzenlemesi de Londra ile Tel Aviv arasındaki ortak hazırlığın işareti olarak yorumlandı. İsrail’e yakın haber sitesi Debka ise ABD yönetiminin İran’a saldırıyı başkanlık seçimlerinden hemen önce, Kasım 2012’de planladığını ancak “İran’ın gelecek yıla kadar tüm nükleer tesislerini yer altına alıp güvenliğini sağlayacağı” istihbaratı üzerine saldırının öne çekildiğini iddia etti.
  Saldırmadan iki kez düşünün


  İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, “ABD maalesef uluslararası konularda akli melekelerini ve basiretini yitirdi. Artık sadece güçlerine güveniyorlar” diye konuştu. Salihi, en kötü senaryoya karşı hazırlıklı olduklarını belirterek, “Ama umarım ABD, İran ile çatışma yoluna girmeden önce iki kez düşünür” dedi. İsrail’in füze denemesiyle ilgili soru üzerine Salihi, “Bu hiç önemli değil. Böyle şeylerle canımızı sıkmıyoruz” diye konuştu.
  Obama, Sarko ile anlaştı


  ABD Başkanı Barack Obama da dün G-20 zirvesi için gittiği Cannes’da Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, gerek kendisinin gerekse Sarkozy’nin uluslararası toplumdan İran’a nükleer faaliyetlerle ilgili niyetlerini açıklaması yönünde baskı yapmasını beklediğini kaydetti. Obama, İran’ın nükleer programının tehdit oluşturmaya devam ettiğini söyledi.


  Kaynak:VATAN
   
 2. Polovets

  Polovets rank8

  Kayıt:
  1 Ekim 2011
  Mesajlar:
  70
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Eğer böyle birşey olacaksa 3. dünya savaşı başlayacak demektir ama ben pek ihtimal vermiyorum özellikle ekonomik sorunlar ile mücadele edilirken.
   
 3. Jaysean

  Jaysean gamer

  Kayıt:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.682
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kırklareli / Üniversitesi

  bende doğruluk imkanı vermiyorum.çünkü bu tür söylentiler yıllardır var ve bizim gazetecilerin uydurması.
  PS: eğer böyle bir savaş olursa rusya ve çin iran'ın yanında muhtemelen yer alır.çünkü anladığıma göre asıl hedef iran değil çin..
   
 4. Left Behind

  Left Behind olduser

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  3.221
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Bursa

  Bütün Arap ülkelerini sırayla temizlediler sıra İran'da.Ama iran herşeyin farkında olduğundan içinde kaos oluşturmuyor buda emperyalist ülkeleri bir hayli kızdıran şey ve Bombalama gibi sebeplerle iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar.
   
 5. BloodyCheers

  BloodyCheers rank8

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  84
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  İran Iraga benzemediğini biliyorlar.Büyük ihtimal RUsya iranın yanında yer alıcak ve 3. dünya savaşı cıkacaktır ama ne zaman onu bilemeyiz.BU kadar parayı amerika ne yapıyor? EOS adalet sisteminde 31ülke var.Gelişmekte olan ülkeler arasında adalette son sıra Türkiye'nin 26da Amerikamı ne.O kadar fakir var amerikada ama ne yapıyor bu adamlar düşünmemek elde değil
   
 6. djfko

  djfko rank8

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.772
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  En son bıraktığın yerde...

  eger boyle bir savas olursa,Turkiye Amerikanin yaninda olursa,askere gitmiyorum o kadar.
   
 7. trsronet

  trsronet rank8

  Kayıt:
  6 Kasım 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Biji Ahmedinejad :D