1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

iPod efsanesi devam ediyor!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.415
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  iPod efsanesi devam ediyor!

  Bundan tam 9 yıl önce ilk modeli çıkarılan ve müzik dinleme alışkanlıklarında devrim yaratan iPod portatif müzik çaların yeni serileri dün San Fransisco’daki Apple basın etkinliğinde tanıtıldı.  [​IMG]

  Apple'ın bu sabah tanıttığı görüntülü görüşme özellikli iPod Touch, tek bir dokunmatik ekrandan oluşan iPod Nano ve kişisel çalma listesi oluşturulabilen iPod Shuffle izleyenlerin beğenisini kazandı.

  Önceki modeline kıyasla daha da incelen iPod Touch, ilk kez iPhone 4’te kullanılan ve hayran bırakan 960x640 piksel (yüksek) çözünürlüklü ekrana sahip. Film izleme ve oyun oynamaya odaklanan yeni iPod Touch, ön yüze de eklenen kamerasıyla Apple’ın FaceTime adını verdiği görüntülü görüşme fonkisyonundan yaralanabiliyor.

  Kablosuz ağ bağlantısıyla internete bağlanan iPod Touch kullanıcısı, Faceime özelliği barındıran iPhone 4 ve diğer yeni iPod Touch sahipleriyle ücretsiz görüntülü sohbet edebiliyor.

  Arka yüzdeki kamerayla çekilebilen HD videolar, App Store’dan 4.99 dolara satın alınacak iMovie uygulamasıyla edit edilebiliyor. Hızlı A4 işlemcinin kullanıldığı iPod Touch, aynı zamanda portatif bir oyun makinesi olarak konumlanıyor.

  [​IMG]

  İşlemci ve ekran kalitesine ek olarak makinede yüklü bulunan Game Center ağ erişim arayüzüyle diğer GameCenter üyeleriyle online oyun oynamak mümkün. Elbette App Store’da iPod Touch’a yüklenebilecek binlerce oyun olduğunu hatırlatalım.

  [​IMG]

  Ürün 8, 32 ve 64GB olmak üzere üç bellek kapasitesiyle geliyor. Ürünün ABD’deki fiyatları, kapasite sırasına göre 229, 299 ve 399 dolar olarak açıklandı.

  SADECE EKRANDAN OLUŞAN IPOD NANO
  Yeni seride en büyük değişikliği geçiren iPod şüphesiz ki Nano. Altı çarpıcı renkte üretilen iPod Nano ebat olarak oldukça küçülmekle (yüzde 46) kalmayıp, esasen ‘tek bir ekran’a dönüştürülmüş.

  [​IMG]

  iPhone ve iPod Touch’lardaki arayüze çok benzeyen ikonlar, çoklu dokunmatik ekran üzerinde istendiği gibi yerleştirilebiliyor.

  [​IMG]

  Arkasındaki mandalla istediğiniz yere takabildiğiniz minik iPod Nano’da FM radyo da bulunuyor. 8 ve 16Gb olmak üzere iki bellek seçeneğiyle gelen Nano’nun ABD fiyatları, aynı sırayla, 149 ve 179 dolar.

  [​IMG]

  iPod serisinin en mütevazı, ama en az kardeşleri kadar şirin üyesi iPod Shuffle, neredeyse tüy gibi. Parça karıştırma özelliğinden başka kişisel liste oluşturmanıza imkan veren klipsli Shuffle, 2GB belleğe sahip ve ABD’de 49 dolara satılıyor.