1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Irak'a Ambargo Uygulanacaktır.


 1. Saian S.S

  Saian S.S gamer

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.149
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Patron
  Şehir:
  Yeşilpınar
  [​IMG] Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye olarak bizim Irak'a olan bazı ihracat kalemlerinde, önümüzdeki günlerde herhangi bir yaptırıma gidebiliriz'' dedi.

  Erdoğan, ''Böyle bir uygulamanın içerisine girebiliriz. Çünkü terörle mücadelede öyle zannediyorum ki, teröre karşı ortak bir mücadele verme kararlılığındaki ülkeler de bizim bu anlayışımızı olumlu karşılayacaklardır. Çünkü terör, insanlığın baş belasıdır'' dedi.

  Erdoğan, Türkiye Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı'nın Mandarin Otel'de düzenlendiği toplantıya katıldı.

  Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmanın ardından İngiliz iş adamlarının sorularını yanıtladı.

  Erdoğan, bir iş adamının bölgedeki güvenlik sorununun yatırımlar konusunda sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sorusuna, ülkede herhangi bir sıkıntı olmadığını fakat, Irak'a yapılacak ihracatla ilgili konularda ise bir garanti vermesinin söz konusu olmadığını belirterek, ''Ülkemin güvenliği, benim için her şeyin üstündedir. Huzuru, her şeyin üstündedir' dedi.

  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Burada çok açık net söylüyorum, açık sözlü olmayı da severim. Türkiye olarak bizim Irak'a olan bazı ihracat kalemlerinde önümüzdeki günlerde herhangi bir yaptırıma gidebiliriz. Böyle bir uygulamanın içerisine girebiliriz.

  Çünkü terörle mücadelede öyle zannediyorum ki, teröre karşı ortak bir mücadele verme kararlılığındaki ülkelerde bizim bu anlayışımızı olumlu karşılayacaklardır. Çünkü terör, insanlığın baş belasıdır.

  Bu baş belası olan teröre karşı da bizim ortak bir mücadele içinde bulunmamız şart. Zira bizim iyi niyetimizi suiistimal eden bir yapı var. Biz şu ana kadar Irak'ın enerjisine çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Suyunda çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Gıda maddelerinde çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Beyaz eşyasından elektronik eşyasına kadar katkı sağlıyoruz. Bütün bunları yapan bir ülkeye karşı bir terör tehdidinin kalkıp da Irak'ın Kuzeyi'nde konuşlanması değerlendirmeye tabi bir konudur.

  Ülkemde kesinlikle güven vardır, istikrar vardır. Ve mevcut İngiliz yatırımcılar da bunun en önemli şahitleridir.''

  ADALET BAKANI ŞAHİN: AMBARGOKONUŞULACAK BİR ŞEY DEĞİL, YAPILACAK BİR ŞEY

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Irak'a ambargo konusundaki önerilerle ilgili olarak ''Bu konuşulacak bir şey değildir, yapılacak bir şeydir. Ne zaman yapılacağını da devlet bilir'' dedi.

  TBMM Kulisinde gazetecilerin, RTÜK'ün, Hakkari'deki terörist saldırılarına yönelik aldığı kararla ilgili sorularını yanıtlayan Şahin, ''Şu anda böyle bir yazı yazılmışsa, Başbakanlığa vekalet eden arkadaşımız tarafından yazılmıştır. Benim şu aşamada bundan haberim yok. Sanıyorum Cemil Bey (Çiçek) vekalet ediyordur. Ona bir sorun. İçerikle ilgili bilgi sahibi değilim'' ifadesini kullandı.

  İstanbul Ticaret Odası ''Irak'a ekonomik ambargo uygulanırsa destekleriz'' açıklamasında bulunduğunu hatırlatan bir gazetecinin ''Bu konuda temel görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine Şahin, şunları söyledi:

  ''Terör, terörle bağlantılı olarak alınacak kararlar, uygulanacak ve atılacak adımlar konusunda, biz Bakanlar Kurulu üyeleri olarak gelişigüzel açıklamalar yapmayız. Ben burada farklı, bir başka arkadaşım bir başka yerde farklı konuşmaz. Bu konuda ya Başbakanımız ya da Hükümet Sözcümüz konuşur. O nedenle bu konularla ilgili hiçbir değerlendirme yapmam. Çünkü bu konu, son derece hassas bir konudur. Uluorta konuşulacak bir şey değildir. 'Ambargo uygulanacak mı uygulanmayacak mı, uygulanırsa nasıl uygulanacak?', bu söylenecek bir şey mi? Bu konuşulacak bir şey değildir, yapılacak bir şeydir. Ne zaman yapılacağını da devlet bilir.
  İYİ FORUMLAR
   
 2. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  koyun ambargoyu aç kalsın köpekler !