1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

"iPhone sadece cep değil"


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  iPhone Nokia'yı geçti, Nintendo'ya korku saldı.

  iPhone Nokia'yı da geçti ama Apple bununla yetinmiyor: İşte şirketin büyük hedefi.

  iPhone artık resmen bir fenomene dönüştü. Dünyanın çok uzun zamandır en büyük cep telefonu üreticisi olan Nokia, Apple'ın mucizesine karşı daha fazla dayanamadı ve 2009'un üçüncü çeyreğinde açıklanan rakamlara göre karlılıkta iPhone'un gerisinde kaldı.

  iPhone'un üstünlüğü ciro bazında değil, sadece karlılıkta ama Nokia'nın tüm cep telefonu satışlarına karşı sadece iPhone satışlarının karşılaştırılıyor olması gene de Apple adına çok önemli bir başarı olarak kabul ediliyor. 2009 3. çeyrek rakamlarına göre Nokia'nın toplam ürünlerden karlılığı 1,1 milyar dolarken, iPhone'un aynı dönemdeki karlılığı 1,6 milyar dolara ulaştı.

  iPhone'un yeni hedefi çok büyük...

  Fakat Apple bu başarı ile yetineceğe benzemiyor. Şirketin pazarlama başkan yardımcısı Phil Schiller'ın; "iPhone sadece bir cep telefonu değil; Apple taşınabilir oyun cihazları lideri sıfatını elde etmeye çok yakın" şeklindeki sözleri iPhone ve iPod'un oyun konusundaki iddiasını ve hedeflerini açıkça ortaya koyuyor. Şu anda bu pazarın en önemli oyuncularından biri olan Nintendo'yu ürkütmeye başladı. Nintedo'nun başkanı Satoru Iwata'nın şu açıklaması ise bunu çok açık bir şekilde ortaya koyuyor: "Eğer tüketicilere neden Nintendo'da oyun oynamak için çok para harcamaları gerektiğini anlatamazsak ve cep telefonları ile iPhone'dan farklılığımızı ortaya koyamazsak geleceğimiz karanlık demektir".