1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iPhone'da Crysis oynanır mı?


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  iPhone'da Crysis keyfi artık hayal değil.

  iPhone ekranında Crysis oynamak mümkün olabilir mi? Son gelişmelere bakılırsa evet!

  Amerikan Otoy firması üç boyutlu içeriklerin gerçek zamanlı olarak internet tarayıcılarında görüntülenmesini mümkün kılıyor. Şirket bu iddiasını ilk olarak; geçtiğimiz Haziran ayında Samsung Omnia üzerinden Crysis oynatarak ispatlamıştı. Ve Otoy, yeni şovunu bu kez yonga üreticisi AMD'nin verdiği bir konferans çerçevesinde , Crysis'i iPhone üzerinde oynatarak yaptı.

  Aslında inanılmaz gibi görünen bu işlem Cloud-Computing (bulut bilgi işlem) sayesinde mümkün oluyor. Üst seviye grafik hesaplamaları telefonda değil, sunucularda gerçekleştiriliyor, video formatına dönüştürülüyor ve internet aracılığıyla sıkıştırılarak çıkış cihazına (bu durumda iPhone'a) gönderiliyor.

  Bağlantı her iki yönde işe yarıyor, örneğin oyuncunun yaptığı hamleler direkt oyun figürüne uygulanıyor. Fakat komutlar sunucuya iletilip, orada hesaplanması ve geri gönderilmesi gerektiği için düşük oranda da olsa gecikmeler meydana gelebiliyor.

  Teknik prensip olarak web tarayıcısı olan her platformda kullanılabiliyor. Sadece internet bağlantısı şartı koşuluyor. Otoy ilk ticari uygulamaların ne zaman çıkacağını açıklamadı.