İran Devrim Muhafızlarının Gazze'ye
insani yardım götüren gemilerin güvenliğini sağlamak için göreve hazır olduğu
bildirildi.

Dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in Devrim Muhafızları Deniz
Kuvvetlerindeki temsilcisi Ali Şirazi, Mehr Haber Ajansına verdiği demeçte,
savunmasız ve mazlum Filistin halkını korumanın bir görev olduğunu söyledi.

İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırısını "namertlik
ve vahşilik" olarak adlandıran Şirazi, "İran, tüm dünya milletlerini
siyonistlerin bu davranışı karşısında birleştirmek için harekete geçmeli"
dedi.

Şirazi, Gazze'ye insani yardım konvoylarının güvenliğinin sağlanmasıyla
ilgili olarak da, "Devrim Muhafızları, tüm gücü ve imkanlarıyla dünyanın her
yerinden mazlum Filistin halkına insani yardım götüren özgürlük ve barış
konvoylarına eskortluk etmeye hazır" diye konuştu.

"Düşmanı, tüm dünyanın ortak hareketiyle karşı karşıya bırakalım ki,
kötü emellerine ulaşamasınlar" diyen Şirazi, emir verilmesi halinde Devrim
Muhafızlarının görev için harekete geçeceğini bildirdi.

İsrail'in uluslararası kara sularda gemilere saldırarak insan hakları
savunucularını öldürmesi ve yaralamasını "korsanlık" olarak niteleyen ve sert
bir dille kınayan Tahran yönetimi, BM Güvenlik Konseyi, İslam Konferansı
Teşkilatı (İKT) ve uluslararası kurum kuruluşlar ile dünya kamuoyunu harekete
geçmeye çağırmıştı.

İran bence bi şeyler düşünyo İsrail hakkında ama bakalım ne olcak ilerleyen günlerde görücez savaş mı çıkcak nolcaksa :)

Bugünde ATV de Ahmedinejad röportajı vardı ordada sürekli tehdite yönelik konuşmaları vardı dediğim gibi bişeyler düşünyolar :)

CaptainAizen

Öğreniyorum
İranın birşey yapıcak gücü yok ki.İsrail ve amerikaya derme çatma bir orduyla karşı koyamazlar diyiceksiniz nükleer silah ama o silahlardan israildede abd'de de daha çok var.

CaptainAizen demiş ki:
İranın birşey yapıcak gücü yok ki.İsrail ve amerikaya derme çatma bir orduyla karşı koyamazlar diyiceksiniz nükleer silah ama o silahlardan israildede abd'de de daha çok var.
İran'ın mı ordusu derme çatma İran ın ordusundaki asker sayısı yaklaşık 513.000 asker

İsrail'in 172.500 askeri var.

LionShout demiş ki:
CaptainAizen demiş ki:
İran'ın mı ordusu derme çatma İran ın ordusundaki asker sayısı yaklaşık 513.000 asker

asker sayısıyla ilgili bişey değil israil'in Mossad'ı olduğu sürece iran bişey yapamaz kim bilir iran ya da Türkiye'de kaç tane gizli ajan var

CaptainAizen

Öğreniyorum
Buzzz demiş ki:
LionShout demiş ki:
CaptainAizen demiş ki:

asker sayısıyla ilgili bişey değil israil'in Mossad'ı olduğu sürece iran bişey yapamaz kim bilir iran ya da Türkiye'de kaç tane gizli ajan var

ooo asker sayısıyla istanbulumu alıcan yiğidim sayıyla yenmeler 16-17. yyda kaldı =) israilin elindeki teknolojik imkanlar iranda yok ve iranın bizimkinin yanında sıfır bir ordusu var ne askeri teçhizatları var doğru düzgün,nede iyi eğitilmiş askerleri silah teknolojisiyle birlikte sayıların önemi bitti =)

Bu arada Türkiye'yle İsrail i hiç karşlıaştırmayın dünyanın en iyi askeri birimi Borde Berelilerdir Mossad falan dinlemez yani.

CaptainAizen

Öğreniyorum
LionShout demiş ki:
CaptainAizen demiş ki:
LionShout demiş ki:

haha :D ne teknolijiymiş arkadaş.Bunlarada sahip olmadıktan sonra kime ne diyicek.İranı İsraille Amerikayla kıyaslayıp ezer onlarımı diyorsun sen şimdi ciddi ciddi :D
abi sen Amerikayı neden işe katıyosunki ozaman Türkiye'de İran la olsun hadi bakalım.

Amerikasız bir İsrail yok bu dünyada ama Türkiyesiz bir İran var öyle berbat bir ülkeyi Türkiye'ye yakıştırmayın.Tartışmak yersiz İranın bu iki devletlede tek başına başa çıkıcak gücü yok sade biriyle savaşsa bile ki buda imkansız.Sen israille iran savaşsa türkiyenin irana destek vericeğini mi sanıyosun ? cia ve mossad önce devlet erkanını çatlatır dibinden sarsar sonra savaş yapar ve iran halkı devlet olarak ayaklanamya çok müsait ahmedinejatın halka uyguladığı yaptırımlar yüzünden

Yukarı Alt